Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetési felszóllitást kaptam....

Fizetési felszóllitást kaptam. Befizessem? Szerintem nem jogos.

Figyelt kérdés

2006. november 16-ig laktam K. községben és az egész évre kifizettem az autóm súlyadóját a polgármesteri hivatalnak. 2006.11.16-án külföldre költöztem és egy másik falu lett a MO-i tartózkodási helyem. Vagyis a lakcimkártyára az van irva, hogy állandó lakcim külföldi cim, magyar tartózkodási hely K2. község. Vagyis nem az, ahonnan a felszóllitást kaptam.

Az autómat 2007-ben szüleim eladták. Az adásvételi szerződést elfaxolták K. községbe. Sajnos az új tulajdonos nem iratta át és nem is fizetett semmit. Azóta már összetört az autó és ki is van vonva a forgalomból.

És K. község PMH-ja (polgármesteri hivatal) mindenféle felszóllitó leveleket küldözget, hogy 2007-ben adóhátralékom van az autóm miatt. De minek fizessek, mert ha még lenne is autóm, akkor sem abban a faluban lakom, vagyis az adót sem oda kellett volna fizetnem. A házban, ahol laktam, most nem lakik senki 2006.november óta. Ennek ellenére a felszóllitó leveleket oda küldözgetik. Anyukámék néha elmennek szellőztetnek, füvet nyirnak és igy találták meg a leveleket. Hivatalosan elköltöztem 2006-ban, leadtam a magyar személyi igazolványomat is. Ha benne vagyok a nyilvántartásba, akkor ezek az adatok, hogy nem lakok ott, nincsenek benne?

Anyukám felhivta őket telefonon, de csak azt hajtogatták, hogy be fogják hajtani a 2007-óta tartó hátralékomat.

Most mit csináljak? Nem érzem jogosnak. Ha kellene is fizetnem, akkor sem K. községnek, hanem annak, ahol bejelentkeztem ideigelnesre.

Elég zavaros volt, de remélem azért érthető egy kicsit.


2008. szept. 15. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

írj egy fellebezést.


írj le benne mindent, mellékelj másolatokat.

szüleid vigyék be és írassák alá, hogy átvették (így nyilván két példányt kell bevinni)


telefonon ilyenről értekezni felesleges. de egy írott fellebezéssel foglalkozniuk kell.

2008. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a vevő nem jelentette be a vételt a saját lakóhelyén! Ilyenkor neked kell bemenni az adás-vételivel és kitölteni egy kijelentő lapot! Valószínűleg visszamenőleg is el lehet intézni, csak be kell menni hozzájuk, és megbeszélni velük.
2008. szept. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem fognak behajtani!!!

Ahogy előttem írták, bemész a PMH-ba, (vagy a meghatalmazottad), és viszed az adás-vételi szerződést.

(az nem baj, ha megvan)

2008. szept. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze, megvan az adásvételi szerződés. MEg a faxnak a nyugtája, amikor öcsém elfaxolta hozzájuk a szerződést.

Köszönöm a válaszokat, intézkedni fogok.

2008. szept. 16. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!