Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 130000ft elég egy négy tagu...

130000ft elég egy négy tagu családnak?

Figyelt kérdés
Párom kapott egy állás ajánlatot és anyit fizetnének!De biztositanák a családnak az ingyenes szállást!Nem kell villanyt,vizet és fütést se fizetni!Meg érné el vállalni?Két gyermekünk van 2 és 5 évesek!Elég messze van a jelenlegi lakohelyünktöl ahová menni kéne(6ora buszozás) igy gondba vagyok az indulással!Persze fontos szempont,hogy elég lenne e a pénz és esetleg félretenni se lenne rosz!Kösz a válaszokat
2015. szept. 4. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Össze kell írni, mennyi a havi kiadásotok (a rezsi nélkül, mert az ugye ingyen lesz). Utána összeírni, hogy mennyi a bevétel. Párod keresete, 2 gyerek után a családi pótlék, és gondolom, neked GYES.


És a bevételből ki kell vonni a kiadást. Ha marad, az a megrtakarítás. Ha nem, akkor a nullszaldó. Ha több a kiadás, mint a bevétel, akkor nem elég.

2015. szept. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 SándorÚr ***** válasza:
46%
Szerintem ez így elég, én belemennék
2015. szept. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, Sándor Úr hány gyereket nevel mennyiből, meg azt sem, hogy ez a lehetőség milyen a jelenlegi körülményeitekhez képest, de ez nagyon kevés.


A KSH szerint a létminimum egy ekkora háztartásra 255eFt. Ez lehet, hogy kicsit túlzó, de ha ezt nem éred el, akkor minimum, hogy egészségtelenül tudsz csak élni. (táplálkozás, szociális, lelki egészség)


A 2013-as szegénységi küszöbérték 142eFt!


( [link]

2015. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

4 emberre egy hónapbana változatos, nomrális étkezés alsó hangon 100 ezer forint és akkor még nem vettél egy új ruhát, ami a gyerekekre kb folymatosan kell, nem vettél tisztálkodási szert, plusz ennyiből még egy belföldi nyaralást sem fogtok kispórolni.

Mondjuk attól eg a pofám leszakad, hogy kér gyerek mellett annyival nem vagy tisztában, mi mibe kerül havonta.

De akkor tessék: NEM, nem lehet ennyiből négy főnek megélnie normálisan. Plusz mi van, ha a férjedet kirúgják?

2015. szept. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

A kijelentő mondat után potot teszünk.

Ketten, gyerek nélkül kijönnétek belőle, de 2 gyerekkel ez manapság nagyon kevés. 130 ezer jó magyar forint nem elég egy négytagú családnak.

2015. szept. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!Sokat segitettetek a döntésben.Kedves 4. válaszolo nem élünk jelenleg Magyarországon,ezért fogalmam sincs mi menyibe kerül,pont ezért kérdeztem meg!
2015. szept. 5. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Adó, rezsi kifizetése után ketten élünk (1 felnőtt, 1 16 éves fiú) 40 ezer ft-ból és még nem haltunk éhen :-) Nem mondom, hogy dőzsölünk, de ki lehet jönni belőle, ha ügyes az ember.

Ha azt megszorzom 2-vel: 2 felnőtt, 2 gyerek, akkor 80 ezer ft. Ehhez képest nem tudom, miért állítják többen is, hogy 130 ezer ft-ból nem lehet megélni, ha nem kell rezsit fizetni, csak kajára, tisztálkodószerekre, ruhára költünk.

Ja, és nem putriban lakunk, a fiam zeneiskolába is jár, ami félévente 10 ezer ft. Van rendes fellépőruhája, stb., szóval nem kell sajnálni :D Csak ügyesen kell tudni vásárolni :-)

2015. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!