Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha én kisebb anyagi kárt...

Ha én kisebb anyagi kárt okozok valakinek, viszont amiben kárt tettem, annak a cseréje elég sokba kerülne, ha azzal a céggel végeztetné az illető a javítást, amelyik csinálta nekik korábban, akkor én köteles vagyok azt az összeget kifizetni?

Figyelt kérdés

Én jóval olcsóbban be tudnám hozzá szerezni az anyagot, én magam is meg tudnám oldani a javítást. Annyi, hogy más lenne a márkája, mint a korábbi, ami tízszer ennyibe került neki, de ugyanúgy néz ki, ugyanazt tudja, ezt ott is elmondták, ahol érdeklődtem. Hivatalosan én köteles lennék kifizetni a sértett félnek a jóval drágább verziót, mert mégis ő velük szeretné megcsináltatni?

A kérdés elméleti, ezért nem írtam konkrétumokat, csak kíváncsi vagyok.


2016. nov. 10. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, mert nincs jogos felulbiralni, hogy a ceg miért azt a márkát preferálja. Kismillió oka lehet rá.
2016. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván rád fogják bízni, miután kárt okoztál nekik... ugye viccelsz?
2016. nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Mindegy, hogy én csinálnám e meg, vagy sem, a lényeg, hogy én el tudnám intézni/intéztetni sokkal olcsóbban a javítást. Mondjuk attól, hogy valaki véletlen kárt okoz valami közben, még nem lesz analfabéta mindenhez. Attól még érthet ahhoz, amit meg kell javítani.
2016. nov. 11. 13:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Továbbra is - a cégek a legritkább esetben tök hülyék. Maximum kívülről tűnik úgy, mert nem ismersz minden körülményt.


Nálunk is volt ilyen "hozzáértő" kolléga aki hetekig nyomatta a rizsát, hogy miért vesszük meg a gépet 10 millióért, amikor van "ugyan olyan" 3 millióért is. Aztán addig keménykedett, amíg a vezetőség rommá sz0patta, csináltattak vele egy prezentációt, amiből kiderült, hogy az olcsóbb géppark:


- nem 10 év garanciális csak 3

- Nem garantált 25 év hozzá az alkatrészellátottság, csak 5

- Nincs MO-i márkaképviselete, akinél eredményesen reklamálni lehetne adott esetben

- Nem bővíthető

- Az éves üzemeltetési költsége ~ 1 millió forinttal drágább, mint a drága gépnek


Szóval azért a végén eléggé kiderült, hogy melyik éri meg jobban...

2016. nov. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!