Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek jó hozzáállás ez...

Szerintetek jó hozzáállás ez a pénzhez?

Figyelt kérdés

Van kb fél millió ft félretett pénzem, amihez tudom, hogy 1 évig biztosan nem fogok hozzányúlni.


Ahelyett, hogy csak állna a számlámon, vennék 1-2 olyan dolgot, amire amúgy sajnálnám a pénzt, a példa kedvéért egy xbox one-t. Használt garanciásan van kb 60-70ezerért.

Használnám 3-4 hónapig, majd közel ugyanennyiért eladnám, és vennék egy újabb hasonló dolgot, amivel szintén így tennék.


Így lényegébe nem kerülne nekem semmibe a termék, és a félretett pénzem sem csak úgy van.


Nektek mi a véleményetek erről a felfogásról?


Annyit hozzátennék, hogy egyetemre járok, mellette dolgozom, nem kell családot eltartanom, semmi komolyabb kiadásom nincs.


2017. ápr. 25. 20:54
 1/7 anonim válasza:
40%
Pasi vagy?
2017. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

"Használnám 3-4 hónapig, majd közel ugyanennyiért eladnám, és vennék egy újabb hasonló dolgot, amivel szintén így tennék."


Mi van ha senkinek nem kell annyiért? Csak telik az idő, vagy engedsz, vagy vársz tovább a vevőre, csak idővel még kevesebbet fog érni a terméke. Már is bukó az egész. Szerintem teljesen életképtelen történet.

2017. ápr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy 60 ezres termék pár hónap alatt nem romlik annyit, és keresett is.

De még ha buknék is rajta 5ezret, de használtam 4 hónapig, szerintem az se a világ vége. És még mindig eldönthetem hogy akkor inkább használom tovább.


Egyébként maga az ötlet onnan indult, hogy régen nagyon sok telefont, számítógép alkatrészt vettem / adtam el, és néha sikerült többért eladnom, mint amennyiért beszereztem hónapokkal korábban.

2017. ápr. 25. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen jellegű tárgyak értéke az idő múlásával csökken. Továbbá az is csökkent az értékén, hogy már hozzád is használtan került. Tehát ezzel így azért a felvázolttól jobban fog csökkenni a pénzed.


Egyébként a saját véleményem, hogy fél millió ennyi idősen nem akkora nagy összeg ahhoz, hogy most mindenáron elköltsd akár értelmetlenül, ahelyett, hogy csak úgy álljon a számládon. Én például úgy vagyok a pénzemmel, hogy valamekkora összegnek mindig kell lennie a számlámon, arra az esetre, hogy ha bármi probléma van vagy nagyobb kiadást tervezek stb. Tehát igyekszem az általam megszabott összeg felett maradni, de ha egy nagyobb kiadás miatt alá megyek, akkor először a limit fölé "kell" gyűjtenem a pénzemet és addig nem is tervezek nagyobb kiadást. Szóval ilyen szempontból nem olyan rossz az, ha legalább ennyi pénz van a számládon.

2017. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem, nem tudod, ugynúgy eladni, a használtcikkek ára az mindig lemegy elamaortizálódik. Ha mindenképpen, valami megfogható, és pénzhozó dologba akarod, aminek van értéke, javasolnám, az aranyat és a nemesfémeket, az ezüstöt is. De ez nagyon hosszú távú befektetés.
2017. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha elkezdenéd lakástakarékba rakni akkor meg havonta 6000-t kapnál az államtól rá. 4 hónap alatt 24 ezer.
2017. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem ez kifejezetten ostoba hozzáállás a pénzhez, tipikusan olyan, aki nem gondol a jövőre.

a helyes hozzáállás a pénzhez az, hogy gondoljál a saját jövődre. ha használt elektronikai cikkeket veszel, azzal szart sem érsz el hosszú távon.


ha egy évig nincsen szükségem fél millió forintra, akkor én beteszem prémium magyar állampapírba. jelenleg évente 4.05% kamat, fél millió esetén 5 év múlva 610e forintod van, ha nem spóroltál meg semmi mást.

2017. ápr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!