Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Költözés utáni telekom tartozás?

Költözés utáni telekom tartozás?

Figyelt kérdés
Két év hűségídős szerződést kötöttünk az albérletünkre Tv és internet szolgáltatásra, viszont egy éve elköltöztünk és nem volt kire átíratni a szolgáltatást. Mikor rájöttem hogy még mindig küldik a számlákat a címre rákérdeztem és azt mondták hogy látják hogy a szolgáltatás nincs használat alatt(a modemet is kihúztuk stb.). De amikor bontatni akartam a szerződést azt mondták közel 40ezer forint kötbért kéne fizetnem, ami szürreális tekintve hogy nem én tehetek róla hogy nem használja már senki a lakást. Mit tehet a telekom ilyen helyzetben? Sms-t már kaptam a tartozásról? Egyszerűen korlátozzák a szolgáltatást vagy törlik?

2017. ápr. 18. 18:22
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

A telekom követelheti a tartozást, akár bírósági úton is. Viszont ha idáig húzod akkor már nem 40 ezret hanem lehet a dupláját kell majd fizetned. Meg ugye ott lesz az elveszett per díja is.

Ugyanis hibás ebben az esetben te vagy, és nem a telekom.

Ha valaki elköltözik, vagy nem haazsnálja többé Tv és internetet akkor be kell menni a telekomhoz, és ott helyben szerződést kell bontani. De te nem ezt tetted. Csak elmentetek a lakásból, kihúztad a modemet, és lezártnak tekintettél egy érvényben lévő szerződést. Szerződésbontást már akkor kérted amikor tartozásod lett.

Ha nem akarsz többet bukni, fizesd ki a 40 ezret, és nyugtod lesz.

2017. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy tavalyi ügy már nem 40ezer hanem 120 :) De én akkor is felvettem velük a kapcsolatot de az üzeneteimre azóta se válaszoltak.
2017. ápr. 18. 20:06
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Írásban kell a kapcsolatot felvenni, mert ahogy a mondás is tartja

"A szó elszáll az írás megmarad"

Levelekkel tudod igazolni, hogy kapcsolatot kerestél.

Az is lehet, hogy azért nem reagálnak az üzeneteidre, mert a tartozásod átkerült egy behajtó céghez. Akkor viszont több lesz mint 120 ezer a tartozásod.

A behajtó cég viszont bírósági útra megy ha nem fizetsz és behajtják rajtad. Kérj részletfizetést vagy várj, és bírói végzéssel fogják a fizetésedből levonni. Ha ez sem megy akkor megy a végrehajtó.

2017. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel itt egy hűségidős szerződésről van szó, a kötbér nem szürreális. Te vállaltad, hogy 2 évig előfizető leszel, valószínű, így olcsóbban vehetted igénybe a szolgáltatást, mint egyébként tehetted volna, és valószínű, az is világosan le volt írva, mivel jár, ha idő előtt mégis felbontanád a szerződést, és ezt te aláírtad.

Innentől kezdve teljesen irreleváns, hogy te elköltöztél-e, a szolgáltatás használva volt-e, neked azt a hűség idő végéig tovább kellett volna fizetni; illetve az új lakcímedre átköttethetted és használhattad volna.

Jobban járnál, ha minél előbb kifizetnéd, amit kell, mert ha sokáig húzod az időt, behajtóhoz fog kerülni az ügy, és úgy még drágább lesz. Legrosszabb esetben fizetési meghagyást kapsz tőlük, vagy bíróságra viszik az ügyet és onnan már nincs akadálya a végrehajtásnak; fizetés letiltásnak, bankszámla inkasszónak. Ezeknek további költsége van, amit mind rád fognak terhelni.

2017. ápr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hogy vonnák le a béremből ha nincs is bérem? Egyetemista vagyok. A házamat se tudják elvenni, mert nincs olyanom.

Ezek inkább vitázó állítások mint sem válaszok.

Ha nem megy egy szolgáltatás miért kéne fizetnem érte? A kérdés fennáll.

2017. ápr. 19. 09:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetemista létedre gondolkodhatnál egy kicsit..

