Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha én otthon fölgyújtom a...

Ha én otthon fölgyújtom a pénzem, azzal erősítem a forintot?

Figyelt kérdés
2015. júl. 24. 23:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
28%
Igen ! (minel kevesebb annal erosebb , de nem a Te zsebed....:-)
2015. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem ilyen egyszerű. A forintot az erősíti, ha kereslet van iránta, vagyis ha van euród mondjuk, és forintot veszel rajta. (ha viszont a forinton eurót vennél, azzal gyengítenéd a forintot.)


Viszont ha elégeted a bankjegyeket, azzal önmagában nem erősíted a forintot, főleg azért, mert attól az a bankjegy a közponi bank szemében még létező bankjegy marad. A fizikai megsemmisítés gazdaságilag ugyanolyan, mintha csak bezárnád a páncélba és nem használnád.


A bezárt pénz viszont gyengíti gazdaságot, ha viszont a gazdaság gyengül, akkor óhatatlanul is gyengül a forint. Igaz, hogy az elégett pénzen nem tudál eurót venni, így nem tudsz közvetlenül forintot gyengíteni, de a gazdaságból kivonás sokkal rosszabb.


Szóval inkább vegyél a pénzen magyar terméket, és azt égesd el.

2015. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
83%

A hivatalos állami fizetőeszközök szándékos elpusztítását a törvény bünteti.

Ez a törvény csak a politikusokra nem vonatkozik.

2015. júl. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Azzal erősíted, ha behozol egy vagonnyi eurót (vagy dollárt vagy egyéb devizát), és agyba-főbe elkezdesz belőle forintot vásárolni, milliárdos nagyságrendben. Na ettől erősödni fog a forint.
2015. júl. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Joe001 ***** válasza:
83%
De ha magadat gyújtod fel , azzal viszont az emberiség fennmaradását erősíted :D
2015. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
72%
utolsó xDDDDD
2015. júl. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
91%
Ha ilyen sok pénzed van,hogy fel akarod gyújtani,akkor ne tedd,inkább add nekem,én hasznos dologra költöm :)
2015. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy leírták már a felgyújtás a jegybank szemében (leszámítva, hogy törvénytelen) semmivel nem különbözik attól, minta elsüllyeszted évekre a párnacihába. Mindkét esetben kiesik a gazdaságból, és egy idő után majd pótolják.



Viszont mondok egy másik megközelítést:

Magyarország KP állománya jelenleg az MNB szerint valahol 3400 milliárd forint körül van. Kiszámolhatod, hogy ha Te elégetsz pár tízezret, az hány százalékos változást fog okozni, de megsúgom, kb olyna lesz, mintha a tenger sótartalmát akarnád megváltoztatni azzal, hogy beleköpsz :)

2015. júl. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
65%
Próbáld ki! Égess el mondjuk kétszázezer forintot (csak a papírpénzek alkalmasak erre!), aztán figyeld a pénzpiaci mozgásokat, hogy mit tapasztalsz. Ha úgy veszed észre, hogy ettől erősödik a forint pár napon belül, akkor nyugodtan elégetheted az összes pénzed (a fémpénzek nem alkalmasak erre!), és akkor is figyeld majd, hogy mi történik. És írd meg nekünk okvetlen!
2015. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
adj inkább a kezébe egy egykezes súlyzót
2015. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!