Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kb mennyi bevétele lehet egy...

Kb mennyi bevétele lehet egy családnak ahol 5 gyereket úgy tudnak nevelni hogy nem nélkülöznek semmiben?

Figyelt kérdés
2015. dec. 23. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Saját lakásban? Tehermentes? Vagy hiteles? Esetleg bérlemény? Mindkét szülő dolgozik vagy csak az egyik?


Aztán definiálhatnánk azt is, hogy "nem nélkülöznek". Azt is lehet "nem nélkülözésnek" érteni ha napi 3x-i étkezés van és van 3 garnitúra ruhájuk meg azt is, hogy 5 iPad és 7 iPhone van a családban és mind az 5 gyerek 6 féle különfoglalkozásra jár iskola után.


Előbbire azt mondanám, hogy (tehermentes lakás esetén) 300,000 ft, utóbbira meg, hogy a csillagos ég.

2015. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2015. dec. 23. 16:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, hogy hol.

California Bay Area 250.000 $+/év.

Magyarországon szerintem nettó 6-800.000 Ft/hó.

2015. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tothp ***** válasza:
51%
Ja! Ámerika az más... Egy ügyes "kisiparos" (asztalos, vízvezeték szerelő, stb) megfelelő ügyfélkörrel simán kicsengeti úgy, hogy anyának már csak mosogatni kell (géppel). Pláne ha mondjuk apuka még afganisztáni veterán 35 évesen jó kis nyugdíjjal.
2015. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lehet ezért vonz annyira hogy ott élhessek. :D
2015. dec. 23. 17:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Addig vonz, amíg nem élsz ott ténylegesen 1-2 évet.
2015. dec. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Te éltél ott 1-2 évet? Esetleg savanyú a szőlő?
2015. dec. 23. 17:27
 8/13 A kérdező kommentje:

Meg akkor egy úttal ezt a fickót is győzd meg hogy milyen szar neki az USA-ba élni.

https://www.youtube.com/watch?v=2yxBFSGlO5Q

2015. dec. 23. 17:35
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem savanyú a szőlő, Európát jobban kedvelem.

Az Egyesült Államokban azokban a városokban, ahol szívesen töltök időt olyanok a megélhetési költségek, hogy a fizetésemnek egy elég nagy részét albérletre költhetem, pedig közel nem minimálbéres munkát végzek, más helyek meg Európai szemmel vagy shithole kategória, vagy pedig akkorák a távolságok, hogy autó nélkül még a sarki közértbe sem tudok lemenni.

És akkor azt még nem is említettem, hogy csomó minden, aminek a meglétét Európában biztosra veszed és a pénztárcád szempontjából sem nagy teher, az az óceán másik partján még egyszer annyiba kerül, mint amennyit kifizetek albérletre. Lásd: Egészségügy, nyugdíjpénztár, oktatás, stb..


Hiába keresek meg pl. San Fransiscóban évi bruttó 130.000-150.000-et, ha albérlet + homeowners association fee + egészségügy + retirement + anyámkínja után a harmadából gazdálkodhatok.


Nem lebeszélni akarlak, de a "savanyú a szőlő" dumától felfordul a gyomrom. Lehet, hogy neked be fog jönni, én Európában jobban elvagyok, nem akarom fizetni arra a 3-4 igazán élhető usa-beli városra a felárat, a külvárosaikért meg nem rajongok.

2015. dec. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj hogy elhamarkodottan ítélkeztem. Nos én a "savanyú a szőlő" jelenséggel bármikor szembesülhetek első kézből. Mert pont ő az aki minden olyan drága dolgot leszaroz, amit ő soha nem tudott megengedni magának, vagy a családjának. Így próbálja kompenzálni hogy mennyire nem vitte semmire az életét.
2015. dec. 23. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!