Vajon nem ütközik versenyjogi szabályokba, vagy mond ellent az alapvető üzleti etikának, hogy a Telekom új, olcsó otthoni csomagja, a Flip pontosan ott érhető el, ahol a Digi?
Itt ugye arról van szó, hogy adott a Telekom hálózata, a legtöbb helyen sima DOCSIS kábel, még csak nem is optikai, és ezen szolgáltatják az új csomagot. Na igen ám, de pontosan azokon a helyeken, ahol a Digi optikai hálózata is elérhető.
És ezt nem úgy kell érteni, hogy azokban a városokban, vagy városrészeken. Hanem konkrétan, ha a Digi az utcában 1 házszám alatt szolgáltat, akkor a Flip is ugyanazt hozza.
Kérdés, hogy vajon mennyire korrekt eljárás ez, hiszen feltételezi, hogy felmentek a Digi oldalára, és végignézték a szolgáltatási területeket? (Arra gondolni sem merek, hogy a Digitől esetleg elkérték ezeket.)
Megbocsáss, de úgy gondolod, hogy két jelentős cég, mérnökökkel, jogászokkal, nem tudja eldönteni, hogy szerinte mi ütközik versenyjogi szabályokba és mi nem; és aki jogtalan hátrányban érzi magát, nem tudja, hogy mit tehet?
A Telekom az esetleges visszavonulásról, a Digi az esetleges feljelentésről, annak alapján dönt, hogy itt, a kérdésedre milyen válaszok érkeznek?
# 1
Igen, csak hát a belvárosból kimehetek a külvárosba, költözni meg azért egy másik kategória. Meg amúgy az arányokkal is van némi baj, hiszen kb. 3-szoros áron szolgáltatja ugyanazt a Telekom saját márkanév alatt.
# 2
Úgy, hogy ha együttműködve alakítják ki a szolgáltatási területeket, az kartell. Bennem felmerült ennek a gyanúja is. Ha meg a Telekom nem rendeltetésszerű használat során ment be a Digi rendszerébe, hogy lenyúlja onnan az adatokat (mert a címkereső nem abból a célból van kirakva, hogy a konkurencia feltérképezésre használja), az kifejezetten tisztességtelen üzleti gyakorlat.
# 3
Biztos azért van a GVH és egyéb felügyeleti szervek, mert a cégek jogászai mindig szabályszerűen járnak el. Ne nevettess már.
A mérnökök, visszavonulás, feljelentés (?) nem tudom, hogy jön ide, lehet nem világosan fogalmaztam meg a kérdést és a magyarázatot?
"Úgy, hogy ha együttműködve alakítják ki a szolgáltatási területeket, az kartell."
Pont akkor lehetne kartellről beszélni, ha nem egy adott területen nem versenyeznének. Szóval vagy csak szándékosan, egy megállapodás által csak az egyik szereplő lenne jelen az adott területen vagy ugyanolyan árakat használnának. Itt pont nem erről van szó, hanem arról, hogy a Telekom le akarja nyomni a Digit.
# 5
Nem az a kartell egyetlen formája, hogy egy szolgáltató nem szolgáltat valahol.
Ha a Telekom megkereste a Digit, hogy add már át a szolgáltatási területeidet, hogy mi CSAK ott szolgáltassunk (az egyébként jóval kiterjedtebb hálózatunkon), akkor a két szolgáltató összejátszott, ezzel a valódi versenyt csökkentve.
Ha a Telekom valódi versenyt akarna, akkor megadná az összes hálózattal lefedett területére az új csomagját, és ezzel úgy nyomná el a Digit, ahogy van, mert nekik jóval kisebb a lefedettségük, és a Digi későbbi terjeszkedése kisebb haszon lenne nekik.
Jelen esetben elképzelhető szerintem, hogy a Digi azért cserébe, hogy nem szorítják őket ki a piacról, kiadta a teljes listáját a Telekomnak. Így a Digi is jól járt, és a Telekom is, mert ott nem kell olcsón szolgáltatniuk, ahol nincs Digi.
Persze ez csak feltételezés, a másik feltételezés az, hogy a Telekom szabályellenesen jutott hozzá ehhez a listához. Mert szerintem a kattintgatós címkiválasztó visszaérésszerű használata, ha robotokkal leszedik vele a teljes tartalmat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!