Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magan szemely vagyok, nem...

I_andris kérdése:

Magan szemely vagyok, nem ceg, ha valakinek csinalok feketen egy villanyszerelest, kesobb ha majd leeg a haz villanyszerelesi problemabol, lehet valami bajom, becsukhatnak?

Figyelt kérdés

#felelosegre vonhatnak?
2015. szept. 13. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha problémásan szereled a villanyt, akkor ne csináld se feketén, se törvényesen!
2015. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem csukhatnak be, feketén csinálod, nem adsz róla papírt és így nem is bizonyítható szinte, h te voltál. Viszont ha bármi ilyen probléma van és a biztosító rájön erre, akkor nem fizet az illetőnek aki ezért megöl téged mert felgyulladt a háza.
2015. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"kesobb ha majd leeg a haz villanyszerelesi problemabol, lehet valami bajom, becsukhatnak? "


Tegyük fel, hogy feketén csinálod. Tegyük fel, hogy nem ég le a ház, hanem agyonüt valakit (esetleg egy gyereket) az áram, mert nem jól csináltad meg - sajnos ilyenre már volt példa, akkor:

1.- hogy számolsz el a lelkiismereteddel?

2.- ebben az esetben TUTI, HOGY KI FOGJÁK NYOMOZNI, ki szerelte a villanyt és gondatlanságból elkövetett emberöléssel meg leszel vádolva. Szóval ezeket gondold végig és inkább ne szerelj villanyt vagy tanuld meg alaposan a szakmát.

2015. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csúcs ez az oldal!!! Húzzatok csak le, és nyomjátok a hasznost annak (látom, már most magasabban áll), aki azt írja: nem, nem lehet semmi bajod, csináld nyugodtan, hadd égjen csak az a ház, úgyis megúszod...

Aztán majd ha a Ti házatoknak vagy családtagotoknak lesz baja kontár villanyszerelő miatt, akkor TALÁN majd elgondolkodtok...

2015. szept. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

bizony, hogy lecsuknak.

gondatlanságból elkövetett emberölés.

úgyis rád bizonyítják, biztos nem éjszaka mész, sötétben, amikor se látja.

ott vannak a családtagok, a szomszédok, meg ha ilyesmit vállalsz, arról az egész környék tud.

az ujjlenyomatod is ottmarad sok mindenen, amihez utána lehet 10 évig senki se ér hozzá. (ha nem ég le)

én pl. sose nyúltam még a villanyórámhoz. kinyitom a szekrényt, leolvasom a mérőállást, visszazárom. szerintem egyik családtagom se ért még hozzá, csak a villanyszerelő, aki csinálta. mert az évenkénti leolvasásnál sem kell még a leolvasónak sem hozzáérnie, csak lefotózza.

egész biztos, hogy nem úsznád meg. ha csak nem valami erdő közepén lévő tanyáról van szó, ahol senki sem lát, és kesztyűben dolgozol.

2015. szept. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy van-e szakirányú végzettséged, képzettséged, el vagy-e tiltva a szakma gyakorlástól stb. Ha megvan a megfelelő végzettséged és megfelelő minőségben, a szabványokat, telepítési előírásokat betartva szerelsz akkor max. a NAV érhet el, hogy feketén dolgoztál.


Ha nincs meg a végzettséged, képzettséged hozzá akkor előjönnek a súlyosbító tényezők.

2015. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!