Netsemlegességes hírt valaki elmagyarázná?
Magát a NET semlegességet értem, de ezt a cikket valaki elmagyarázná, mert a cikk címe -szerintem- teljesen szembe megy a cikk tartalmával.
MTI hír a portfolion.
Miért az a cikk címe, hogy NEM lassítják be, mikor pont, hogy be fogják lassítani azoknak akik nem fizetnek.
Vagy félre értek valamit?
itt egy cikk, amiben nagyjából le van írva érvekkel és ellenérvekkel a történet, amúgy én is #2 így gondolom elírta a cikkíró a hangzatos clickbait-es címet :)
Ha javítanák, akkor az utókornak, hogy mi is most a cím :)
"Amerikában többé nem lassíthatják be a netet a szolgáltatók
MTI
2017. december 14. 19:58"
Tényleg elírták a címet, fura.
#1: kifejthetnéd bővebben, miről szól a netsemlegesség, mert a propagandázás közben ez valahogy kimaradt.
Hogy mi lesz az FCC döntésének hatása, jó kérdés. Európában is megtehetnék a szolgáltatók (és néha meg is teszik), hogy titkos megállapodások alapján előnyben részesítenek bizonyos tartalmakat máshoz képest, de egyenlőre nem mernek semmi nagyot húzni.
Az biztos, hogy a végfelhasználók és a kis cégek esélyei romlanak a döntéssel és kevésbé szabadon választhatjuk majd meg, milyen tartalmat szeretnénk fogyasztani.
A hirdetési piac letarolásával a mamut tartalomszolgáltató cégek már így is komoly gondot okoznak. Ezt most még megfejelhetik azzal, hogy a hozzáférési oldalon is előnyt élveznek. Felállhat az az abszurd helyzet, hogy egy cikk a Facebookon gyorsabban fog betöltődni, mint az oldalon, ahol eredetileg közzétették.
Ez így van, de ott egy másik érv, hogy így majd fejleszteni tudnak a szolgáltatók, ami meg az iparágat húzza, és ki ne szeretne hipergyors netet globálisan :)
"...Ajit Pai azonban úgy gondolja, hogy a netsemlegesség eltántorítja az internetszolgáltatókat azoktól a beruházásoktól, amelyek révén jobb és gyorsabb hálózati elérést biztosítanak az ügyfeleknek."
Az viszont tény, hogy a kis hoszting szolgáltatók akkor ki lesznek golyózva, hiszen a weboldal sebesség amúgy is egy komoly meghatározó pl. a Google helyezési algoritmusában. Magyarul lehet olyan helyre költöztetik majd át az emberek a weblapjaikat, ahol komoly gépek, sávszél mellett prioritást is vásárol a multi.
Fényalapú netet mindenhova! :D
#5: az alábbi link segíteni fog a dolog megértésében:
#8 csak annyit pontosítanék, hogy nem is feltétlenül gyorsabban, hanem hogy az a forgalom priorizálttá válik. Azaz ha nincsen terhelés alatt a hálózat, mindkettő egyformán fog betöltődni. Ha épp van terhelés, a fizető tartalomszolgáltató tartalmai gyorsabban betöltődnek.
Ez azért is fontos, mivel eddig a tartalomszolgáltatók egy kanyit sem fizettek az ISP-knek, akik végül a költségeket a végfelhasználókra terhelték. Amerikában számunkra felfoghatatlan összegeket fizetnek internetért a felhasználók nagy része.
Ennek az angol nyelvű cikknek a címét sem értem, valaki elmagyarázná?
Facebook, Amazon, Other Tech Giants Denounce FCC's Net Neutrality Repeal
A Szilícium-völgyi óriások várt módon nem voltak elégedettek a Federal Communications Commission azon döntésével, hogy visszaszorítják a hálózat semlegességét.
Na de nekik most az fáj, hogy majd fizethetnek a szolgáltatóknak a prioritásért?
De hát ez hosszú távon -elvileg- megtérül, hiszen az ő tartalmaikat így előnyben részesítik a látogatóik, mert gyorsabbak.
Vagy ez nem számottevő maximum egy csúcsterheltségnél?
Legfeljebb nem fizetnek és onnantól nincs kit priorizálniuk a szolgáltatóknak, meg van oldva.
Szóval most miért nem elégedettek a multi szájtok ezzel a döntéssel, ha az FCC őket hozná előnybe?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!