Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki tartozik nekünk...

Ha valaki tartozik nekünk pénzzel (elég nagy összegről van szó) és nem reagál a telefonhívásra, sem az e-mailekre mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés
Egy férfi kölcsönkért tőlem 16000 Ft-ot, és hónapok óta nem akarja visszaadni. Csak a telefonszámát, e-mail címét és a nevét tudom. 18 éves vagyok, más kereseti lehetőségem nincs és nagyon szükségem lenne erre a pénzre. Mit tudok tenni ilyenkor?
2010. máj. 5. 20:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A bank nem ad ki információt, de név alapján próbáld meg a tudakozóban vagy a népesség-nyilvántartónál. De a népességnyilvántartó pénzért ad ki címet.
2010. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Holnap utánajárok a dolgoknak. Természetesen az első válaszolót kivéve mindenkinek megy a zöld kezecske. :)
2010. máj. 5. 21:59
 13/14 anonim válasza:
Sokat számít a bakszámlakivonat. Mivel ez egy szóbeli megállapodáson alapuló szerződés (ami törvényileg elfogadható) csak nehezen bizonyítható, ezért szokott probléma lenni belőle. Viszont neked van egy megfelelő bizonyítékod. Ha peres ügyre viszed, az nagyon hosszú idő. Az interneten van egy nyomtatvány (most sajnos nem tudom, hol találod:( de utána tudsz nézni. Azt hiszem az ügyészség foglalkozik a peren kívüli ügyekkel. Amit kitöltve be kell küldeni ( a nyomtatványon rajta lesz, hogy hova) ők hivatalból kiértesítik az adóst, hogy fizessen. Végül is a hatóság lesz a közvetítő köztetek, de peren kívül. Ha jogos a követelésed, akkor ennek az eljárásnak az illatékét is az adósra hárítják.
2010. máj. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Jövőhéten intézkedek. :)
2010. máj. 6. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!