Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki tartozik nekünk...

Ha valaki tartozik nekünk pénzzel (elég nagy összegről van szó) és nem reagál a telefonhívásra, sem az e-mailekre mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés
Egy férfi kölcsönkért tőlem 16000 Ft-ot, és hónapok óta nem akarja visszaadni. Csak a telefonszámát, e-mail címét és a nevét tudom. 18 éves vagyok, más kereseti lehetőségem nincs és nagyon szükségem lenne erre a pénzre. Mit tudok tenni ilyenkor?
2010. máj. 5. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Tényleg nagy összegről van szó.:D
2010. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 papagenou ***** válasza:
100%

relatív összeg, nekem és neki nagy, neked, biztos gazdag vagy, kevés.

gondolom nem ismerted az illetőt, szinte biztos hogy csaló, minden amit kaptál tőle az hamis. próbáld meg a rendőrségen de nem valószínú hogy bármit tudnak vele kezdeni

2010. máj. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces, 17-18 évesen még nagy összeg, neked bármennyire is nem tűnik úgy. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy röhögj rajta, hanem azért, ha valaki esetleg tud segíteni az szóljon. De mindenesetre örülök, hogy te ilyen jól szórakozol.
2010. máj. 5. 20:55
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

hivatalosan semmi lehetőséged. be kell tudnond tanulópénznek.


de viszont meg lehet félemlíteni, talán fizet, ha vannak olyan haverjaid, és a kölcsönkérő is olyan, aki megijedne ettől..


máskor csak úgy ne adj kölcsön senkinek. csak ha nem muszály, hogy visszakapd..

2010. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ÉRTELMES válaszokat. Felhívtam a rendőrséget, a hölgy azt mondta, hogy menjek be holnap, jelentsem fel. Ők telefonszám és név után ki tudják nyomozni a címét. Esetleg azt kiadnák nekem? Vagy semmi esélyem nincs arra, hogy bármiféle komolyabb segítséget nyújtsanak?
2010. máj. 5. 20:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nincsen semmiféle hivatalos, aláírt papírod az ügyletről, akkor semmit.
2010. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Aláirt nincs, de a bankszámlájára utaltam a pénzt. Az számít? Az a papír még megvan. Névvel, bankszámlaszámmal.
2010. máj. 5. 21:09
 8/14 anonim ***** válasza:

talán számíthat a bankszámla igazolás.

de ki tudja mit talál ki?

2010. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azzal semmit nem bizonyítasz. Akár ajándékba is adhattad ezek alapján.
2010. máj. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát nem nyugtattatok meg. Megpróbálom a "megfenyegetéses" módszert, hátha beválik. De ha nem, ki tudom valahogy nyomozni a címét telefonszám és név illetve bankszámlaszám alapján? Személyesen lehet, hogy jobban hatnék rá, ha 1-2 ismerősömmel ellátogathatnék hozzá.
2010. máj. 5. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!