Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Számoljunk együtt! Mennyi...

Számoljunk együtt! Mennyi pénzt kellene még gyűjtenem a külföldi élethez?

Figyelt kérdés
Szóval, 260E van ami nagyon kevésnek bizonyul, arra kérlek titeket, hogy nevezzétek meg az esetleges fölmerülő költségeket az utam során. A cél Írország vagy Anglia. A repülőjegy 100E ft mert gyorsan akarok menni, illetve utálok hosszú tárvra bizonytalanul venni valamit, változhat addigra valami amíg pl. megveszek egy Januári repjegyet olcsón. Maradt 160E ft, ahol van a reptér abban a városban maradok mert így lehet spórolni. Egy 50-100E-s kisváros lenne mindenképp a cél, szobát kaució nélkül lehet bérelni, változó áron /hó 60-80E ft ért. Maradt 80E ft, ebből tudok még fedezni 1 havi kaját, kb. 40E/hó, bérlet 10E/hó. Maradt 30E. Ebből + a gyűjöttt pénzből kéne fedeznek az egyéb felmerülő költségete, mik ezek, még mennyit gyűjtsek? Szkeptikus vagyok, hogy ez elég, mert mindenkinek fél millát javasolnak, de költségekre ritkán szokták lebontani. Az 1. hónapban könnyen találnék munkát, vannak facebook csoportok ahol magyarok járják a várost, és ha valahol worker-t keresnek azt kiteszik az üzlet ablakára hírdetésnek, és azt a magyarok megosztják facebookon, az angol B2 es szinten megy nyelvvizsga nincs.
2016. szept. 13. 12:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kb. egy hónapja kérdezted ezt és akkor világosan megírta valaki, hogy 300 ezer ft alatt még csak ne is gondolkodj rajta. Az derék, hogy azóta gyűjtöttél még hozzá, de meglehetősen alul kalkuláltad a költségeidet és mindig a költségvetésedben beleszámolva a hazaútra pénz - ha balul sülnek el a dolgok. Értsd meg: ha nincs elég pénzed, kiszolgáltatott leszel, utcára kerülhetsz, északon azért ez nem olyan nagy mulatság, ahol esik az eső és hideg van. Aztán kihasználják, hogy nincs lakásod, befogadnak, cserébe "némi apró szolgáltatásokat" kérnek.


Nemrég olvastam egy spanyol csoportban, hogy szinte már könyörög egy család munkáért, mert kimentek Spanyolországba, már nincs munkájuk, se szállásuk, autóban alszanak egy gyerekkel - hazajönni nem tudnak, mert nincs miből (meg lehet, hogy nincs is hová, de azt nem tudom)

Oké, hogy legalább nyelvtudásod van :-)

2016. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1) Hova akarsz menni? Ezt kéne eldönteni legelőször.

2) Ha tudsz tervezni és betartod az "ütemtervet" akkor elég 10E repjegyre, nem 100E. És nem januárra gondolok itt, hanem mondjuk októberre. Ha kisvárosba mész akkor a reptéri transzferen kívül kell még egyéb utazást is igénybe venned. Megabust ajánlom, olcsóbb mint itthon a volán, de ezt is előre le kell foglalni.

3) Angliába mész, ne forintban hanem fontban számolj, itt is abban fogják írni az árakat.

4) Kaját, ha nagyon muszáj, meg lehet oldani heti 10 fontból. Legalábbis nekem sikerült, toast kenyér meg felvágott. Nem a legjobb, de ha szűkös a költségvetés, kibírható egy ideig.

5) Könnyen lehet találni munkát; írj CV-t, nyomtasd ki 50-100 darabban, és dobd be mindenhova ahol embert keresnek, plusz neten is nézelödj munka után

6) Telefon mindenképpen kelleni fog, kb 10 font a simkártya feltöltve 1 hónapra.



És még sorolhatnám. Találd ki, hogy hova akarsz menni, de ne hasraütésszerűen. Olvass utána, utána írd ki ezt a kérdést.

2016. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A repjegy nem 100.000

A wizzair, ryanair sokkal olcsobb.

Amugy en busszal mennek open return jeggyel valami 34.000 ft 🔴 -KOLTSEG volt regen. Ha nincs penzed ne akarj repulni.


(szerintem mar itt rossz a hozzaallasod, mert ha keves van, akkor igenis alabb kell adni, de na valoszinuleg csak en voltam olyan hulye, hogy kepes voltam 19 idegennek egy szobaban aludni egy hostelban, hogy sporoljak, mas magyartol meg nem hallottam hasonlot)


Szoval retur buszjegy - ha valami szarul sul el kimesz a buszoalyaudvarra es hazavisz a busz, nem pedig te leszel a kovetkezo honfitars akinek zsemlet kell vinni a repterre, mert keves penzzel jott ki, az is elfogyott.


