Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sürgős! Ha törölnek a regisztr...

Sürgős! Ha törölnek a regisztrált munkanélküliek nyilvántartásából, mi lesz az egészségügyi támogatásommal?

Figyelt kérdés

Jelenleg regisztrált munkanélküli vagyok, és szociális helyzetem miatt kapok TB támogatást.

Nem tudok munkát vállalni, mert idős és beteg hozzátartozóm állandó felügyeletet igényel, tehát nem hagyhatom magára még 4 órahosszára sem. Ezért igényelnénk ápolási díjat.

Viszont mi a helyzet akkor, ha a munkaügyi kp. által felajánlott munkát, (8 órás állás) nem vállalhatom, éppen a fenti okból kifolyólag. Ha nem vállalom el, akkor törölnek a nyilvántartásból. Ez biztos. Viszont akkor megszüntetik az egészségügyi támogatást is? Illetve az ápolási díjat, ha megítélnék, azt sem kapnám?

Úgy tudom, hogy törlés után 60 nap elteltével megint lehet regisztráltatni magam a munkaügyi kp.-ban. Akkor 2 hónapig szünetel a támogatás, amíg nem vagyok regisztrálva?

Egyáltalán a munkaügyi kp. értesíti-e az önkormányzatot, hogy töröltek, és ne kapjak semmilyen támogatást 2 hónapig???

Nagyon várom a válaszokat.


2016. febr. 23. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Már ne haragudj, de egy meglehetősen bonyolult, speciális helyzetben felteszel egyszerre 4 kérdést, amire mi jó eséllyel nem tudunk válaszolni. Kétségbeesés helyett inkább hívd fel telefonon a Munkaügyi központot és ők mindent pontosan el fognak mondani, mi hogy van, hogy lehet csinálni, hogy ne maradj támogatás nélkül. Annyit tudok segíteni, hogy az önkormányzatnál vagy a jegyzőnél lehet kérni rászorultsági alapon, hogy legyen TB ellátásod - ha minden igaz...
2016. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy bonyolult a helyzetem, már korábban is megkérdeztem az ügyintézőmet, aki azt mondta, hogy az ápolási díj nem őrá tartozik. Ő semmit nem tud. Másban sem segített már, mindenre azt mondja, hogy "nem tudom".


A kiközvetített levélben az áll, hogy ha törölnek,akkor egyéb támogatást sem kapok.

Tehát nem is kicsit ellentmondásos a helyzetem, mert munkára kiközvetítenek, de nem mehetek el, mert ápolom a rokonomat. Ezért kérnék ápolási díjat, a TB támogatás már jár nekem, de ehhez kell a regisztráció. Ami ugye megszűnik, ha ÉN nem fogadom el az állást.

Ördögi kör !!!!

Azért kérdeztem itt meg, mert a munkaügyi kp.-ban nem segítenek. Nem tudom ott kihez forduljak, mert a saját ügyintézőmhöz felesleges. Talán akinek vissza kell vinnem a kitöltött kiközvetített levelet?

2016. febr. 23. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Szintén zenész.
2016. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
kérdezd meg a kirendeltség vezetőtől, talán ő képben van :)
2016. febr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak egy közvetítő lapot kaptál, elmész a megadott munkahelyre, koránt sem biztos, hogy pont téged választanak, ha mégis, akkor is meg lehet beszélni, hogy azt írják rá, betelt vagy nem megfelelő a végzettséged, és akkor nem törölnek.

Az ápolásitól ezért biztos nem esel el, mert semmi köze a munkaügyis regisztrációhoz, de nem értem, miért nem igényelted eddig?

2016. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért nem igényeltem, mert nem tudtam, hogy létezik.

A munkaügyis közvetítőm, tudta, hogy ápolom a beteg hozzátartozómat, de semmilyen támogatásról nem szólt.


A járási hivatalban ajánlották fel ezt az ápolási díjat, ami szolgálati időnek számít.

Viszont amire nagyon nagyon érdekel, hogy más mit csinál, ha a rokonát ápolja,nem hagyhatja magára órákra, és nem tud elmenni dolgozni.

Magamat hibáztatnám örök életre, ha valami történne vele, míg a munkahelyemen vagyok. Nagyon hosszú az a reggel fél 8-tól du. fél 5-ig tartó időszak egyedül.

A szomszédra végképp nem lehet számítani, pont tőle féltem a rokonomat.

2016. febr. 25. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!