Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrehajtó (ha már csak egy...

Végrehajtó (ha már csak egy ügy van függőben) mikor indíthatja újra a végrehajtást?

Figyelt kérdés
Ha lejár a felfüggesztés, mikor lehet újra inkasszó a számlán?Igaz, hogy a végrehajtást kérő utasíthatja a végrehajtót erre?Önkényesen nem indíthaja meg újra az inkasszót?Milyen okok miatt nem "szólhat bele " a végrehajtást kérő, ha a vh iinkasszózza a számlát?(pl. ha 2 ügy van stb.)

2016. jún. 1. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a végrehajtó szerv felé tartozol (például NAV), ott nincs végrehajtást kérő. Ha nincs szünetelésre, felfüggesztésre ok, akkor azonnal inkasszálhat.


Ha külső szerv kéri fel a végrehajtót (akár NAV, akár ÖBV), akkor a külső szerv kérésének megfelelően jár el a végrehajtó. Ha ő szünetelést kér, akkor arra a tartozásra szünetel az eljárás, ha megszüntetést kér, akkor arra a tartozásra megszűnik a végrehajtás, ha folytatást kér, akkor arra a tartozásra folytatják az eljárást. Tehát nem utasítja, hanem kéri..


A végrehajtást kérő a neki fennálló tartozásodra tekintettel bármikor "beleszólhat" a végrehajtási eljárásba. De csak és kizárólag a nála fennálló tartozásra, másra nem. Tehát ha több tartozásod is van és azokat egy végrehajtó kezeli, akkor a többi tartozással kapcsolatban nem "rendelkezhet".

2016. jún. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, igen valamelyeset tisztában vagyok ezekkel, (sajnos közelmúlt tapasztalatai),de azért tettem fel a kérdésem,mert 31-én akartam megkötni egy 24 hós részletfizetést,de a vhkérő,nem jelentette be a tavaly december óta megtörtént befizetéseket(alapítványiéssaját befizetések) így, az eredeti összeget látta, emiatt nem tudtuk megkötni a szerzödést.Persze szóltam a vh kérőnek, ők küldtek elméletileg értesítést a vh felé-így gondolom, addig ők semkérnek semmit- de csak jövő kedden van újra ügyfél fogadás ismét,és már 2 napja lejárt a határidő...és ha 7-én megkötöm a szerzödést,de mégis közben inkasszóznak,akkor nem tudok másnak a pénzemhez jutni, mert a feloldás hosszabb, mint az inkasszó benyújtása.Igaz erre rákérdeztem kedden, azt mondták, mehetek nyugodtan.Valószinüleg nem fog senki csinálni semmit , de áprilisban is ugyanez ügy miatt inkasszóztak, holott, idén júliusig tartott volna egy alapítvány önrész részletfizetési megállapodás..Emiatt kissé aggódom.
2016. jún. 2. 07:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Elhiszem. Ilyenkor Neked kell észnél lenned. Mivel a postai út elég hosszú és rögös, ezért ha lehet Te hozd és vidd a két fél közötti tájékoztató leveleket.


Én, ahol kértem részletfizetést és megkaptam, onnan vinnék a végrehajtóhoz egy írásos értesítést erről. Az inkasszó visszavonásáról is lehet kérni igazolást a végrehajtótól, amit személyesen beviszel a bankba, hogy gyorsítsd a dolgokat.

Kb. így tudom elképzelni.


A végrehajtónak is van telefonja, fel tudja hívni a megkeresőt, hogy faxolja már el az éppen aktuális tartozás összegét.

Tehát csak hozzáállás kérdése az egész, de éppen ezért nehéz, mert olyan általában a hozzáállás... :)

2016. jún. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

... én is kértem meg végrehajtót, hogy a megkeresőnek jelezze, sürgősen szükség lenne az aktuális tartozás összegére. Kb. 10 perc alatt e-mailban leigazolták.


Legyél "finoman" erőszakos. :)

2016. jún. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget,na nálam ez pont nem így volt áprilisban..amikor bementem vh-hoz-miután tudomásomra került a dolog- az persze rögtön jelezte a bank felé, de csak levelet küldött, kértem ugyan egy igazolást, amit elvittem aznap a bankba, de ott finoman elküldtek melegebb éghajlatra...azzal az indokkal, hogy a feloldás nem így müködik(mármint úgy,ha nem akkor akarom afeloldást ,hogy kivegyem a mentes összeget, hanem előre , hogy a teljes összeg megmaradjon )..de egyenlőre nincs inkasszó a számlámon,remélem várnak keddig. :)
2016. jún. 3. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!