Kaucio szinte mindenhol van! 2 het.

Osztott szoba London £75/het

2 het kaucio + 1 het rent: £225 🔴


Nyilvan a szobahoz el kell metroznod a buszpalyaudvarrrol, jo esetben csak metrozni kell nem kell meg utana buszozni

oyster kartya 🔴£5 meg rateszel mondjuk 🔴£20-ot hogy tudj utazni


Enni en nagyon vacak minosegu kajakkal ki tudtam hozni heti 🔴£20-£25-bol de en lany vagyok, 95 pennys egytaletel, tojas, tej, kenyer, vaj, olcso felvagott, olcso sajt, konzervleves


Kell venni sim kartyat es feltolteni 🔴£1 sim, feltolto 🔴£10: 3000 sms, 100perc, 1 giga net van korlatlan net is de most sporolunk


Oneletrajzzal korbeloholsz mindenhol, az ugynoksegek 2 hetente fizetnek, de van ahol havi fizetes van, van ahol heti, kerdes mennyi ido alatt kapsz munkat.

2016. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1: Elfogadom, azért írtam, hogy részletezzük a költségeket, mit s hol számoltam alul.


2: "1) Hova akarsz menni? Ezt kéne eldönteni legelőször. "


Bármelyik kisváros, Anglia/Írország, aminek a népessége 50-100E fő körül van, Blackpool, Galway, Luthon stb, az olcsóbb ingatlanok miatt.



2) "Ha tudsz tervezni és betartod az "ütemtervet" akkor elég 10E repjegyre, nem 100E. És nem januárra gondolok itt, hanem mondjuk októberre. Ha kisvárosba mész akkor a reptéri transzferen kívül kell még egyéb utazást is igénybe venned. Megabust ajánlom, olcsóbb mint itthon a volán, de ezt is előre le kell foglalni. "


Hol lehet ilyen olcsón jegyet venni? A transzfer mennyi? A kisvárosba maradnék ahol a reptér van, onnan taxival de inkább tömegközlekedéssel jutnék el a városon belüli szállásig.


3) "Angliába mész, ne forintban hanem fontban számolj, itt is abban fogják írni az árakat. "


Tudom, csak az egyszerűség kedvéért számoltam forintban.


4) "Kaját, ha nagyon muszáj, meg lehet oldani heti 10 fontból. Legalábbis nekem sikerült, toast kenyér meg felvágott. Nem a legjobb, de ha szűkös a költségvetés, kibírható egy ideig. "


Ennek örülök, és vinnék 1 hétnyi hidegélelmet a biztonság kedvéért...



5) "Könnyen lehet találni munkát; írj CV-t, nyomtasd ki 50-100 darabban, és dobd be mindenhova ahol embert keresnek, plusz neten is nézelödj munka után. "


Ez megvan, bár csak 10 cv-m van, csak oda dobom be ahova jók az esélyek, meg talán nyomtatnék kint.


6) "Telefon mindenképpen kelleni fog, kb 10 font a simkártya feltöltve 1 hónapra. "


+1 költség, kösz, kelleni fog mert hívhatnak az interjúsok telefonon...


"És még sorolhatnám. Találd ki, hogy hova akarsz menni, de ne hasraütésszerűen. Olvass utána, utána írd ki ezt a kérdést."


Elég rég óta tervezem, utána is olvastam stb, már csak a költségek kellenének és mennék. Légyszi aki tud írja meg, hol lehet ilyen olcsón repjegyet venni.


3: "Szoval retur buszjegy - ha valami szarul sul el kimesz a buszoalyaudvarra es hazavisz a busz, nem pedig te leszel a kovetkezo honfitars akinek zsemlet kell vinni a repterre, mert keves penzzel jott ki, az is elfogyott. "


Ezt még megnézem, csak sajnos lassú, utálom a hosszú utakat.


"Kaucio szinte mindenhol van! 2 het.

Osztott szoba London £75/het

2 het kaucio + 1 het rent: £225 🔴 "


2 hét még OK, úgy is 1 hónapra fizetném a szobát. London lenne a legutolsó hely ahova mennék, drága mivel főváros, tele van bevándorlókkal, koszos és igánytelen külvárossal, sztem Nyugat alatti színvonal. Vidéken kapni 60E körül/hó szobát, elég jót.


