Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megtagadhatom a feletteseim...

Megtagadhatom a feletteseim parancsait, ha a saját vagy a más egészségi állapotát veszélyeztetem?

Figyelt kérdés

Felvettek a Tesco-ba dolgozni 2 hete.

Kizárólag egy Tesco-s pólót kaptam,munkavédelmi bakancs,kesztyű,nadrág nuku.

Békát elvileg nem használhatnám a munkavédelmi bakancs hiánya miatt.

Ezt mondtam a feletteseimnek is,de nem nagyon tetszett nekik.

Munkavédelmi kesztyűt sem adnak,viszont egy csomó raklapot is több mint 2 méter magasra kellett pakolni.

Semmi rongy vagy egyéb nem volt a közelben,így puszta kézzel kellett ezeket felpakolnom,így egy csomó szálkával ment tele a kezem.

Elvileg nehéz súlyt váll fölé nem lehetne emelni,de 15 raklapot kellett egymásra pakolni.

Pulóvert sem adtak,viszont a raklapokat a kültéri udvarra kellett vinni és ebben a nagy hidegben nem volt valami kellemes.

Már most rohadtul fáj a derekam.

Jövőre mennék egyetemre,addig dolgozok,pénzt keresek,de belerokkanni se akarok ebbe a gályamunkába.


2015. dec. 30. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem katonaság, hanem munkahely, bármit megtagadhatsz. Az már a tárgyalási pozíciódtól függ, hogy ezzel veszélyezteted a megélhetésed, vagy sem.
2015. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Vigyél magaddal otthonról, sajnos sok helyen így megy. Legalább nem egy összeizzadt, mosatlan kesztyűt vagy bebüdösödött bakancsot kell felvenned, hanem a sajátodat.
2015. dec. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod, hivatalosan megtagadhatod.

Nálunk a munkavédelem minden előtt áll. A Tesconál ezek szerint nem.

Két lehetőséged van:

vagy megtagadod, és akkor ennyi volt ez a munka. indokolni nem kell, mert egyrészt gondolom diák vagy, nem hívnak többször, és ennyi, vége. ha meg nem diák vagy, akkor is új vagy, és próbaidő alatt bármikor elküldhetnek indoklás nélkül. ekkor, azaz ha megtagadod az utasítást, még fel is nyomhatod őket, de tudod igazolni, hogy ezt az utasítást kaptad?

ha ezt választod, kereshetsz másik munkát, hogy gyúljön a pénz az egyetemre. azt csak te tudod, mennyire volt könnyű/nehéz munkát találni.

a másik lehetőséged, hogy dolgozol tovább, hallgatsz, és így lesz pénzed.


azt a lehetőséget, hogy többféle utasítást megtagadsz, de nem küldenek el, sajnos a gyakorlatban nem tudom elképzelni. :(

2015. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél továbbra is itt dolgozni, akkor a magad érdekében megteheted, hogy te magad megveszed vagy beviszed ezeket a dolgokat.

Amúgy nekik kötelező lenne biztosítani a munkavégzéshez szükséges feltételeket, amennyiben ezt nem biztosítják, így nem kötelezhetnek arra, hogy így végezd a munkád, az megint más, ha nem végzed, akkor ennek milyen következményei lesznek.

Amúgy én is dolgoztam itt, szerencsére csak nagyon rövid időt, én kaptam bakancsot, igaz, egy számmal kisebb volt a lábamra, mert a méretemben nem volt és nyomta a lábam, mint a fene és egész nap álltam, szóval ismerem sajnos a céget...

2015. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kesztyűt azért nem adunk mi se mert ellopkodják az alkalmazottak. de most hogy mit csinálnak otthon 15 munkavédelmi kesztyűvel fogalmam sincs...
2015. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kesztyűt nem is kell adniuk, kabát pedig minden áruházban van 8-10 db (persze nem személyre szóló, én tuti nem venném fel....), ha ki kell menni az udvarra.


A munkavédelmi cipő jogos, jelezd a HR vezető felé, hogy nem kaptál és nagy szükséged lenne rá a munka elvégzéséhez.


A raklapot meg nem kézzel pakoljuk, hanem 3-4et egymásra dobunk és targoncával összepakoljuk. Semmi értelme kézzel 2 embernek egymásra pakolnia.

