Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt magyarázza el valaki!...

Ezt magyarázza el valaki! Hogyan bukhattak Cipruson többet a bankok, mint amennyi a betéteseik teljes megtakarítása?

Figyelt kérdés

Én végeztem egy egyszerű számolást, és igen érdekes eredményre jutottam, aminek érdekelne a magyarázata!

Ha Ciprusnak 15,8md kell, amiből mi EU polgárok adunk 10md-ot, és aminek az 5,8md-os részéhez még el kell venni a betétesek pénzének 40%-át, akkor az azt jelenti, hogy 14,5md euró volt a teljes betétállomány. (Legyen 15, mert vannak kisbetétesek is, de az nem jelentős tétel.)

Tehát ezen adatok szerint többet kaszinóztak el a bankok a sötét derivatívaüzleteikkel, mint amennyi a teljes betétállomány! Egy rossz szerencsejátékos is megáll, ha elfogy az összes kölcsönkapott pénze.

Egy bank miért és hogyan teheti ezt meg?


Innen vettem az adatokat:

[link]


2013. márc. 25. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Úgy, hogy a bankok nemlétező pénzeket adnak kölcsön. Azok sosem léteztek, csak ők állították elő egy gombnyomással.

Amíg a gépen van, addig csak virtuális a pénz, tehát ha van egy -x euró hitel és egy x euró hitelszámla, akkor nulla az egyenleg és rendben van a könyvelés. A hitelt elköltheted, és amikor visszafizeted, akkor megszűnik a hitelszámla is. Sosem volt pénz, csak te hitted azt. Ennek a kamatait persze a bankok beszedik, függetlenül attól, hogy a nemlétező pénzre szednek kamatot. Csak 6% kell, hogy legyen, 94% nem kell, mert ennyi a tartalékráta.

E szerint ekkora betétállománnyal ennek sokszorosát is el lehet passzolni. Ez persze nem véletlen, mert egyes amerikai nagybankok nagyon is irányítják a folyamatokat. De pénz nem vész el, csak átvándorol az ő zsebükbe.


Ha érteni akarod, akkor nézz meg a neten Drábik János videóit, vagy olvasd el Adam Brown: A kód című könyvét.

Vagy keress rá a neten: Pénz és adósság.

2013. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Elottem ironak a valasza 46%-ban hasznos??

Erdemes lenne cafolni is ha valaki nem ert vele egyet.

2013. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

# 2:


[link]

2013. márc. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!