Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem küldenek sokan...

Miért nem küldenek sokan utánvéttel csomagot az apróhirdetési oldalakon lévők?

Figyelt kérdés

Mi a hátránya?

Bár a postaköltséget az eladónak kell fizetnie, de az utánvét költségét már fizetheti a vevő, tehát ha nem veszik át a csomagot, akkor sincs olyan horribilis veszteség. Ellenben nekem mindig átvették.



2015. okt. 11. 09:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, milyen portékád van?

Szeretnék tőled vásárolni!

Természetesen utánvéttel.

2015. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Velem már olyan is volt, hogy már ki volt fizetve a termék+postadíj és úgy nem vette át a megrendelő.

Állítólag nem kapott értesítőt...

2015. okt. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#11 Hát neked már nem küldeném utánvéttel, bármi is lenne az...


#12 Engem ez esetben nem izgatna a dolog, a postán is eltárolják 10-15? napig, tehát ha valóban nem kapott értesítőt, akkor is bőven lett volna ideje érdeklődni, hogy na mivan, tekintve hogy nekem eddig átlagosan 2 nap alatt odaért minden.

Ha visszajön a termék, akkor újra kérném a postaköltség utalását (vagy utánvéttel adnám fel??), vagy az én bukott postaköltségemmel csökkentett árat utalnám vissza.

2015. okt. 17. 14:21
 14/21 anonim ***** válasza:

"vagy az én bukott postaköltségemmel csökkentett árat utalnám vissza."


Ezt hogy érted? Hiszen elvileg a vevő SEMMIT NEM UTAL, hzen pont az a lényege, hogy bizalmatlan.

Vagy úgy gondoltad, hogy a csomagküldés árát utalja el előre a vevő (nagyobb csomag esetén kb.1500 ft és ha visszajön, akkor ebből levonod? Csakhogy ebből nem tudod levonni, mert ezt a feladáskor TE MÁR KIFIZETTED a postának (ugyanis mindig a feladó fizeti a szállítást - posta nem hitelez :-) ). Szóval nem értem, akkor miből vonod le??

2015. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A küldött csomagból kivenné a postaköltségnek megfelelő árut.

És újrapostázná.


Logikus: "tartsd oda a másik orcád is"...

Ha először átvert, akkor másodszorra biztos nem fog.



Remélem a konkurenciám vagy.

Mindjárt megnézem, ki árusít nálam olcsóbban, kérek is egy megrendelést utánvéttel az ország másik felébe egy frissen készített mail címről, .

2015. okt. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#15

Nem, nem ezt írta, hanem "vagy az én bukott postaköltségemmel csökkentett árat utalnám vissza"

UTALNÁM VISSZA...


Te pedig ezt írod:

"A küldött csomagból kivenné a postaköltségnek megfelelő árut."

Hát, ha küldött termék 1 darab, pl. egy kabát vagy kávéfőző vagy autóporszívó, abból nehézkes kivenni a postaköltséget :-)

2015. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Huh, hogy alakult ki ez a félreértelmezési fellángolás?

A kommentelő azt írta, hogy kifizették neki az értéket és a postaköltséget (gondolom előre utalták, majd ő postára adta) és nem vették át (nem volt postai értesítő?), így visszajött az eladóhoz.


Erre írtam, hogy ingyen nem küldeném újra, mert ez a posta és az eladó hibája, ha nem volt értesítő akkor 100% a postáé, de erre mondtam, hogy azért az eladónak is járhatott a fejében hogy hol a csomag 1 hét után...

2015. okt. 17. 15:52
 18/21 anonim ***** válasza:

Jaaaa :D


Különben én is jártam már úgy hogy nem kaptam értesítőt csomagról és teljesen véletlenül kaptam meg a csomagot :-)

A véletlen az volt, hogy más okból kifolyólag voltam valahol, hazafelé a posta melett mentem el, s gondoltam, bemegyek megkérdezni, ne kelljen 2x jönnöm erre. Szerencsém volt, ott volt a csomag, megkaptam.


Majdnem ugyanez ajánlottal nem működött: mivel nem tudtam megmondani, melyik napon érkezett (1 hetes nyaralásból értem haza, emailben értesítettek, hogy megérkezett az erkölcsi), így haza kellett mennem, majd az értesítővel visszarobogni. Ehhez tudni kell, hogy nem 2 percre van a posta+ oda vissza 700 ft a jegy ára :-(

2015. okt. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
melet=mellett
2015. okt. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem jött vissza a kifizetett csomag.


Természetesen lefényképeztem és elküldtem mailben a feladóvényt, visszaposta nyugtáját, és elkértem a vevőtől, kifizette.

Enélkül nem küldtem volna, hiszen én már egyszer teljesítettem a kötelességemet.


Sőt azon is gondolkoztam, hogy egyáltalán kifizessem az 1000 pénzt a visszapostára, hiszen, miután feladtam nekem semmi közöm nincs hozzá, ez a vevő és a posta játszmája lett volna, csak én ilyen jófej vagyok...



Állítólag nem kapott értesítőt.

Állítólag nincs minden kézbesítőkocsin GPS és nem mindig lehet visszakövetni, hogy járt-e ott egyáltalán a posta kocsija vagy nem, ha járt is, nem biztos, hogy becsöngetett vagy írt értesítőt...

2015. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!