Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A könyvelés mennyire szerethet...

A könyvelés mennyire szerethető munka?

Figyelt kérdés
Van itt könyvelő? Mennyire száraz, monoton a munka? Lehet ezt élvezni?
2016. okt. 3. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom.

37 évesen lettem könyvelő, betegség miatt kellett váltanom. Imádtam ápolónő lenni, utána sokáig nem találtam a helyem, próbálkoztam több területtel, tanítottam, voltam gyerekorvosi rendelőben, de mindenhol hiányzott valami.

Aztán megláttam egy pü-szviteli ügyintéző tanfolyamot, és jelentkeztem. Sajnos nem jött össze a létszám, de indult tb-bér, elkezdtem. A felénél jártam, mikor elindult az ügyintéző... együtt csináltam a kettőt, majd a mérlegképest. Aztán IFRS és adótanácsadó együtt... könyvelőirodában vagyok, a számvitel részét kevésbé kedvelem, ezért leginkább a vállalkozások indulása, átalakulás, megszűnés a dolgom, adóval foglalkozom, bérrel, munkaüggyel. Persze könyvelek is, de az igazi szenvedély az adózás. Szeretek agyalni, kinek, mit, mikor, hogyan érdemes, mivel jár jól, stb.

Vannak persze kevésbé érdekes helyek, cégnél is könyveltem, majd belehaltam az unalomba, a rutinba.

Én azt mondom, hajrá :)


Ja, és világéletemben utáltam a számokat.

2016. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Ku.rva unalmas sztem.
2016. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én csak egyik barátnőm nevében tudok írni. Ő konkrétan utálta és idegeire ment. Pár évig bírta csak.
2016. okt. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire szerethető, az szerintem egyén kérdése.


Én pl. megunnám - ha tényleg olyan, amilyennek elképzelem, de valaki szereti. Én meg szeretek tanítani (nem tanár vagyok, csak órákat adok), valaki meg azt nem tudja elképzelni, hogy lehet azt élvezni.

2016. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ez az, 4, amilyennek képzeled. Sok embernek fogalma sincs róla, milyen, kb azt képzeli, hogy leülsz és bámulod a papírt vagy a monitort :)
2016. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!