Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tehetek ilyenkor? (FONTOS)

Mit tehetek ilyenkor? (FONTOS)

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy van egy külső merevlemezem, amire másoltam néhány dolgot, de amikor le akartam venni az usb-ről, a (hardwear biztonságos eltávolítása)funkcióval, vártam hogy visszajelezzen az alsó sarokban hogy eltávolíthatom, (kb10 sec.) de nem jelzet semmit. Végül is nem vártam meg hogy jelezzen, ezért ki húztam az usb-ről. Néhány másodperc múlva valami olyan figyelmeztető üzenetet írt, hogy a késleltetett írás nem sikerült. Azóta nem is ismeri fel a merevlemezt, csak szakaszosan kivillan néha a led. (ha másik gépre teszem, telepíti a hardwear-t, de nem olvassa be)


Hogyan tudom megoldani azt, hogy felismerje a gépem?

(persze adat vesztés nélkül) De az is jó lenne, ha tudnátok adni némi infót, hogy milyen módon tudom visszanyerni az adatokat, ebben az állapotában.


A válaszokat előre is köszönöm.


2013. jan. 2. 17:47
 1/4 _Jessy_ ***** válasza:
Hazavágtad a fájlrendszert. Valamilyen datarecovery program segíthet. Ha nem értesz hozzá, jobb ha megkérsz valaki hozzáértő személyt.
2013. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Használtam már recovery-t.

De szerinted ez akkor is működik, ha nem ismeri fel a gépem?

2013. jan. 2. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezért kell azt a pár másodpercet kivárni, hogy eltávolítsa rendesen az eszközt. Azt nem a felhasználók bosszantására találták ám ki.

Jó eséllyel hazavágtad a fájlrendszerét, és így nem fogja egy könnyen felismerni. Próbálhatod a recuva nevű csodát, bár nem tudom, hogy csak törlés ellen jó, vagy ilyesmire is használható-e. (Gyanítom nem.) [link]

Esetleg a kifejezetten partíciók helyreállítására használható test disk alkalmazást, ami nekem már két alkalommal is nagyon sokat segített: [link]

És végül, ha ezt megúsztad, akkor: menteni, menteni, menteni! [link] Könnyebb biztonsági mentést készíteni, mint sírni az elvesztett adatok után.


Ja, egyébként ha úgy külső merevlemez, hogy sima vinyó lenne, csak rack-be téve, akkor megpróbálhatod rendesen bekötni, hátha úgy tudja kezelni.


Ha meg nagyon fontos lenne visszanyerni az adatokat, inkább vidd szakemberhez, mert a sok próbálgatás lehet, hogy csak ront a helyzeten. Bár készülj, hogy keményen a zsebedbe kell majd nyúlni!

2013. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok. köszönöm az infókat!
2013. jan. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!