Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv! Mit tudok ilyenkor...

Üdv! Mit tudok ilyenkor csinálni? (lent, fontos)

Figyelt kérdés
Tehát egy supermarketnél dolgoztam diákmunkás ként pénztárba kint egy halas sátorba. Egyszer csak elfogyott a váltópénz és be kellett mennem ugye 100as-ért, 200as-ért. És valószínűleg ez idő alatt ki lopott a munkatársam 40.000Ft-ot és fel szeretném jelenti ??Viszont a rendőrségen azt mondták, hogy nem tehetem meg mert nem az én pénzem, ami igaz is (hanem a supermarketé). Volt kint kamera, ami persze nem működött...Természetesen nekem kell megtéríteni a pénzt,de fel is szeretném jelenteni csak ugye nem tudom. Mi ilyenkor a teendő? Remélem tudtok segíteni!

2013. jan. 3. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
ha neked kell megtérítened akkor naná, hogy feljelentheted, viszont nem fogod tudni bizonyítani
2013. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szólj valaki felettesnek, hogy mi történt, de csak akkor gyanusitsd a kollégádat, ha biztos vagy benne.
2013. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóltam, de azt mondták hogy nem tudják feljelenteni mivel nincs rá bizonyíték, ami az ő hibájuk, mivel nem működött a biztonsági kamera. Akkor miért mégis engem büntetnek meg?
2013. jan. 3. 16:55
 4/9 anonim ***** válasza:

ismeretlen tettes ellen kell feljelentést tenni


azért téged büntettek, mert esetleg te voltál odaállítva, hogy szedd be a pénzt és vigyázz rá ... ebben az az érdekes, hogy ha te nem vagy pénztáros, akkor az áruház is hibázott ... ragaszkodj az igazadhoz, hogy te nem vetted el a pénzt, vásárló nem nyúlhatott bele, így oldja meg az áruház a problémáját, mert rajtad, mint diákmunkáson nem hajthatják be, mert nem vagy a szabályzatuk szerint pénzkezelő

2013. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt valami nagyon nagy piszkos dolog van!Diák munkás csak akkor lehet pénztáros ha előzőleg aláírattak vele egy pénztárosi nyilatkozatot, /át vette x-y-tól a pénztárt/ váltópénzt címletezve,pénztárgép stb. jegyzőkönyvezve/átadás-átvét./ Azt nem tudom dolgoztál-e pénztárban,mert ha elhagyod a helyedet,bármilyen rövid időre is,a pénzes kasszát azonnal zárni kell.Nem kell feljelentést tenni csak akkor ha a munkáltató Veled akarja kifizettetni.Ott már valami szabályellenes van.Te most semmilyen papírt ne Ír alá!!!
2013. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, egy papírt aláírtam. Méghozzá azt amin a hiány volt jegyzőkönyvezve, ami igaz is. Ja és amúgy gép szerint a pénz benne volt a pénztárba. És igen hétfőn megy ismeretlen tettes ellen a feljelentés. Köszi a tippeket amúgy:)
2013. jan. 6. 03:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lett volna szabad aláírni a hiányt mert ezzel elismerted,hogy Te is hibás vagy a pénztárért!
2013. jan. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ez gond akkor.. Akkor még ezt nem tudtam, hogy nem lett volna szabad (abban a félórában, mikor volt a leszámolás).
2013. jan. 7. 15:44
 9/9 anonim ***** válasza:
még mindig kérdés, hogy milyen alapon bíztak meg egy diákmunkást pénzkezeléssel ... ne fizess, pereljenek be, ha akarnak valamit ... ha meg nem fizettek ki akkor te pereld be őket
2013. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!