Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek nagy részének...

Az emberek nagy részének miért nincs megtakarítása?

Figyelt kérdés
Mindig ámulok, amikor felnőtt emberek szájából hallom:"Nincs semmink." Nem értem, hogy lehet ez, és miért nem tesznek félre az emberek, hogy legyen valamijük? Én 35 éves vagyok, de már elértem azt, hogy van egy kicsi lakásom egy autóm kifizetve, tehát hitelmentesen. 16 éves korom óta dolgozom. Sokszor olyan szegény voltam, hogy ennem nem volt mit, de havi minimum 10000 forintot akkor is félretettem, és lassan de mindig csak gyarapodott az összeg. Közben fizettem a lakáskasszát is, abból is lett pénz. Én elhiszem, hogy nem túl magasak a fizetések, nehéz stb. de nekem sem volt könnyebb. Pláne akinek gyereke is van, annak méginkább kellene félretennie szerintem. Meg aztán ott van a nyugdíjkérdés is, én már most gondolkozom, hogy oldjam majd meg, mert nekünk már valószínűleg nem lesz nyugdíjunk, és arra is időben el kell kezdeni megtakarítani. Mi lesz majd azokkal, akik most nem gondolnak erre?
2017. jún. 22. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Mert mindig sokkal könnyebb:

- panaszkodni

- más hibáztatni

- keveset keresni, és elfogadni, hogy nekik ennyi jutott

- szórakozni, mint tanulni

- megmutatni, hogy mekkora királyok vagyunk, és venni jó drága dolgokat félrerakás/befektetés helyett

2017. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Te kiválóan tudsz bánni a pénzzel, kérdező. Én meg ezt nem értettem soha :(

Alkalmazott koromban azért nem tudtam félretenni, mert kiszámoltam, mennyi kiadásom van egy hónapban, és az jött ki, hogy több, mint a fizetésem, pedig csak az alapdolgok voltak benne (lakhatás, legszükségesebb kaja, hitel) még egy tusfürdő sem pluszban.

Nem hogy spórolni nem tudtam, hanem a hónap utolsó napjaiban üres pénztárcával mászkáltam és vártam a fizetést.

Azóta már nem keresek keveset, de így sincs semmi megtakarításom, egyszerűen nem tudok bánni a pénzzel. Kínlódok, erőlködök évek óta, írom, hogy mire költök, mégsem tudok félretenni. Amint összegyűlik egy kis pénz, tuti történik valami és el kell költeni valamire. Nem luxusdolgokra, hanem pl. albérletet kell váltani, ilyesmik.

2017. jún. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

(előző vagyok)

Egyébként nekem is van olyan ismerősöm, aki alacsony fizetésből is mindig félre tudott tenni. Úgy csinálta, hogy egész hónapban csak üres kenyeret evett.

Én erre képtelen lennék. Ha ez szégyen, akkor vállalom. Gazdag családban nőttem fel, megszoktam a normális ételeket, képtelen lennék üres kenyéren élni.

2017. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

nem kerestem annyit, amiből félre is lehessen tenni éhenhalás nélkül.


Te tökéletes ember vagy, jobb mint az emberek 99%a. Légy büszke magadra!

2017. jún. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Faterom dupláját keresi nálam(nettó 124e), szomszédom a háromszorosát, anyám öccse másfélszeresét, 3adik szomszédom 510e-et...


Közös jellemzőjük, hogy 0 Ft megtakarításuk van, 2-3 hét alatt elfogy a fizetésük, partiznak és mindent megvesznek maguknak amit megkívánnak.


Faterom példáját szemléltetve, 4-edikén kapott fizetést, volt 80 órányi fizetett túlórája is. Alapbér 260e + 140e túlóra, de ma már jött pénzt kérni, majd 5 perccel később követelni, 10 perccel később már örjöngve követelte.

Természetesen nem kapott (200-300e-et akart volna), de befizettem neki a menzára ebédre és vacsorára, éhezni már nem fog, pedig megérdemelné!

2017. jún. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tegy. válasza:

Az emberek nagy része semmilyen szinten nem tud bánni a pénzel. A családi minta sokat számít "a szegénység újra termeli önmagát".

Az első lépcsőfok ezeknél az embereknél, hogy elismerjék önnön felelősségüket társadalmi helyzetükkel kapcsolatban.

Nekem ez 40 éves koromra sikerült. Azóta a kevésből is spórolok!

2017. aug. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!