Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli járadékban...

Munkanélküli járadékban részesülők még 2 hónapig! A munkanélküli küldött egy levelet, hogy ide és ekkor kell elmennem meghallgatásra! Mi történik olyankor ha az nekem nem tetszik és nem akarok elmenni?

Figyelt kérdés
Megszűnik a járadék, ha nem megyek el arra a meghallgatásra?
2010. márc. 4. 17:46
 1/3 baranyi kálmanné ***** válasza:
100%
Hát igen mert itt meg kell jeleni,és ha munkát biztosítanak és nem fogadod el nem kapsz munkanélküli segélyt.
2010. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Az nem kifogás, hogy nem tetszik.

Vagy egészségügyi probléma miatt nem fogadhatod csak el.

De már ne is haragudj, mi az hogy nem tetszik. Akkor neked baromira nincs szükséged a pénzre.


Én pénzügyi végzettséggel takarítottam.

2010. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Kedves előttem szóló.

Az, hogy te pénzügyi végzettséggel takarítottál, a te dolgod, a körülményeket te ismered.

Az Flt-ben (1991. évi IV. törvény) van egy fogalom, a megfelelő munka. Ez nem csak egészségügyi feltételeket ír elő, a végzettséghez, szakképzettséghez, átképzéshez kötött feltételek is vannak és a kínált jövedelem sem mindegy.

Egy HR-es diplomával nem tehet be például takarítani.


Én sem fogadnék el akármit.

Mielőtt még megindul a kioktatásom, egy ilyen MUK-os megbeszélés előtt célszerű felkészülni.

Engem is próbált már "beetetni" az ügyintéző, aztán amikor egy-két jogszabályi helyet idéztem és ő konzultált a jogászukkal, akkor utána másképpen beszélt.


(Jó, jó, én könnyen vagyok, a szakmámnál fogva, de akkor is ...)

2010. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!