Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon nem ütközik versenyjogi...

Vajon nem ütközik versenyjogi szabályokba, vagy mond ellent az alapvető üzleti etikának, hogy a Telekom új, olcsó otthoni csomagja, a Flip pontosan ott érhető el, ahol a Digi?

Figyelt kérdés

Itt ugye arról van szó, hogy adott a Telekom hálózata, a legtöbb helyen sima DOCSIS kábel, még csak nem is optikai, és ezen szolgáltatják az új csomagot. Na igen ám, de pontosan azokon a helyeken, ahol a Digi optikai hálózata is elérhető.


És ezt nem úgy kell érteni, hogy azokban a városokban, vagy városrészeken. Hanem konkrétan, ha a Digi az utcában 1 házszám alatt szolgáltat, akkor a Flip is ugyanazt hozza.


Kérdés, hogy vajon mennyire korrekt eljárás ez, hiszen feltételezi, hogy felmentek a Digi oldalára, és végignézték a szolgáltatási területeket? (Arra gondolni sem merek, hogy a Digitől esetleg elkérték ezeket.)


2017. máj. 22. 15:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

A Digi az sehol nem kizárólagos szolgáltató. Mondom, a Telekomnak a már létező hálózatán kezdték el terjeszteni a Flip-et, és a Telekomnak jóval nagyobb lefedettsége van, mint a Diginek. A Telekom most egy harmadannyiba kerülő csomagot ad ott, ahol van Digi, pedig a hálózata jóval kiterjedtebb.


Azt is leírtam, hogy a Diginek ebben az lehet az üzlet, hogy a Telekom nem kezdte el a nagyságrenddel nagyobb hálózatán adni a Flipet, mert akkor ott a Diginek már lehet, hogy nem érné meg a későbbiekben terjeszkedni (a Digi terjeszkedése azért nagy üzlet, mert a sok felvert árú szolgáltatásról könnyű elszívni az ügyfelet, míg azért egy hasonló árkategóriáról kevesebb eséllyel vált utólag valaki). A Telekomnak meg szintén jó, mert ott nem kell szolgáltatnia olcsón, ahol monopol helyzetben van.


Mint ahogy azt is leírtam, hogy ez csak egy gondolatmenet, én nem állítom, hogy ezek kartelleznek, de azért felmerült bennem. (Mindenesetre az tény, hogy a Telekom megszerezte a Digi pontos címlistáját.) Viszont a Telekomtól nekem nem tűnik tisztességes üzleti gyakorlatnak, hogy pont azokra a területekre tolják be az új csomagot, ahol már van hasonló szolgáltatás, és az ország jelentős részén meg tesznek az ügyfelekre, fizessenek csak 3-szoros díjat ugyanazért.

2017. máj. 23. 10:07
 12/13 anonim ***** válasza:

"Ha meg a Telekom nem rendeltetésszerű használat során ment be a Digi rendszerébe, hogy lenyúlja onnan az adatokat (mert a címkereső nem abból a célból van kirakva, hogy a konkurencia feltérképezésre használja), az kifejezetten tisztességtelen üzleti gyakorlat."


Üzletben nincs tisztességes meg tisztességtelen, olyan van, hogy hasznot hoz vagy nem hoz hasznot. Mindegy, milyen célból van fenn a címkereső az interneten, ha egyszer fenn van, azt bárki használhatja. Ha lenne egy kozmetikai szalonom, annak se azért lenne honlapja, hogy a konkurencia ötleteket nyúljon róla, de ha egyszer már fenn van a neten, nyilván meg fogja nézni a konkurencia is.

2017. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ahol én lakom, a digit választhatnám, a flip viszont nem elérhető.
2017. jún. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!