Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nemrég kölcsönadtam egy...

Nemrég kölcsönadtam egy munkatársamnak egy jelentős összeget, indíthatok ellene fizetési meghagyást ha nem fizet?

Figyelt kérdés
Tehát nemrég kölcsönadtam egy munkatársamnak egy jelentős összeget (1 millió alatti) és nem igazán akarja megadni. Van az átutalásról papírom, hogy elküldtem neki a pénzt meg Facebookos levelezések is, hogy kért pénzt, és meg is kapta és, hogy meg is fogja adni. Ezek elegendő bizonyítékok? Elmehetek így közjegyzőhöz fizetési meghagyást küldeni neki? Ha esetleg elkezd hazudozni, hogy neki már pedig én nem adtam pénzt vagy, hogy én tartoztam neki, akkor ezek a bizonyítékok elegek ahhoz, hogy bizonyítsam én vagyok az aki kölcsönadott neki?

2016. ápr. 4. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Te tenyleg kolcsonadtal valakinek tobb szazezret anelkul, hogy rendes, ket tanuval ellatott szerzodest irtatok volna rola??? Nem kamu?


Oszinten szolva megerdemelned, hogy sose lasd viszont. A banki atutalas sem jelent sokat, siman mondhatja, hogy azt hitte ajandekba kapta, sose volt szo rola hogy vissza kene adnia, mert szoban vegul abban egyeztetek meg hogy ajandek, nem kolcson.


Istenem, mennyi hulye van...

2016. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Sokkal nehezebb dolgod lesz, mint ha írtatok volna rendes szerződést. Így sem teljesen esélytelen, de szerintem csak peres úton, a közjegyzőnek ez kevés. Esetleg meg lehetne próbálni utólag aláíratni vele egy tartozás elismerő nyilatkozatot.
2016. ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Azért az első is csak okoskodni tud valós tanácsadás helyett...

-.-

A fizetési meghagyáshoz nem kell bizonyíték, kb pont senkit nem érdekel hogy igazad van-e vagy sem.

Kitöltesz pár papírt, befizeted a postán a közjegyzőtől kapott csekket, vagy átutalod a megadott számlaszámra az ügyintézés díját, ami minimum 5000 Ft vagy az adósság azt hiszem 1,5%-a, aztán vársz ölbe tett kézzel.

De arra azért készülj fel, hogy fog kelleni pár adata az adósnak, pl lakcím, születési helye és ideje, anyja neve vagy személyigazolvány száma. A személyigazolvány számát a KEKKH-ből ki lehet kérni, de kell hozzá valami indoklás, ami pl a FMH közjegyző által aláírt másolata és akkor azonnal kiadják ingyen, egyébként valami 30 nap asszem az elbírálási ideje, ha nem tudod hivatalos dokumentummal igazolni és akkor nem is biztos hogy ki fogják adni...


Az FMH-t kézbesítik az adósnak, ha átveszi, akkor 14 napja van ellentmondással élni és ha ezt megteszi, csak ebben az esetben kerül az ügy bíróságra, na majd ott fog kelleni a bizonyítékod.

Ha nem él ellentmondással 14 napon belül, akkor elfogadja a tartozást, ami behajthatóvá válik.

Na az egy újabb 5000 Ft vagy 1,5%-os, plusz újabb papírozási ügybe fog kerülni, amiben a közjegyző elrendeli a jogerőssé vált meghagyás végrehajtását.

Akkor majd megkeres a végrehajtó levélben és neki is fizetsz a végrehajtási ügy költségeinek felét, az is lesz egy rakás pénz, de persze ezeket az ügyintézési költségeket lehet kérni mind behajtani az adóson, tehát a tartozáson felül még egy pár tizest bukik amiért szart a tartozás megadására...

Abban az esetben, ha nem veszi át a FMH-t, akkor elfogadottnak tekintik az FMH-t (Utóbbi esetben beáll az úgynevezett vélelmezett kézbesítés, ami annyit tesz, hogy olyan, mintha átvette volna, de nem akar ellentmondani.

Készül fel rá, hogy több hónap lesz az egész procedúra.

