Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a rendőr vagy boltokba...

Ha a rendőr vagy boltokba igazoltatni akarnak akkor személyit kell mutatni vagy jó a diákigazolvány is?

Figyelt kérdés
Ma voltam boltba, alkoholt vettem és igazoltatásnál a diákomat adtam oda és a pénztáros azt mondta nekem, hogy ezt sehol nem fogadják el, mikor már többször is igazoltattam magam diákkal, boltokba is és rendőrnél is. Akkor mi az igazság?
2017. ápr. 12. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
elvileg személyivel kéne.
2017. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Igazoltatási jogköre bizonyos hivatalos személyeknek van, pl. rendőröknek, nekik meghatározott feltételek mellett köteles vagy igazolni magad személyazonosításra alkalmas igazolvánnyal, ami lehet:

- személyazonosító igazolvány,

- vezetői engedély,

- útlevél.

Igazoltatás esetében más nem fogadható el. (Ha a rendőr elfogadta a diákodat, akkor szimplán jóindulatú volt.)


"Mari néni" a boltban nem igazoltathat. Legfeljebb szépen megkérhet, hogy igazolt az életkorodat, különben nem áll módjában kiadni a 18+ terméket. Az, hogy mit fogad el, leginkább a bolt üzletpolitikájától függ, a legtöbb helyen teljesen mindegy, mit mutatsz fel, ha arcképes, és megállapítható róla a korod.


Ezek a "Mari nénik" elég sokszor túlbuzgóak, nem elég, hogy kötekednek, hogy mit fogadnak el, de még ilyen életbölcsességekkel is próbálnak ellátni, hogy "sehol nem fogadják el".

2017. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen hivatalos fényképes okmánnyal igazolhatod magad (akinél kell).A diák tökéletes.


RTV 29. § (2) ....a személyazonosságot - a személyazonosító igazolványon túl - minden olyan hatósági igazolvány igazolja, amely tartalmazza a személyazonosításhoz szükséges adatokat...


Az eladó nem igazoltathat, de ha nem tud meggyőződni arról , hogy már nagy korú vagy, akkor max. nem szolgál ki.

2017. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!