Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Próbaidő alatt hasonló -...

Próbaidő alatt hasonló - kisebb - bűncselekmény elkövetése! Mit kaphat az illető?

Figyelt kérdés

Adott egy emberke, nevezzük Bélának. Becsületsértést követett el, majd a bíróság 1 év próbaidőre bocsájtotta. Béla a próbaidő alatt elkövetett egy hasonló mértékű bűncselekményt (akár becsületsértést más személlyel szemben), amit a próbaidő után került felderítésre!

Mire számíthat Béla? Újratárgyalják az első ügyét, vagy második ügyében súlyosbító tényezőként beleszámítják? Köszi a válaszokat!


2010. máj. 17. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már letelt a próbaidő, akkor azt a büntetést nem kell leülnie, de visszaesőként súlyosabb büntetésre számíthat.
2010. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1 év próbáról van szó, nem felfüggesztettről! Az más, én úgy tudom pénzbírsággal lehet sújtani!

De a kérdésem továbbra is az, hogy a próbaidő alatt elkövetett, de próbaidő letelte után felderített (tudomás szerzés) bűncselekmény esetén a korábbi bűncselekmény ügyét feltárják-e?

2010. máj. 17. 19:05
 3/6 anonim válasza:
Nézd Béla! Ha a próbaidő alatt követte el, akkor előveszik érte utólag is. Ezért próbaidő.
2010. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha elévülési időn belül derítik fel, akkor előveszik érte.


Az elévülési idő gyilkosságnál jelenleg 20 év, ha jól tudom.

2010. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
te béla nem muszály ugyan azt megkérdezni 2 naponta,elég ha kiemeled a kérdést ha nem kaptál rá választ, de szerintem ennél többet senki se4 fog tudni mondani csak a bíró az ítélethozatalkor.
2010. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

vagyis bocs eléggé idétlen válaszokat kaptál:

kapsz még 1 próbára bocsátást csak 1 év helyett 13 hónapra, de ha igazán tele a töke a bírónak akkor adja a legkeményebb büntetést kb 10 ezer ft pénzbirság

2010. máj. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!