Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elképzelhetőnek tartotok egy...

Elképzelhetőnek tartotok egy készpénzmentes világot? Ha igen támogatnátok vagy elleneznétek?

Figyelt kérdés

Több ilyen információt is olvastam már.Szerintetek van valóság alapja vagy ez kacsa és soha nem fog megvalósulni??


[link]


2015. aug. 16. 16:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Hollandiában van olyan h non-paper shop. Azt nem tudom,h lehet-e kp-val fizetni, de mobilt ill. előfizetést már vehetsz egy raklapnyi papírmunka nélkül (szerződést emailben küldik el és az aláírásod meg beviszik digitálisan, egy érintőképernyőt kell aláírnod.)

Még ez is működik, nem csak a bankkártyás fizetés.

Viszont ami nehezíti a kártyára való teljes átállást az a pénzmosás. Ha követhető lenne minden pénzforgalom, akkor hazánkban mindenki még szegényebb lenne, nem lennének un. szürke bevételek amivel kb. a fél ország rendelkezik (pl. nem bejelentett lakáskiadás stb...)

Szóval ennek a kp-mentes létnek tényleg csak olyan helyen van lehetősége, ahol a lakosok nagy részének nem kell okosban megoldania h megéljen. Először egy gazdasági fellendülés kéne és utána lehetne leépíteni a KP-t.

Illetve a mostani idősek digitális átállításával kéne kezdeni, ne csak a postás által hozott nyugdíjat tudják értelmezni. Szóval ha ezt bevezetnék hirtelen a 85 éves Marika néni éhen halna mert nem értené mi az a PIN-kód és nem tudna venni egy kiló kenyeret. Meg az idősekre épülő maffia is jól átvágná őket.Ilyesmikre is figyelni kell.

2015. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
50%
Nem támogatom! könnyen megszerezhetik a bankkártya adataimat, áramszünetben hogy vásárolsz?
2015. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
14%

Én azt támogatnám,ha csak papírpénz lenne,mert az aprót mindig elhagyom,és nem szeretem számolgatni,meg lehetnének ennek az elősegítésére a boltokban kerek árak,mert én nem 9990 forintért akarok vásárolni,hanem 10000-ért,mert most őszintén ki érzi meg azt a 10 forintot,nem értem mire jó ez.

Kézpénzmentes világ elképzelhetetlen számomra.

Akkor mégis mivel fizetnénk? Kártyával talán?

Megoldható lenen,de magyarországon még most is 3-szor annyian fizetnek kp-val mint kártyával,tehát mondjuk pár év múlva amerika lehet kitalál vmi ilyesmit,de magyar viszonylatban ezt még hagyhatjuk őár 10 évig.

2015. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

" könnyen

megszerezhetik a bankkártya

adataimat, áramszünetben hogy

vásárolsz?"


Mert kpval hogyan teszed áramszünet idején? A pénztárgép nem használ áramot?

Repülőn se vásároltál még kártyával ugye, ahol nulla adatkapcsolat van a vasarlaskor?


Egyaltalan fizettel mar kartyaval?! :)

2015. aug. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
66%
hallod hackerek már csomó bankkártyát feltörtek és ez folytatódik tovább szal kp biztonságosabb
2015. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
56%
A hacker nem a te problemad hanem a banké. Szoval mit erdekel teged?
2015. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
56%
nehezebb lenne adót csalni, feketegazdasag sem mûködne, ezért ellenzik sokan.
2016. aug. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!