Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átverés egy dohányboltban...

Átverés egy dohányboltban (pénzzel), hogy és kinek jelezzem?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a főnök utasította-e a kis fiatal eladólányt, vagy ő akar így egy kis plusz pénzhez jutni, de nem annyiért üti be a dolgot, amennyiért ki van írva.


Utánam bejött egy másik vásárló, de az eladó nem foglalkozott vele, amíg én válogattam. Köszönt neki, de illedelmesen előbb engem szolgált ki. Majd amikor szóvá tettem, h nem annyiért van kiírva a dolog, és odébb léptem leellenőrizni, hogy nem én láttam-e rosszul, hirtelen már nem foglalkozott velem, hanem elkezdett a másik vevővel foglalkozni. nem jött oda megnézni, mi hol hogy van kiírva, nem segített, ebből egyértelmű volt, hogy szándékos az átverés.

Próbáltam megkeresni a trafikot neten, de nem jutottam előrébb, csak a pontos címet sikerült kiderítenem, de üzemeltetőt nem.

Mivel az adott termékből 5 db-ot tettem a pultra, nem 100 ft-on akadok ki, mert 5x ütött be más árat (külön kellett beütni, mert ugyanaz a termékcsoport, de más ízesítésű), így nem lehetett az sem, hogy véletlenül elnézte.

Mikor odébb léptem, hogy újra megnézzem, természetesen azt láttam, amit előtte is, tehát nem én láttam rosszul.

Ilyen esetben nem is érdemes az üzemeltetőt felkutatni? Jelezzem a fogyasztóvédelemnek? Az hogy megy?

Igazából nem akarok ebből olyan ügyet, hogy rám nézve legyen folytatása, de annyiban hagyni sem akarom, mert ha engem megpróbáltak átverni, akkor mást is, és tuti nem mindenki veszi észre a párszáz ft-ot, főleg, ha több dolgot vagy több doboz cigit vesz egyszerre.

Szeretném, ha szankcionálnák, hogy a kereskedő ne verhesse át a vásárlót.

Be lehet jelenteni névtelenül, röviden leírva a történetet, aztán esetleg kimennek egy próbavásárlásra? Egyebet nem nagyon tudok tenni, mert bizonyítékom nincs, meg ezután sem fogok kamerával boltba járni.

Kell a bejelentéshez név-cím, vagy lehet névtelenül?


Egyébként miután megálltam a kiírt ár mellett, látványosan nem foglalkozott velem a lány, pedig én próbáltam vele újra kommunikálni, mondtam, hogy itt van, így van kiírva, de már nem nézett oda. Ezután kijöttem, mi mást tettem volna. De bosszant a dolog, tenni akarok vmit. Vagy szerintetek egy ilyen eset után most leáll, és nem próbálkozik többször ezzel a trükkel?



2015. jún. 10. 08:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Azért ez az utolsó sztori eléggé üt.

Tipikus f***zparaszt, azt gondolja, hogy 34 forint a benzin, aztán meg felháborodva fenyegetőzik, mikor kiderül, hogy nem. És ilyenek járkálnak az utcán. Elvileg értelmes, felnőtt emberek.

2015. jún. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

viktornál vásárolsz?!


Úgy kell neked!

2015. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem.

Kötelező már minden boltba NAV-os gépet használni.

Tehát vonalkód szerint megy a dolog.

Ha neked behúzta a terméket, és már fordult a következő vevőhöz, akkor kiütötte neked a blokkot. Ha kiütötte, de te nem fizettél, és nem vitted el a terméket, neki hiánya lesz este a kasszában, mert sztornózni nem lehet lezárt kasszát (mert online küldi a navnak, nincs online sztornó).


Tehát ez a helyzet amit leírsz, lehetetlen! Olyan nincs, hogy már mást kezd el kiszolgálni, mikor te még nem fizettél..

Nem beszélve arról, hogy elég gyakori a leltár. Ha mást üt be, fizetheti később.


Amit eltudok képzelni, hogy a termék drágábban jött, és fel kellett emelni az árát, de a polcon még nem vette le a régi árcédulát, mert mondjuk dolga volt. Nekünk pont a Mentho Tippel volt így. Addig 350.- volt, de már olyan beszerzői áron jött, hogy 570.- re kellett emelni. Lehet, hogy volt valami hasonló náluk, és a polcon még a régi ára volt kint.


De már eleve lehetetlen a helyzet amit felvázoltál, mert nem árat ütünk be, hanem lehúzzuk a vonalkódot.

Ha ZIPPO termék volt, vagy smoking roll fekete, akkor üthetett csak be vonalkódot. Amúgy kötelezően csipogás van!

2015. jún. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Ha kiütötte, de te nem fizettél, és nem vitted el a terméket, neki hiánya lesz este a kasszában, mert sztornózni nem lehet lezárt kasszát (mert online küldi a navnak, nincs online sztornó)."

Tranzakció törlésről hallottál már?

Sztornózni meg ugyanúgy lehet online kasszával. Miért lezártan kellene sztornózni?

2015. jún. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ha kinyomja a blokkot, nincs sztornó.

Ezen nincs mit ragozni. Akkor elküldte a jelentést a navnak, hogy ezt meg azt a terméket eladta. A sz.gépen levette készletről, és ellenőrizhetik is a készletet.


Tranzakciómegszakítás persze hogy van, de az még azelőtt, hogy a blokk kijönne. Viszont ha nem vette meg, akkor miért ütötte volna ki a lány? Hogy neki hiányozzon este pénz?


Tudom ebbe így nehéz belelátni, de akkor sincs sztornó. Ha elütsz, behúzol valamit, meg kell várni, hogy tuti azt akarja-e mert pl. jövedéki terméket szigorúan tilos kicserélni.

Az a lényeg, hogy a leírásban nem szerepelt semmi arról, hogy végül kiütötte-e a lány az összeget, vagy nem. Ha kiütötte, de a kérdező nem fizetett, akkor neki este hiánya lesz, nem hiszem el, hogy ezt ő csak úgy hagyja. Ha meg nem lett kiütve végül, úgy nem történt értékesítés, tehát nem is lehetne mivel feljelenteni, hiszen nincs blokk, se semmi, ami bizonyítaná.

2015. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

23-25 vagyok.

Én dohányboltról nyilatkozok, nem tudom más boltban van-e sztornó, de itt sztornó gomb sincs. Használati utasításon sincs sztornó. Azt nem tudom más boltban hogy van. A sz.gépen épp van sztornó, de akkor bizony nem fog stimmelni a NAV-nak adott jelentés, meg a gép, és mivel a trafikok seggelukába is belebújnak, nem sokan mernének csalni ezzel.

2015. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

és a "sztornózni nem lehet lezárt kasszát" arra értettem, ha már kiütötte a blokkot, nem lehet. Nem lezárt kasszát, csak rosszul fogalmaztam meg. Lezárt értékesítést nem lehet sztornózni. Van a Javítás/Eladó gomb, azzal vissza lehet vonni, de utólag már semmit.

Tehát ha nem fizetett a kérdező, akkor vagy a csajnak lett hiánya, amiért nem érteném miért ne szólt volna, vagy nem tudom mi történt. Eleve hülyeség az egész sztori, mivel nem árat ütünk be, hanem lecsipogjuk a vonalkódot, néha beütjük a vonalkódját, ha nem olvassa le.

2015. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!