Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen ügyben lehet valamit...

Ilyen ügyben lehet valamit tenni munkáltatóval szemben?

Figyelt kérdés

A munkahelyem többen vagyunk, akiknek ugyanaz a munkakörük, és a mi munkaidőnk eltér a többiekétől: 2 műszakban dolgozunk, így egyszer hamarabb kezdünk, mint a többiek és egyszer később végzünk.

Kiderült,hogy ezen munkatársaim közül mindenki plusz pénzt kap az alapfizetésén felül, kivéve engem. És ez a plusz nem 2 forint, hanem az alapfizetés egy eléggé jelentős része.

Megakarom kérdezni a főnöktől,hogy most akkor hogy is van ez, hogy mindenki kapja, csak én. Nem tudom mit fog rá mondani.

Ha azt mondja, hogy nem adja meg, akkor tehetek ellene valamit azon kívül,hogy pl. befogom a szám és dolgozok tovább, vagy felmondok, vagy összeveszek vele stb. ?

Mert ez egyáltalán nem korrekt, és mondhatni egyfajta negatív diszkrimináció (nem etnikai kisebbséghez tartozok, mielőtt valaki erre gondolna).


2015. júl. 29. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Meg kéne tudni, hogy az a pluszpénz amit a többiek kapnak, milyen jogcímen történik és rajta van-e a bérpapírjukon például... nyilván ez utóbbit nem nagyon tudod kideríteni hacsak meg nem mutatja valaki. Műszakpótlék ez? Mert arra alapból jogosult vagy (de csak a délutánosban).

Aztán nem tudom van-e nálatok személyzetis vagy HR, de simán lehet, hogy erről a közvetlen főnököd nem is tud, hogy te nem kapod. Szóval tudd meg mi ez amit kapnak és azzal már mehetsz tovább megkérdezni, hogy valami hiba miatt nem kapod-e ezt vagy miért nem (ha tényleg alanyi jogon jár). De ne ronts rá a főnöködre.

2015. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Persze,hogy nem rontok rá. Annyit tudok,hogy mivel a többiekétől, az átlagostól, eltérő munkarendben, 2 műszakban dolgozunk, ezért kapnak a többiek pluszt. HR nincs, "kisfőnök" sem, mindenről az egy "nagyfőnök" dönt.

Azt mondta egyik munkatársam,hogy majd holnap megnézi a munkaszerződésem, ha beviszem neki megmutatni, mert abból megtudja mondani,hogy nálam kifelejtették vagy belevették az alapbérbe. Ő már régi dolgozó, és frissebb vagyok, és most hallottam erről, szóval ő elméletileg tudja,hogy hogyan működnek a dolgok.


Szóval csak próbálok előre gondolkodni,hogy ha a legrosszabb helyzet állna elő, tehát,hogy tényleg csak én nem kapom és a főnök nem is akarná megadni, akkor pl. fordulhatok-e valamilyen szervhez?

2015. júl. 29. 22:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha megkapod a fizudat és az esetleges pótlékokat, amelyek hivatalosan járnak, akkor semmit nem tehetsz. A munkaszerződés a dolgozóra és a cégre tartozik, kivel mit állapodtak meg. Hivatalosan semmit nem tudsz tenni.


Álláshirdetéseknél is nem véletlen van, hogy fizetési igény megjelölésével kell pályázni.


AZért beszélj a főnökkel, hátha.

2015. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Te aláírtál egy szerződést, amiben elvállaltál egy bizonyos munkát egy bizonyos bérért. Akkor mi a gond?

lehet, hogy a többiek prémiumot kapnak, amit annak ad a főnök, akinek akar.

mondhatja azt is, hogy akik régebb óta ott vannak, azok kapnak pluszt.

2015. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De itt rajtam kívül mindenki kapja, mint hallottam. Én vagyok a legfrissebb ember, de egy másik kb. 2 hónappal előttem kezdett és ő is kapja. És akitől ezt megtudtam, azt mondta,hogy mindenkinek jár, mert ez náluk mindig is így volt.
2015. júl. 29. 22:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy neked már benne van az alapbéredben.

Biztosan tudod, hogy nekik mennyi az alapbérük?

2015. júl. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem attól szakad le csak az arcom, hogy el se olvasod a munkaszerződésed vagy csak alsóhangon nem érted az ott leírtakat... Ez azért nagyon gáz.
2015. júl. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mondtam olyat,hogy nem olvastam el vagy hogy nem értem?

Elolvastam. Értem.


Nem beszélgettünk a fizetésünkről,de nekem a főnök azt mondta,hogy ugyanannyit kap mindenki, attól független is,hogy mióta dolgozik ott. A minap azonban meghallottam az említett dolgot. A hónapnak vége, nemsoká megkapjuk a bérjegyzéket és a kollega azt mondta,hogy majd összehasonlíthatjuk. Mivel nemrég telt le a próbaidőm és lehet,hogy csak az alatt nem kaptam, és mostmár fogom.

2015. júl. 30. 21:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Na wazze! Írhattad volna, hogy próbaidő alatt kaptál még csak fizut.
2015. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, de attól még próba idő alatt is szar munkarendben dolgozok.
2015. aug. 2. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!