Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elképzelhetőnek tartotok egy...

Elképzelhetőnek tartotok egy készpénzmentes világot? Ha igen támogatnátok vagy elleneznétek?

Figyelt kérdés

Több ilyen információt is olvastam már.Szerintetek van valóság alapja vagy ez kacsa és soha nem fog megvalósulni??


[link]


2015. aug. 16. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Ellene, meg mellette is fel lehet hozni érveket végtelen számban.
2015. aug. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

Franciaország, Svájc, és valamelyik skandináv ország már most megtette az ebbe az irányba mutató első komolyabb lépéseket azzal, hogy gyakorlatilag korlátozzák a KP felvételt.


A válasz szerintem határozottan igen, a kérdés csak az, hogy mennyi időn belül fog megvalósulni, de ha tippelni kellene, akkor 10 éven belül már lesz olyan ország, ahol gyakorlatilag készpénzmentes lesz a kereskedelem, vagy ha marad is KP, az nagyon nagyon szűk körre fog korlátozódni, pl csak érmék bizonyos funkciókhoz.

2015. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nem elképzelhetetlen, eléggé afelé haladunk. A technika is rengeteget fejlődött a kp nélküli fizetés terén, 10-15 éve még az is hihetetlennek tűnt volna, ami ma már természetes dolog. Pl. hogy érintés nélküli fizetéssel tudok vásárolni a sarki kisboltban, vagy hogy pár másodperc alatt befizetem a számláimat egy mobiltelefonos alkalmazással, stb.
2015. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
a páromnak a kezébe évek óta nem volt készpénz és viszont csak a kp-ban bízok rosszul vagyok ha nincs cs nálam kp
2015. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

" a páromnak a kezébe évek óta nem

volt készpénz"


Ha nem jar vasarolni ugy nem nehez. ;)


Imadom a kartyas fizetest de a piacon sehol nem fogadjak el. A tesco zöldség/gyümölcs ára viszont joval magasabb, minősége pedig joval gyengebb mint a piacon kaphato. szoval kell a kp sajna...

2015. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
ezért jár a spárba
2015. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Persze. Végül is a pénzérmék és a bankkártya között csak technikai különbség van. A piacon csak azért nem fizethetsz kártyával, mert a kofáknak nincs terminálja. De ha nem lenne kp a vásárlóknál, akkor ők is megoldanák, hogy lehessen náluk kártyával fizetni.


Egyébként én szinte egyáltalán nem használok készpénzt, nem is szokott nálam lenni. Szinte mindenhol elfogadják - ahol nem, oda nem megyek. Egyedül a kávéautomata problémás, de remélem, hogy nemsokára azt is kicserélik olyanra, ami elfogadja a bankkártyát.

2015. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
A készpénznek az egyik másik nagy előnye hogy áramszünet esetén is lehet vele vásárolni. Magyarországon, ahol egyszercsak másfél napra megszűnik az áramszolgáltatás, hogy a francba lehetne vásárolni kp nélkül?
2015. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
71%

Ellenzem. A készpénz szabadság.

- Ha bankkártyával fizetek egy rakás adatbázisba bekerül hogy hol vásároltam, mikor vásároltam, milyen értékben, stb. Ha valamilyen pontgyűjtő-kártyát (pl. supershop) is használok, akkor még annak is nyoma lesz valahol, hogy mit vásároltam.

- A készpénzt nem tudják zárolni. Semmilyen módon nem tudják megakadályozni, hogy használjam.

- Nem bízok a POS terminálokban. Amennyire látom elég könnyű tömegesen megfertőzni őket. Nem venném szívesen, ha a bankkártya-adataimat a feketepiacon árulnák...

Stb.

2015. aug. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Üveges válasza:
0%
Max 50 év múlva szerintem ott fogunk élni.
2015. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!