Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden, tömören leírni a helyzetemet. Jelenleg 36 hetes kismama vagyok, január 1-re vagyok kiírva. Van egy bejelentett munkahelyem, ahol én több mint egy évig dolgoztam. Július 1.től táppénzen vagyok. A bolt, ahol dolgoztam, megszűnt. Megszűnt az iroda is, eladták a céget, nem tudom jelenleg ki a munkáltatóm, de be vagyok jelentve. Július óta nekem nem intézték el a táppénzemet, én járkáltam be az OEPhez 2 hetente és adtam le a papírokat, majd végül sikerült kihisztiznem a foglalkoztatói igazolást a volt ügyvezetőtől, így lett októberben táppénzem. Most megkellene igényelnem a CSED-et, de szintén nem intéznének semmit. Mivel a közeli rokonomnak van egy cége, ahol én ezelőtt is dolgoztam, most is átvenne, és ők tudnák intézni a további ellátásaimat. Ehhez ki kell jelentkeznem a cégtől. December elsején beadtam a felmondásomat a régi ügyvezetőhőz, aki továbbította, és azt a választ kaptam hogy nem fognak kijelenteni, mivel az OEP felé nem vagyok lejelentve mint veszélyeztett kismama, és a könyvelő nem tud bérszámfejteni.. szóval mindenféle katyvasz dumát lenyomtak. De engem ez nem érdekel. Szerintetek hogy tudnám kideríteni ki a mu káltatóm? Hova tudok fordulni amiért nem fognak kijelenteni? Nem szeretnél bíróságra járkálni szülés után. Végig idegeskedtem a terhességet miattuk, rohadtul elegem van, én csak meg akarok szabadulni tőlük!
2017. dec. 9. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos én először is nem csodálkoznék, hogy a cég xarik a fejemre ha 2 hónaposan elmentél táppénzre...


Utána pedig besétálsz a helyi NAV kirendeltséghez és ott meg fogják neked mondani, hogy ki a munkáltatód, amennyiben be vagy jelentve. Ha van ügyfélkapu regisztrációd akkor ugyan ezt megtehed otthonról is, itt vannak a linkek:

[link]

2017. dec. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi első a választ, veszélyeztetett terhes vagyok, nem jó kedvemből mentem el táppénzre te szerencsétlen. Sétálj be a Kökibe, és nézd meg a munkahelyemet, ugyanis az üzlet bezárt augusztusban, mint írtam. Ha akartam volna se tudtam volna tovább dolgozni náluk. Mellesleg ha tudom hogy ezek után nem fogják kifizetni a táppénzemet se, akkor elhiheted hogy nagyon szívesen maradtam volna inkább dolgozni. De örülök hogy te ilyen kis okos vagy. :)
2017. dec. 11. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaja persze mindenki az aki elhuz ugy, hogy meg nem is eszlelheto, hogy terhes. Legnagyobb kifogas a munkakeruloktol.


Amugy a nav is bezart feletek? Mert azt mondtam oda menj be, ne az ex munkahelyedre.

2017. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kifogás? Te miről beszélsz ne haragudj? Van fogalmad mit jelent az ha valaki veszélyeztetett terhes?! Mutassak papírt arról hogy 6 hetesen ömlött belőlem a vér és a dokim milyen papírt állított ki? Nem tudom hogy nő vagy férfi vagy, de hasonló hozzá állást kívánok hozzád az emberek részéről. Ha elmondanám min mentem keresztül emiatt a mocskos munkahely miatt, térden állva könyörögnél a bocsánatért. Te szerencsétlen idióta.. törlöm a kérdést a sajátjaim közül, mert erre nem vagyok kíváncsi.

Beszéltem a NAV-al, arról is tudnék mesélni hogy a magyar állam hogy áll az emberekhez... de biztos megint én voltam a hülye amikor beadtam a felmondásomat és közölte a cégem hogy nem fog kijelenteni mert akkor megbünteti őket az OEP. Mert ezt megteheti, és én vagyok a hülye. Gratulálok neked is, gondolom hasonló mentalitással rendelkezel mint ennek a patkány cégnek a vezetői :D

Boldogabb karácsonyt neked...

2017. dec. 11. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!