Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem küldenek sokan...

Miért nem küldenek sokan utánvéttel csomagot az apróhirdetési oldalakon lévők?

Figyelt kérdés

Mi a hátránya?

Bár a postaköltséget az eladónak kell fizetnie, de az utánvét költségét már fizetheti a vevő, tehát ha nem veszik át a csomagot, akkor sincs olyan horribilis veszteség. Ellenben nekem mindig átvették.



2015. okt. 11. 09:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%

" ha nem veszik át a csomagot"


Aztán mire visszaérkezik hozzám a csomag, a benne lévő termék kb farabokban lesz.


1x volt ilyen, a csomag dobozára rá se lehetett ismerni, nem szögletes volt, hanem palacsinta. Nem beszélve arról, hogy kb 2 hónapot vártam rá mire visszakerült hozzám.

2015. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Tul sok a nem-atvevos, 'meggondoltammagam', 'megsekell', 'vettemmasikateznemkell' tipusu vevo. Na azert. Mindamellett mas hulyesege miatt ne nekem kelljen mar benyelni a dupla szallitas dijat...
2015. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan nem veszik át. Az egy dolog, hogy te magad becsületes vagy és átveszed, és ha éppen mázlid van, neked is mindig átvették, de sokan nem veszik át. És mostanság baromi drága az utánvétel, és ha ne, veszik át, akkor bukod a pénzt plusz ugye pluszba rájön a visszaszállítás költsége.


És mondjuk lehet, hogy a végén a 3000 forintos termékre, amin mondjuk neked van 300 ft hasznod, buksz 3500 forintot a posta miatt mert a hülye vevő nem veszi át. Ezért.


Illetve nyilván az is igaz, hogy feleslegesen utaztatnád kétszer a vevő és az eladó között, ami látva hogy a postások hogy bánnak vele, szintén nem tesz jót neki.

2015. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"de az utánvét költségét már fizetheti a vevő"

Alapvetően igen, csak az a probléma, hogy ha nem veszi át, akkor a vevő egyetlen forintot sem fog fizetni, sem neked, sem a postásnak (futárnak), és rajtad marad minden költség. És mint írtam, az utánvétel jóval drágább, mint a sima postázás.

2015. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4:

Jó, de ha a vevő fizeti az utánvét költségét, akkor ha mégsem veszik át, csak a postaköltség ment veszendőben és úgy tudom magába az alap postaköltségbe nem tartozik bele az utánvét költsége semmilyen formában, hanem az a súly szerinti táblázat határozza meg továbbra is.

2015. okt. 11. 10:34
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vevő nem veszi át a csomagot akkor mind a feladás mind avisszaszállítás költségét ráterhelik a feladaóra!
2015. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az utánvétel legkisebb összege 2060.-ft amit feladáskor ki kell fizetni az eladónak. Szerencsésebb esetben átveszik a csomagot akkor a vevő ki is fizeti, ha mégsem venné át akkor még 925.-ft, hogy a feladó visszakapja a terméket. Szóval 3000.-forint az hogy utazgasson a csomag.
2015. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

Akkor tegyük tisztába a dolgokat :-)


Teszem azt, ezt 1 kg súlyú terméket fel akarok adni a postán utánvéttel: postaköltség ajánlottan 1.215 ft (940 súly alapján+275 az ajánlott). Az utánvétnél még pluszba rájön 635 ft , a postai csekk díja, amin megkapod a postától a pénzt - ez összesen 1.850 Ft. Ezt az összeget NEKED, feladáskor kell fizetni. Amennyiben a vevő nem veszi át a terméket - "meggondoltam magam", " MOST KAPTAM PONT ILYENT"!, kisnyulak születtek, stb. és nem veszi át a terméket, abban az esetben EGY FORINTOT SEM FOG FIZETNI (mert lehet, hogy otthon sincs, amikor viszik neki), azaz az eladó bukja az 1.850 ft-ot.


Ugyanez vaterafutárral "kicsit olcsóbb", mert a futár házhoz 950 ft, az utánvét beszedés díja 320 ft, az 1.270 ft, amit szintén ki kell fizetned a feladáskor a futárnak (postának) Ha nem veszi át a vevő, akkor szintén bukta.


Hát ezért... Mert sem 1.800-am, sem 1200-am nincs feleslegesen. És pont ezért nem is árulok apróhirdetési oldalon... A Vaterán van közel 1000 pozitív értékelésem, ha ez nem elég a vevőnek, akkor sajnálom :-)

2015. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én szívesen küldök neked utánvéttel is!

Ha előre elutalod az utánvét összegét...


Nem küldök utánvéttel, hiába sulykolja a vevők fejébe a csalássorozathoz asszisztáló weboldal, hogy ne utaljanak előre; a mert sokaknak ez egy menekülési lehetőség, és ki is használják, ha közben kapnak vagy találnak egy ugyanolyan portékát, mint az utánvétes tárgy.


Ja, nincs horribilis veszteség, köszi! ha egy 2000 ft-os tárgyra ráfizetek 3000 ft-ot és a tárgyat meg nem tudom eladni.


Ja, hogy nem utalsz előre?! Akkor sajnálom!

2015. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni kinek utal az ember. 10 ezer Ft felett meg nem szoktam neten vásárolgatni. Max webshopból. Utánvét nem éri meg.
2015. okt. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!