Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan kezdjek hozzá?

Szerintetek hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és nyáron szeretnék dolgozgatni, hogy a megszerzett pénzből lerakhassam a jogsit. Néztem már sok oldalon sok diákmunkát, de úgy igazán egyik sem ragadta meg a figyelmemet... Volt, ahova jelentkeztem, de az a munka mindig betelt volt, stb. Így hát arra gondoltam, hogy mivel szeretem a kutyákat, és nekem is van pár, sétáltathatnék kutyát. A környéken nemigen hallottam, hogy valaki ezt csinálja. A kérdés, hogy hol hirdessem meg? Nincs facebookom, tehát az kilőve. Rakjak ki hirdetést? Amúgy Budapest agglomerációjában lakom, akit érdekel pontosan hol, írjon privátot. Illetve, szerintetek van rá esély, hogy egyáltalán a még elkövetkező 2 hónap nyári szünetben összegyűjtsek kb. 100ezer forintot? De a legfontosabb: mégis hogyan kezdjek hozzá?

2017. jún. 20. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:

"szeretnék dolgozgatni..." - már nem jól kezdődik :D - miért nem dolgozni? :-)

"Néztem már sok oldalon sok diákmunkát, de úgy igazán egyik sem ragadta meg a figyelmemet... " - ez sem igazán azt jelzi, hogy eltökélten dolgozni akarsz...


Esély lenne rá, hogy az elkövetkezendő 2 hónapban összegyűjts 100 ezer ft-ot, meglehet akár 1 hónap alatt is eladóként, stb - csak nem kutyasétáltatásból.

Meg aztán a kutyasétáltatás nem is igazán dolgozás - inkább a hobbi kategóriába tartozik.


miért nem próbálsz meg egy diákszövetkezetben jelentkezni - nyáron rengetegen foglalkoztatnak diákokat.

2017. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A dolgozgatni szót azért használtam, mert nem szeretnék napi 4-6-8 órákat dolgozni folyamatosan, mivel itthon is van dolgom, plussz ahol lakom onnan elég messze van pl. Budapest (kb. másfél óra, és napi 4 busz megy innen), és utazással mindennel együtt nagyon sok lenne az egész.

Valóban néztem őket, ha kell, akkor tudok kitartó lenni, de nem akarok pl. gyorsétterembe elmenni dolgozni, én nem az a fajta ember vagyok aki pörög, aki az emberekkel lazán elbeszélget, ügyesen kiszolgál, stb. Oké vannak még irodai munkák, de azoknál általában megkövetelt a 18+. Az eladó szintén ez a kategória. Ahova meg jelentkezhetek én is a 17 évemmel, oda meg nem vesznek fel (eddig egyetlenegy hely volt, ami nem volt betelve, és oda is végül mást vettek fel.)


Lehet hogy ez inkább hobbinak minősül, de engem nem zavarna, hogyha a munkával egybevonhatom.

2017. jún. 20. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem szeretnék napi 4-6-8 órákat dolgozni folyamatosan"


Akkor nincs esélyed.

El kell döntened, mit szeretnél? A kolléganőm TAKARÍT napi 4 órában, minden nap jön kitartóan, mert kutyakozmetikus szeretne lenni, van is ismerőse, aki alkalmazná, csak előtte el kellene végeznie egy ilyen tanfolyamot, ami bizony pénzbe kerül. EZÉRT DOLGOZIK KITARTÓAN, MINDEN NAP, semmi másért. Ennyi... Ő eldöntötte.

2017. jún. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem értem, ez annyira rossz ötlet lenne, hogy kutyát sétaltatnék?
2017. jún. 20. 21:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem rossz ötlet, csak:

1.- nem hiszem, hogy túl sok fizetőképes kereslet lenne rá, főleg nem agglomerációban, ahol kertes házak vannak (jó eséllyel)

2.- kutyasétáltatásból szinte biztosan nem fog összejönni havi 50 ezer ft.

2017. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi, de azért nem adom fel, hátha sikerül.
2017. jún. 20. 21:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lebeszélni akarlak róla, csak ráébreszteni a realitásokra :-)
2017. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!