Nekem 3 hasonló ügyem van, az első még 2 éve indult, az elhalt, mert felszívódott a tisztelt adós, a második folyamatban van, már az egyharmadát meg is kaptam a tartozásnak, a harmadik még csak 2 hónapja indult és most árverezni fogják az adós kakucsi ingatlanját...

2016. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Emberek, ne szidjatok már, az 1 millió alattit úgy értettem, hogy nincs 1 millió felett mert azt hallottam ott már más féle az ügyintézés. 130.000Ft.- ot adtam kölcsön neki.
2016. ápr. 4. 17:55
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
130e forintert ugyvedet sem talalsz, aki fizetesi meghagyast kuldene az adosnak. Legyen ez tanulopenz, hogy legkozelebb ne adj kolcson papir nelkul.
2016. ápr. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
Egyrészt a főnököd ki fog röhögni, hogy papír nélkül adtál kölcsön 1 milliót, másrészt ha jófej lenne akkor sem csinálhat fizetési meghagyást mert törvényellenes. Csak bírósági végzés után lehet fizetési meghagyás, amire lássuk be 0% esélyed van.
2016. ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Ne hallgass az 5. és 6. okoskodóra, mert fingjuk sincs miről hadoválnak!

NEM kell bírósági végzés a FMH-hoz!

Engem is be akartak már húzni a csőbe ezzel a baromsággal, de ez nem igaz!

Egyszerűen bemész bármely közjegyzőhöz és megkérdezed ha nem hiszed, de nyugodtan elhiheted hogy igaz amiket feljebb írtam, mert tényleg 3 folyamatban lévő FMH kezdetű és már végrehajtási fázisba ért ügyem van nekem is folyamatban, az egyik történetesen éppen 130 ezer Ft-ról nekem is.

#3 voltam.

2016. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit, hogy a fizetési meghagyás egy nemperes polgári eljárás, amit a közjegyzőnél kell kérvényezni térítési díj ellenében, jobb ha ennek utána néztek!


Hivatkozás:

[link]


2009. évi L. törvény a fizetési meghagyásos eljárásról:


"1. § (1) A fizetési meghagyásos eljárás a közjegyző hatáskörébe tartozó, a pénzkövetelések érvényesítésére szolgáló egyszerűsített polgári nemperes eljárás, melyre - ha e törvény másként nem rendelkezik - a Polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény (a továbbiakban: Pp.) szabályait a polgári nemperes eljárás sajátosságaiból eredő eltérésekkel kell megfelelően alkalmazni.

2. § A közjegyző eljárása - mint polgári nemperes eljárás - a bíróság eljárásával azonos hatályú."


Ha valakit érdekelnek a részletek, úgy mint kedves kérdező, ajánlom a link áttanulmányozását!


#3 voltam még mindig.

2016. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Fizetési meghagyáshoz semmi nem kell, ne hallgass azokra, akik baromságot írnak.

Egy-egy behajtó cég is küldhet ilyet, akkor lesz belőle ténylegesen ügy, ha az adós nem él ellentmondással.

Ha igen, akkor irány í bíróság.


Az első akkora idiótaságot ír, hogy hihetetlen. Ha nyoma van egy átutalásnak, akkor azt nem tagadhatja le, nem mondhatja, hogy szóban ajándékozásról egyeztek meg. Az összeg visszajár. Más kérdés, hogy mennyi ideig húzódhat el egy ilyen per, és mikorra lesz belőle esetlegesen letiltás, végrehajtás, bármi.


Az ügyvédes válasz is baromság, nehogy már ne találjon 130ért egy ügyvédet, aki a megadott adatok alapján megír egyetlen papírt. Nagyon el vagytok tévedve. Családon belüli tartozásról írtunk papírt, az ügyvéd 20 v 25 ezret kért. Neki édesmindegy, mit ír le, kb. óradíjban számol. Ne legyetek már ennyire ostobák, hogy egy levelet nem ír meg 130-ért. Egy ház adás-vételije több ügyintézési idő, és 60-80 ezerért írják.

Annyi buktatója van, hogy ha ügyvéd által írt levelet kap, attól kicsit megijed, és fizet, az ügyvédi díjat bukod. Azt nem fogja megtéríteni, ez fix. Szerintem megéri.

2016. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Szerintem ott a gond hogy nem fogod tudni bizonyítani visszafizette-e vagy sem.
2016. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!