Te hol kezdenél?

Figyelt kérdés

Magyarországon (esetleges pályázati támogatások reménye miatt), vagy Ukrajnában (kisebb rezsi, olcsóbb munkaerő) az alábbi vállalkozás esetén:


Kisebb pár ezer/tízezer egyedszámú házityúk telep (vagy kecske tenyészet) létrehozása tojás, vagy kecsketej nagy(obb) tételben EU-ba történő szállítása miatt.


Több helyen olvastam, hogy az új EU-s ketrecek bevezettetése miatt sok cég kivonult Ukrajnába. Ott az ottani (költői túlzással élve) "kaotikus" állapotok miatt nem néznek olyan szempontokat, mint például az állatok jóléte (pontosabb fogalmazva "jobb"léte - hiszen így-is úgy is "a levesben" végzik az EU-s ketrecek után is szerencsétlenek).


De aki kicsiben kezdene (pár ezer/tízezer egyedszám), annak eme kis létszámú telep kiépítése után miért (ÉS MENNYIVEL!) éri meg jobban (egy EU-s tagállam (például Magyarország) helyett) Ukrajnában létrehozni (MAJD MŰKÖDTETNI!) egy únióba szállító tyúk (tojás miatt), vagy kecske (tej miatt) telephelyet?



2016. dec. 30. 18:40
 1/7 anonim válasza:

a magyar mindig leleményes nép volt abban, hogy hogyan lehetne a legtöbb kiskapuval a legnagyobb profitot elérni morzsányi befektetéssel.

csak így tovább! :)

2016. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

...így tovább, csak pont a kiskapukat felejtetted el megosztani a nagyérdeművel...


Így aztán valóban lehet(ne) tovább...

2016. dec. 30. 18:52
 3/7 A kérdező kommentje:

Véletlenül se vedd sértésnek, de nem segítettél. Érdemi információkra van szükségem - ki és hogyan kezdené?


Nem feltétlenül a korai "Aranyélet" (ha már kiskapu ^_^) a kezdeti cél, hanem a STABIL indulás.

2016. dec. 30. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:

sehol és semennyi pénzt nem ölnék ilyen vállalkozásba. sokkal egyszerűbbek vannak, kisebb költségvetéssel, amikhez nem kell egy vagyonnyi pénz.


Pont ma olvastam, hogy valahol fölütötte a fejét egy betegség és pont 10e állatot kellett leölni és megsemmisíteni... kell a fenének ilyen!


tojás, hús.. olyan brutális szabályok vonatkoznak rá, hogy ember legyen a talpán aki követni tudja és betartani.. büntetéseknél is repkednek a 50-100 milliók.

2016. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez mind igaz amit írtál kedves utolsó. Egyiket sem vitatom.


Azonban leírhatnád azon vállalkozásokat (vagy legalább küldd el ötleteidet privát levélben), melyek indítása sokkal kevésbé macerás, melyek szerinted JÓVAL kisebb kezdőtőke bevonásával simán indíthatóak. No meg kevésbé kockázatosak.


Megköszönném. Komolyan!

2016. dec. 30. 23:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs EUs támogatás, szállításnak költsége van, nem EUs állam ezért szerintem vám is van. Az ottani lakosságnak a vásárlóereje felejtős. Másik meg, hogy a finnyás németnek, franciának mondjuk nekem se kellene ukrán tojás, tej, mert tudom, hogy az élelmiszer biztonsági előírások betartása nem megfelelő a kaotikus állapotok miatt. Nagyoknak lehet megéri kiszervezni, de ilyen kicsiknek nem hiszem.
2017. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Ukrajnából származom és egyet kell értenem az előzővel. Én magam sem veszek örömmel ukrán élelmiszert. :D Pl. a zab állandóan tele van bogarakkal egy idő után), bár tojás/tejre sosem volt panasz.


Egyébként ne hallgass senkire, főleg ne itt GYIK -en, ne hagyd, hogy bárki is eltántorítson. Ha van egy terved, akkor csak egy embernek köszönhető, hogy sikerülni fog-e, vagy sem, s az pedig Te vagy. Az lehet, hogy más embernek más terület fekszik jobban, azaz más területen mozogna kényelmesebben, de ettől függetlenül ebben is van ám potenciál. Én mindenképpen szakmabeliekkel venném fel a kapcsolatot a helyedben, akik valóban működtetnek ilyen vállalkozást. Véletlenül nincs ukrán állampolgárságod? Mert akkor könnyebb helyzetben vagy. :)

2017. jan. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!