Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átverés egy dohányboltban...

Átverés egy dohányboltban (pénzzel), hogy és kinek jelezzem?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a főnök utasította-e a kis fiatal eladólányt, vagy ő akar így egy kis plusz pénzhez jutni, de nem annyiért üti be a dolgot, amennyiért ki van írva.


Utánam bejött egy másik vásárló, de az eladó nem foglalkozott vele, amíg én válogattam. Köszönt neki, de illedelmesen előbb engem szolgált ki. Majd amikor szóvá tettem, h nem annyiért van kiírva a dolog, és odébb léptem leellenőrizni, hogy nem én láttam-e rosszul, hirtelen már nem foglalkozott velem, hanem elkezdett a másik vevővel foglalkozni. nem jött oda megnézni, mi hol hogy van kiírva, nem segített, ebből egyértelmű volt, hogy szándékos az átverés.

Próbáltam megkeresni a trafikot neten, de nem jutottam előrébb, csak a pontos címet sikerült kiderítenem, de üzemeltetőt nem.

Mivel az adott termékből 5 db-ot tettem a pultra, nem 100 ft-on akadok ki, mert 5x ütött be más árat (külön kellett beütni, mert ugyanaz a termékcsoport, de más ízesítésű), így nem lehetett az sem, hogy véletlenül elnézte.

Mikor odébb léptem, hogy újra megnézzem, természetesen azt láttam, amit előtte is, tehát nem én láttam rosszul.

Ilyen esetben nem is érdemes az üzemeltetőt felkutatni? Jelezzem a fogyasztóvédelemnek? Az hogy megy?

Igazából nem akarok ebből olyan ügyet, hogy rám nézve legyen folytatása, de annyiban hagyni sem akarom, mert ha engem megpróbáltak átverni, akkor mást is, és tuti nem mindenki veszi észre a párszáz ft-ot, főleg, ha több dolgot vagy több doboz cigit vesz egyszerre.

Szeretném, ha szankcionálnák, hogy a kereskedő ne verhesse át a vásárlót.

Be lehet jelenteni névtelenül, röviden leírva a történetet, aztán esetleg kimennek egy próbavásárlásra? Egyebet nem nagyon tudok tenni, mert bizonyítékom nincs, meg ezután sem fogok kamerával boltba járni.

Kell a bejelentéshez név-cím, vagy lehet névtelenül?


Egyébként miután megálltam a kiírt ár mellett, látványosan nem foglalkozott velem a lány, pedig én próbáltam vele újra kommunikálni, mondtam, hogy itt van, így van kiírva, de már nem nézett oda. Ezután kijöttem, mi mást tettem volna. De bosszant a dolog, tenni akarok vmit. Vagy szerintetek egy ilyen eset után most leáll, és nem próbálkozik többször ezzel a trükkel?



2015. jún. 10. 08:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

#2: minden bizonnyal ez a helyzet, ugyanis ami ki van írva, nem mérvadó. Valószínű az eladó nem vette észre, hogy változott az ár, vagy még nem volt ideje átírni.


Természetesen ez a vásárló megtévesztése, viszont ez az eset nagyban a te hibád, mert ha már a boltban szólsz, akkor azt mondja, hogy: elnézést, még nem volt időm átírni.


Ha pedig nem erről van szó, hanem tényleg a zárjegytől eltérő árat ütött be, akkor teljes mértékben te vagy a hibás, mert ennek nem az a módja, hogy gyakorin panaszkodunk, és majd visszakapod a pénzedet.


nagyon tévedsz, pontosan az a mérvadó, ami ki van írva! ha más árat üt be, vagy vonalkódra más árat hoz a gép, akkor is szólni kell, mert neked azt kell kifizetned, ami ki van írva, és a kereskedő nem kérhet többet. én ilyenkor is szólni szoktam. jártam már így intersparban, coop-ban, tescoban, és nem elkullogtam vagy morogtam, hanem jeleztem, és bár csúnyán néztek, de azt fizettem, ami ki van írva. azért illene betartani a jogszabályokat, mert rájuk vonatkoznak.


nem kellett neki semmit észrevenni, akkor elnézést kért volna, igazat ad, leveszi a "rossz" címkét, de nem, ilyesmi nem történt.


nem gyakorin panaszkodok, hanem kérdést tettem fel, hogy mások ne járhassanak úgy, hogy otthon veszik észre, hogy átverték őket. engem nem sikerült, ezért nem is kell semmiféle pénzt visszakapnom, nem értem, 5 emberből 4-nek nem megy az olvasás???

2015. jún. 10. 10:19
 12/27 anonim ***** válasza:
64%

"Javaslom a történet újbóli elolvasását és értelmezését. Már általános iskola alsó tagozatban feladat."


Szerintem az alsó tagozatosok is könnyebben megbírkóznának egy William S. Burroughs szövegrészlettel, mint a te fogalmazásoddal.

