Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kétségbe vagyok...

Mit tegyek? Kétségbe vagyok esve, mert jelentős adósságot halmoztam fel, és nem látom belőle a kiutat. Mit tudtok javasolni?

Figyelt kérdés
A fizetésemből nem győzöm a hiteleket is törleszteni, és a számlákat, megélhetést is fedezni. Adósság rendező hitellel is próbálkoztam, de a bankok elutasítanak. Szüleimnek és pár barátomnak is tartozom, képtelen vagyok rendezni, és egyre nagyobb a bűntudatom e miatt, Az adósság meg egyre csak növekszik, én pedig egyre nagyobb depresszióba kerülök.

2015. júl. 30. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Hat a buntudat nem a depresszio nem lesz megoldas. Esetleg probaltad mar attekinteni, mire es mennyit koltesz? Akar kockas fuzetben vezetni, mi mennyi?
2015. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit tehetsz az a következő. Nagyon nehéz,de ha végig csinálod akkor egy nap minden adósságod rendezve lesz.

A saját életkörülményeidet a lehető legminimálisabbra kell csökkentened.

Értsd:

Nincs új ruha, új cipő vásárlás. Használtan is csak akkor vegyél ha már nagyon muszáj. Így eljönnek azok a napok amikor a zoknikat varrni fogod, vagy a nadrág ha kiszakad lerendezed azzal, hogy "divat" vagy megvarrod.

Nincs tusfürdő, habfürdő, krémek, sminkkészletek.

A legolcsóbb szappan. Azzal is tiszta leszel.

Rengeteget lehet spórolni a kaján is. Egy ideig nincs utcai, vagy éttermi kajálás, nincs kajarendelés.

Nincs szórakozási lehetőség, vagyis mozi, nyaralás felejtős egy ideig.

A mobil telefonálást is felejtsd el. Ha előfizetéses, akkor vedd ki a telefonból a kártyát, és tegyél bele egy sima kártyát amit ne tölt fel. Ha valakinek hiányzol hívni fog.

Nézd meg, hogy melyik tartozás az ami már eget verően muszáj fizetni.

Azt amelyiket már nem tudod halasztani kezd fizetni elsőre. De úgy, hogy a többire is tudj beletenni egy keveset.

Pl: Barátodnak tartozol 20 ezer forinttal. A banknak kell fizetned az adott hónapban 20 ezret. de ott van még az elmaradt mobilszámla 40 ezer, akkor szólj a barátodnak, hogy fizetsz 5 ezret a mobilhoz, fizess 10 ezret és a bank a szorongat fizesd a 20 ezret ki.

Idővel rájössz melyek azok a tartozások amiket még húzhatod, melyek amiket nem-

Nem fog hamar letelni, de csökkenni fog. Lehet hatalmasa tartozásod van, lehet 1-2 év mire letelik de letelik majd.

Egy viszont nagyon fontos. SENKITŐL NE KÉRJ KÖLCSÖNT! Abból élj ami marad. kemény lesz..(tudom, végig csináltam. Majdnem 3 millió forint tartozásom volt, ma már majdnem 6 millióm van a bankban..)

2015. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, ja. Könnyebb a pénzt költeni, mint megkeresni. Ne költs annyit, keress több pénzt. Ennyit tehetsz.
2015. júl. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk, van ez a magáncsőd dolog is, ha jelzáloghiteled is van, akkor abba jelentkezhetnél az ősszel. Akkor majd segítenek elkerülni, hogy bármi fölöslegesre költsél.
2015. júl. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
11%
De egy lottót azért dobj fel néha. Sose lehet tudni...
2015. júl. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bevételi oldalon kell növekedést elérni.


Vizsgáld meg más városban, országban nem e tudnál jobb lehetőségeket teremteni

2015. júl. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!