Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyeneságon örökölt ingatlanun...

Egyeneságon örökölt ingatlanunkat szeretnénk eladni, de állítólag ha öt éven belül adjuk el, akkor adózni kell utána, ha öt év után, akkor nem. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Ha igen, mekkora az adó mértéke, tudja valaki esetleg?
2010. ápr. 1. 07:24
 1/3 anonim válasza:
én úgy tudom, akkor kell adózni, ha nem ingatlanba fekteted. pl ha lakásvt vásárolsz, telket, vagy garázst, akkor nem kell adózni. az 5 éves dologról nem hallottam, de ez nem azt jelenti, h nem így van...
2010. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, de nem ilyen fekete-fehér. A harmadik évtől pl. évente 10% lemegy az adó összegéből. Maga az adó mértéke 25%. És elég sokminden levonható még (ügyvédi ktg., közjegyzői ktg, stb...). Utána kell nézni. Bármelyik Apeh ügyfélszolgálaton elmondják részletesen. Ezt nem lehet itt megvitatni.
2010. ápr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, sajnos nagyon laikus vagyok a témában, persze majd jobban is utána fogok nézni, csak addig is, szerettem volna egy kicsit tájékozódni. Köszönöm a segítséget!
2010. ápr. 1. 09:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!