Kezdjük azzal, hogy ha a tartozás a te neveden van akkor az a te tartozásod. Nem leszel éteted végéig egyetemista, egyszer csak elkezdesz dolgozni. Addig meg elég ha a behajtó cég évente egyszer vagy 5 évente egyszer küld egy felszólítást vagy értékelő levelet amiben tájékoztatnak, hogy mennyi a jelenlegi tartozásod (ami mindig emelkedni fog)

Így a tartozásod nem fog elévülni. Amint dolgozni kezdesz, máris úgy kapod a fizetésedet, hogy hónapokig levonnak jelentős összeget belőle. Előbb-utóbb fizetni fogsz.

Egyébként nem értem a felháborodásodat. Amikor szerződést kötöttél akkor is egyetemista voltál, és akkor vállaltad a szerződésben leírtakat. Most, hogy tartozol, azzal takarózni, hogy egyetemista vagy, nincs miből behajtani??? A behajtó cégnek nem érdeke, hogy a pénzét elveszítse, így ők várni fognak, addig is nő a tartozásod.

2017. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ha nem megy egy szolgáltatás miért kéne fizetnem érte? A kérdés fennáll."


A szolgáltatás ment, bármikor használható lett volna. Hogy te nem használtad, kihúztad a modemet, lényegtelen az ügy szempontjából. Az előfizetés azt jelenti, hogy fizeted a szerződéses díjat, függetlenül attól, hogy a szolgáltatást igénybe vetted-e. Nem a használatáért fizetsz, hanem azért, hogy a lehetőség a használatra készen állt.

Egyébként senki nem vitázik veled, teljesen korrekt választ kaptál a kérdésedre, hogy mit tehet a Telekom ilyen helyzetben. A nemfizetés nem szolgáltatás korlátozást, hanem behajtást, végrehajtást von maga után.

Az, hogy most éppen nem tudnak tőled végrehajtani, nem jelent semmit; ha végrehajtási szakaszba jut az ügy, csak akkor évül el, ha 5 évig semmilyen végrehajtási cselekmény nem történt.

2017. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a sértődött hangnemet, kérdező. A Telekom elég tökös legény tud lenni a nem fizetőkkel szemben, nagyon jól megírt szerződésekkel, jogászokkal védik be magukat, 100%, hogy a bíróságon (ha eljut odáig) megnyerik ellened a pert.


A kötbér összege nem olyan meglepő 2 éves hűség esetén. Az, hogy ma már 120 ezer forint a tartozás, megint csak nem meglepő, ha 1 éve a havidíjakat sem fizeted. Őszintén szólva ennél többre is számítanék.


Ha nem fizetsz, utána neked lesz rossz. Nem az itt válaszolóknak. Az itt válaszolók leírták, mi lesz: először csak a Telekom szól, hogy fizess, aztán átadják a követeléskezelőjüknek, akik már fizetési meghagyást fognak küldeni. Pont, hogy jó akarnak neked, mert ez az összeg ennél már csak magasabb lesz, és mondhatsz akármit, jelen esetben nem neked van igazad. Te ott hagytál egy szolgáltatást azzal a felkiáltással, hogy már nem használod, így fizetni sem szeretnéd, de ez józan ésszel és jogi értelemben sem így működik.


Nyilván emellett magát a szolgáltatást is korlátozni fogják (vagy már meg is tették), bár nyilván ez téged már nem érdekel. Viszont azt is érdemes figyelembe venni, hogy a szolgáltatáshoz tartozott elvileg egy modem+router, illetve egy IPTV vevőegység. Ezek mind a Telekom tulajdonában vannak, ezeket is vissza kell szolgáltatnod, vagy ezeknek az árát is követelhetik.

2017. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tartozást egész pontosan eladják egy behajtócégnek/követeléskezelőnek, a szolgáltatók így jutnak hozzá a pénzükhöz. És a tartozást megvásárló cégnek ez miért éri meg? Mert ráterheli a saját költségeit az adósra úgy, hogy megérje nekik. Meg ott vannak a kamatok még továbbra is.


Eső után köpönyeg, de fel lehet függeszteni a szolgáltatást X időre, ilyenkor úgymond csak egy fenntartási díjat kell fizetni, ami lényegesen olcsóbb, mint a teljes szolgáltatásért fizetett összeg. Meg kellett volna érdeklődni, hogy a hűségidő hátralévő részét lelehet-e így tudni, vagy van-e maximális ideje a saját kérelemre történő felfüggesztésnek, stb.

2017. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Buta kis bölcsész vagy fogadjunk egyetemista. :) ha koltozol az otthoni szolgáltatásod is vinned kell magaddal vagy felmondani, ami kötbérel jár. Jó nagy szarba vágtad magad...
2017. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!