Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha a közös...

Mi van akkor ha a közös képviselő felszólítást küld egy összegről, melyen kb.25ezerrel több van, mint kellene, és azt írja ha 15napon belül nem rendezem fizetési meghagyást küld?! Bővebben lenn

Figyelt kérdés
Adott az e havi számla, mely még nem volt befizetve mikor a levél készült. Ehhez képest a fizetendő összeg jóval több. Megnéztem és a hideg illetve a meleg vízhez a becsült érték 17 és 20 köbméterrel több a valósnál. Ilyenkor mi van? Ők döntik el mennyit becsülnek aztán én meg köteles vagyok annyit fizetni, vagy ez hogyan működik? Ha nem fizetem ki egy összegben mi fog történni? Albérlő vagyok és totál nem értem, hogy mi ez az egész.. :( 24/L
2009. okt. 13. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélj a lakás tulajdonosával. A hideg és a meleg víz óraállását pedig be tudod jelenteni a helyi vízműnél.
2009. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, de "visszafordítható" még ez vagy most már nem lehet ezen az összegen módosítani, hiába diktálunk/olvasnak mérőállást?
2009. okt. 13. 22:31
 3/5 anonim válasza:
Ha nem diktáltad be,akkor ő jelenthet egy saccolt fogyasztást az addigiak alapján.Hívd fel és beszélj vele,Ők is emberek.
2009. okt. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kinek a nevére szólnak a számlák? A lakás tulajdonosáéra, vagy a tiédre? Mert ha a lakás tulajdonosának a nevére szólnak, akkor a te nevedre nem küldhet fizetési meghagyást, csak akkor, ha a közös képviselőnél írásban be van jelentve (és a tulaj és az albérlő által is aláírva), hogy az albérlő rendezi a számlákat.

Amikor a lányom albérletben lakott, mindig a tulajnak fizettük a rezsi díjakat és ő fizette be a közüzemi számlákat meg a közös költséget. Volt amikor jókora elmaradása volt, de azt neki kellett rendeznie a közös képviselővel.

2009. okt. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A tulaj nevére. De tényleg annyi a gond,hogy a vízórat nagyon durvara becsülték,noha évek óta azonos a havi fogyasztás. Ma felhívom a tulajt,remélem segítőkész lesz ő is és a közös képviselő is.
2009. okt. 14. 08:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!