2015. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Röviden: Igen. ("Az Mt. 54. § (2)... a munkavállaló megtagadhatja az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása munkaviszonyra vonatkozó szabályba ütközik, vagy a munkavállaló életét, testi épségét vagy egészségét közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné.") Jelen esetben a mv bakancs hiányát látom valós problémának,a többi nem igazán az.Kesztyű csak speciális esetekben kötelező mind védőezköz,egy EU rakap 15kg,nyugodtan pakolhatod,kabátból nálunk sincs személyre, kb 3 emberre jut 1.

A leírásod alapján vagy próbaidős vagy diák vagy.Amennyiben égetően kell a meló sztem ne "pattogj",egy bakancsot már 4-5e Ft-ért beszerezhetsz,egy kesztyű szintén nem tétel,az udvari melóhoz meg egy turiba keresel egy jó polárpulóvert.

"a nagy hidegben nem volt valami kellemes.

Már most rohadtul fáj a derekam. " Ganxsta után szabadon: Isten hozott nálam öcsém,ez a való világ... :-) Kitartást,és sok sikert!

2015. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A neten látom,hogy egy csomó pozícióra vesznek fel embereket.

Voltam már olyan cégnél ahol a próbaidő alatt vagy után elküldték az embereket.

Lehet,hogy itt is ez lesz?

Tudtok erről valamit? A Tesco sokszor cserélgeti a dolgozóit vagy most az ünnepi időszak után szükség van hosszú távon az emberekre?

2015. dec. 30. 21:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Bizony elképzelhető, hogy a decemberi nagy forgalom miatt kellett nekik ember.

Van 2 ott dolgozó ismerősöm, mindketten sok éve vannak ott.

Egy műszakban egy osztályon egy ember van. Ezt vagy 3-4 éve találták ki. Az az egy ember mindent csinál. Árut feltölt, segít a vásárlóknak, raktárba megy, szerintem még fel is mos, ha vmi kiborul. Ezért van az, hogy szinte sosem látsz eladót. Régen, amikor még megnyílt, tele volt eladókkal, most nincs kitől kérdezni. Egy csomót keringek, mire találok valakit, de a szomszéd játékosztályos eladó nem fog tudni segíteni a műszaki cikkeknél, ezért elmegy, keres vkit, a vásárló meg 10 percig ott áll, és nincs kitől segítséget kérnie.

Érdekes, a hitelkártyájukat ajánlgató kislány mindig ott van - és átverős dumával szédíti az embereket, elsőre engem is elvitt magával, majd mikor a Tesco Pénzügyi Partner pulthoz értünk, szépen elköszöntem.

Ezt egyébként pár hete már nem csinálják, elképzelhető, hogy többen panaszt tettek - én is gondolkoztam rajta, hogy írok nekik egy e-mailt, de aztán lusta volta.

A nagy forgalomra visszatérve: ezért alkalmaznak diákokat. Nagyon kevés az eladó, és nagyon sok a diák. Már szinte csak ők ülnek pénztárban. MIndenkinek megéri, mert őket csak akkor hívják, amikor szükség van rájuk. A diákok örülnek, mert van munka. Az üzlet olcsóbban megússza, kevesebb járulékot fizet.

2015. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" A Tesco sokszor cserélgeti a dolgozóit vagy most az ünnepi időszak után szükség van hosszú távon az emberekre?"


Nem. Jelenleg is masszív munkaerő hiány van szinte minden Tesco áruházban.

Illetve karácsonyra nem vesznek fel senkit külön (meg a normál pozíciókat sem tudják betölteni emberrel mindenhol...), mert az ideiglenes munkaerőt kölcsönzi a Tesco illetve megoldja polcszervízesekkel és diákokkal. Tehát ez alaptalan, ettől ne tarts.


"Egy műszakban egy osztályon egy ember van. "

Nincs ilyen szabály. Meg ez nem is igaz.


"Ezért van az, hogy szinte sosem látsz eladót. "

Nem. Eladót azért nem látsz, mert a Tesco egy önkiszolgáló áruház, eladó csak és kizárólag a műszaki osztályon létezik, sehol máshol. Csak árufeltöltők vannak, de ugye ők nem eladók. Ezért is nem tudnak neked segíteni, mert max. azt a területet ismerik amit töltenek.


"Érdekes, a hitelkártyájukat ajánlgató kislány mindig ott van "

Mert az a Budapest bank embere, nem a Tescoé...

2015. dec. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!