Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudok ilyenkor csinálni?

Mit tudok ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Olyan gondom van, hogy kaptam külföldön egy nagyon jó munkát. Viszont 13-án már dolgoznom kellene, de a jelenlegi munkahelyemről nem akarnak 19-ig elengedni. Sajnos kint nem tudnak rám addig várni. Holnap adom be a felmondásom. 11-én megyek utoljára és lelépek. Tudom, hogy lehetnek következményei, de 1 hét miatt mulasszam el azt ami talán soha többet nem jön az életembe. Ráadásul a párom is kint van és egy helyen lehetnénk. Biztos munka lenne és szállást, ételt adnak...

A jelenlegi munkahelyemen pont 19-én lesz leltár és azért sem engednek el. Minden tanácsot várok. Igazából eldöntöttem, hogy megyek már, de kíváncsi vagyok mindenki véleményére ki mit tenne.

Normális válaszokat előre is köszönöm!


2015. dec. 6. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs szabadságod, amit ki tudsz venni? Az a baj amúgy, a felmondási időt le KELL dolgozni, hacsak a munkáltatód nem ment fel alóla vagy adja ki a szabadságod... Lásd a Munka törvénykönyvét.
2015. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az is megoldás lehet, hogy megpróbálod megbeszélni a céggel, hogy az idő előtti eltávozásodból eredő kárt rendezed (magyarul, fizetsz azért, hogy elengedjenek hamarabb).
2015. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!