Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Netsemlegességes hírt valaki...

Netsemlegességes hírt valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Magát a NET semlegességet értem, de ezt a cikket valaki elmagyarázná, mert a cikk címe -szerintem- teljesen szembe megy a cikk tartalmával.


MTI hír a portfolion.


[link]


Miért az a cikk címe, hogy NEM lassítják be, mikor pont, hogy be fogják lassítani azoknak akik nem fizetnek.


Vagy félre értek valamit?



2017. dec. 14. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
A netsemlegesség valójában nem csak a gyorsításról-lassításról, stb-ről szól hanem annál jóval többről - ez csak a propaganda része hogy riogassák az amcsikat valamivel, ugyanis az emberek 99% nem olvassa el a törvényt hanem csak azt, amit kedvenc médiája a szájába ad. Netsemlegesség = szabályozott piac, és nem a végső fogyasztó előnyére. Bizonyos monopolisztikus tevékenységnek vetettek most véget, elvéve az FCC-től bizonyos jogokat, amely ironikus módon pont a net semlegességével ment szembe.
2017. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A cikk címe szar, valószínűleg nem érti a hírt, aki címet adott neki.
2017. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

itt egy cikk, amiben nagyjából le van írva érvekkel és ellenérvekkel a történet, amúgy én is #2 így gondolom elírta a cikkíró a hangzatos clickbait-es címet :)


[link]

2017. dec. 14. 23:51
 4/16 A kérdező kommentje:

Ha javítanák, akkor az utókornak, hogy mi is most a cím :)


"Amerikában többé nem lassíthatják be a netet a szolgáltatók

MTI

2017. december 14. 19:58"

2017. dec. 14. 23:53
 5/16 anonim ***** válasza:

Tényleg elírták a címet, fura.


#1: kifejthetnéd bővebben, miről szól a netsemlegesség, mert a propagandázás közben ez valahogy kimaradt.


Hogy mi lesz az FCC döntésének hatása, jó kérdés. Európában is megtehetnék a szolgáltatók (és néha meg is teszik), hogy titkos megállapodások alapján előnyben részesítenek bizonyos tartalmakat máshoz képest, de egyenlőre nem mernek semmi nagyot húzni.


Az biztos, hogy a végfelhasználók és a kis cégek esélyei romlanak a döntéssel és kevésbé szabadon választhatjuk majd meg, milyen tartalmat szeretnénk fogyasztani.


A hirdetési piac letarolásával a mamut tartalomszolgáltató cégek már így is komoly gondot okoznak. Ezt most még megfejelhetik azzal, hogy a hozzáférési oldalon is előnyt élveznek. Felállhat az az abszurd helyzet, hogy egy cikk a Facebookon gyorsabban fog betöltődni, mint az oldalon, ahol eredetileg közzétették.

2017. dec. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ez így van, de ott egy másik érv, hogy így majd fejleszteni tudnak a szolgáltatók, ami meg az iparágat húzza, és ki ne szeretne hipergyors netet globálisan :)


"...Ajit Pai azonban úgy gondolja, hogy a netsemlegesség eltántorítja az internetszolgáltatókat azoktól a beruházásoktól, amelyek révén jobb és gyorsabb hálózati elérést biztosítanak az ügyfeleknek."



Az viszont tény, hogy a kis hoszting szolgáltatók akkor ki lesznek golyózva, hiszen a weboldal sebesség amúgy is egy komoly meghatározó pl. a Google helyezési algoritmusában. Magyarul lehet olyan helyre költöztetik majd át az emberek a weblapjaikat, ahol komoly gépek, sávszél mellett prioritást is vásárol a multi.


Fényalapú netet mindenhova! :D

2017. dec. 15. 03:17
 7/16 anonim ***** válasza:

#5: az alábbi link segíteni fog a dolog megértésében:

[link]

2017. dec. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%
Ez a netsemlegesség nem azt jelenti, hogy neked, ifj. Vér Istvánnak lassítják a netedet akármiért, hanem azt, hogy ha van két versenytárs (pl index vs origo), akkor ha az index fizet a szolgáltatódnak, akkor azt gyorsabban fogod elérni, az ott megjelenő tartalmak gyorsabban fognak betöltődni, mint az origo-n. Jelenleg ilyen szolgáltatás nincs, az USA-ban mostmár lehet majd. Mondjuk talán egy Deezer vs Spotify példa jobb lehet, szívesebben használ az ember egy olyan szolgáltatást, amin pillanatok alatt elindul a kiválasztott zene, mint amin van pl egy fél másodperc késleltetés.
2017. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

#8 csak annyit pontosítanék, hogy nem is feltétlenül gyorsabban, hanem hogy az a forgalom priorizálttá válik. Azaz ha nincsen terhelés alatt a hálózat, mindkettő egyformán fog betöltődni. Ha épp van terhelés, a fizető tartalomszolgáltató tartalmai gyorsabban betöltődnek.

Ez azért is fontos, mivel eddig a tartalomszolgáltatók egy kanyit sem fizettek az ISP-knek, akik végül a költségeket a végfelhasználókra terhelték. Amerikában számunkra felfoghatatlan összegeket fizetnek internetért a felhasználók nagy része.

2017. dec. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ennek az angol nyelvű cikknek a címét sem értem, valaki elmagyarázná?


Facebook, Amazon, Other Tech Giants Denounce FCC's Net Neutrality Repeal


A Szilícium-völgyi óriások várt módon nem voltak elégedettek a Federal Communications Commission azon döntésével, hogy visszaszorítják a hálózat semlegességét.


[link]



Na de nekik most az fáj, hogy majd fizethetnek a szolgáltatóknak a prioritásért?


De hát ez hosszú távon -elvileg- megtérül, hiszen az ő tartalmaikat így előnyben részesítik a látogatóik, mert gyorsabbak.

Vagy ez nem számottevő maximum egy csúcsterheltségnél?


Legfeljebb nem fizetnek és onnantól nincs kit priorizálniuk a szolgáltatóknak, meg van oldva.


Szóval most miért nem elégedettek a multi szájtok ezzel a döntéssel, ha az FCC őket hozná előnybe?

2017. dec. 16. 03:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!