"Nyilvan a szobahoz el kell metroznod a buszpalyaudvarrrol, jo esetben csak metrozni kell nem kell meg utana buszozni

oyster kartya 🔴£5 meg rateszel mondjuk 🔴£20-ot hogy tudj utazni "


Bérlet jobban megérné, ha tömegközlekedéssel járnék munkába.


"Enni en nagyon vacak minosegu kajakkal ki tudtam hozni heti 🔴£20-£25-bol de en lany vagyok, 95 pennys egytaletel, tojas, tej, kenyer, vaj, olcso felvagott, olcso sajt, konzervleves


Kell venni sim kartyat es feltolteni 🔴£1 sim, feltolto 🔴£10: 3000 sms, 100perc, 1 giga net van korlatlan net is de most sporolunk "


Elég olcsó a magyarhoz képest, 1 giga ideiglenesen jó lesz.


"Oneletrajzzal korbeloholsz mindenhol, az ugynoksegek 2 hetente fizetnek, de van ahol havi fizetes van, van ahol heti, kerdes mennyi ido alatt kapsz munkat."


Jó lenne 1-2 hetente, mert 1 havi fizetéses munkát el se fogadnék mivel utána kifogynék a pénzből mire megjön a pénzből.



Vannak még egyéb költségek? A repjegy lenne a fontos, vagy megyek busszal de nehéz rászednem magamat. Azon is aggódok kicsit, hogy esetleg elviszik a szobát ha busszal megyek, lefoglalják mire odaérek.

2016. szept. 13. 14:05
 5/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy videken sokkalta de sokkalta kevesebb a munka, es velemenyem szerint jobban kivanjak a nyelvtudast.


Egy kis 50-100.000-es varosba lehet van 2 gyar, a tescoba, a par etterembe megvan a helyi eredetileg is angol felszolgalo.


Londonban laknak kozel 10.000.000-an igy sokkal tobb a munka, mert tobb embert kell kiszolgalni. Lehet dragabb, de en ha nem tokeletesen beszelem az angolt, nincs fixen videken munkam tuti csak ide jonnek, mert itt szor szerint minden sarkon kinn van nagyobb varoskozpontokban; Stratford, Golders Green, Camden a "staff wanted" tabla. Itt csak az nem dolgozik, aki nem akar.

10 oneletrajz meg kutyafule. es mindenhova be kell dobni eleinte nem valogatni, mert elfogy a penzed.


Kapasbol tudom, hogy a Subway szendvicsezo minden kedden nyilt interjut tart a kozoontban, Stratfordban allandoan kint van a tabla. Volt ott magyar srac is, azt mondta porgos a melo. De na bejelentett meg mindden.


Kavezokba is allandoan keresnek.

Raadasul a stratfordi HSBC bank volt ahol azonnal fogadtak anyukamekat szamlanyitasra 3-4 napra ra meg jott a level az adatokkal.

2016. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Inkább mennék Ausztriába, fél év alatt össze lehet szedni annyi nyelvtudást, ami pl. egy szállodai munkához kell és max. 100 ezer Ft-ból ki lehet hozni.
2016. szept. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

5: Igen, csak oda kevés a tőkém.


6: Próbáltam, 250E el lehetetlen sopronban albérletet találni, 100E min. + 2 hó kaució, + kaja + 1 havi vonatbérlet mert nincs kocsim, az 1havi bérlet Bécsbe 36E. A magyar ingatlanárak borzalmasak, a szobákat is elviszik 1-2 napon belül, Budapestről meg 10E a vonatjegy Sopronba és ha mégse tetszik a lakás/elviszik, buktam 10E-t.


A nyelvtudásom is gagyi, a német nyelv nem tetszik.

2016. szept. 13. 14:41
 8/16 anonim ***** válasza:
Szállodáknál általában kapsz ingyen szállást és kaját.
2016. szept. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ez megvan, bár csak 10 cv-m van, csak oda dobom be ahova jók az esélyek, meg talán nyomtatnék kint."


Miért? Miért nem innen viszel elegendőt? Az is plusz pénz a kinti nyomtatás, ráadásul talán nehezebben megoldható, mint itthon.

Csak oda dobod be, ahol jók az esélyek? Barátnőm úton-útfélen küldözgette az önéletrajzát mindenhová - végül olyan helyről hívták be, amire abszolút nem is számított - végül felvették, s 1 évig dolgozott ott. Jó, ez itthon volt, de a példa máshol is működik: nem biztos, hogy ott vagy esélyes, ahol Te gondolod.

2016. szept. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De a nyelv akkor se megy. 6 éve angolt tanultam, ezért kéne Angol nyelvterület.
2016. szept. 13. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!