2015. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"rokonom dohánybolti eladó, ismerem már annyira az ilyen vevőket, hogy nem kell mindent elhinni, amit mondanak"


eladó ismerőse mindenkinek van, nem kell bemutatni őket, én is ismerem őket annyira, hogy ott trükköznek, ahol csak tudnak, egy kis bérkiegészítés reményében.

semmi okom arra, hogy ne az igazat írjam, arra viszont van okom, hogy felháborodjak, és megpróbáljak tenni az ellen, hogy kizsákmányoljanak.

"egy idő után fel fog tűnni neki, hogy ott állok"............. köszi, ezzel aztán ki van segítve a vásárló! olyan nagyon meleg volt, hogy mindenkiről szakadt a víz, az ember nem álldogál percekig egy klímátlan helyiségben, főleg ha célja van, meg kinéz egy kiadós eső. (tegnap történt, biztos nem kell senkinek mesélni az időjárásról) mindez munka után, leizzadva, éhesen, hogy HARMADJÁRA is jelezzek valamit, amit egyértelműen hallott előzőleg is, csak alkalmi süket volt a kisasszony. ilyen esetben nem álldogálok ott, hanem ha ilyen látványosan levegőnek néz, akkor még jobban felhúzza az agyam, és csak azért is utánajárok, hogy mi újság. ha elnézést kér, és kapásból átüti, elhihetitek, hogy elnézem neki, és nem akarok ebből ügyet. de ilyenkor nem ez a megoldás, csak elképzelhető, hogy tapasztalatlan, (elég fiatal volt), vagy még nem leplezték le, és nem tudta, mit tegyen.

2015. jún. 10. 10:25
 14/27 A kérdező kommentje:
Ismét kétlem, hogy érthetetlen lenne, amit leírtam, hisz egyértelmű volt, hogy szóltam, de többen azt kifogásolták, hogy miért nem jeleztem ott és akkor.
2015. jún. 10. 10:25
 15/27 anonim ***** válasza:
trafikban nem tudja más áron adni, mint amennyi az ára, vonalkódos rendszert kötelező használniuk...
2015. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

ezt értem, de nem cigiről van szó. aminél még mindig oké, hogy a vonalkódhoz tartozik egy ár a gépben, de a terméken magán nincs ár, csak a falon kiírva.

a két ár pedig nem 10-20 ft-tal tért el, hanem az egyik kis híján duplája volt a másiknak. ezért tűnt fel, hogy még ha 5-öt veszek is, nagyon nem annyinak kéne lenni a végeredménynek, amennyit el akart kérni tőlem.

2015. jún. 10. 10:29
 17/27 anonim ***** válasza:

Ha beüti a gépbe akkor azon hogy tudna nyerészkedni? Amit a gépbe üt annyi pénznek a kasszában is meg kell lennie plusz a NAV-hoz is megy rögtön az adat. Tehát maximum a NAV és a tulajdonos nyerhet vele, az eladó nem.



"Be lehet jelenteni névtelenül, röviden leírva a történetet"


Röviden??? :D

Itt is kisregényt írtál....

2015. jún. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Azt egy szóval sem említetted, hogy nem zárjegyes termékről van szó, és hogy meg se vetted.


De akkor is te vagy a hibás, mert ha akarsz valamit, akkor azt nem itt kell kifejteni, hanem a helyszínen. Az nem magyarázat, hogy nem figyelt rád. Nem figyelt rád, mert a másik vevővel foglalkozott. Ha ott maradsz, mint ahogy ezt már korábban írtam, akkor valószínű nem nézett volna levegőnek.


Azt meg igazán felfoghatnád te is, úgy látszik többek közt neked nem megy az értelmező olvasás, hogy a boltok nem tudnak már ilyennel csalni, mint régen, hogy extra áron üti be, a többi meg megy zsebbe. Minden eladott termék a NAV rendszerein megy keresztül. Az eladó lehúzza, vagy beüti a vonalkódot, az pedig a központi rendszerből visszaadja a hozzá tartozó árat. Ha ott 1900 Ft van írva egy 200 Ft-os rágóhoz, akkor az annyiba fog kerülni még akkor is, ha az eladó nem érzékelte ezt, és nem írta át a boltban az árat.


Úgyhogy én még mindig azt mondom, hogy nem utólag kell háborogni, hanem akkor, ott helyben. Amit te nem tettél meg, mert inkább bedurciztál, és otthagytad a pcsába.

2015. jún. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Igen, létezik az árhiba fogalma. Mivel 100%, hogy vonalkódos rendszer van a dohányboltban, ez áll fent: rosszul volt a gépben/kirakva. Előfordul.


Az már csak a suttyó parasztságodat tükrözi, hogy szerinted a "kis fiatal eladólány" direkt "nem annyiért üti be" a dolgokat. Mivel vonalkódos rendszer van, ilyet nem is lehet csinálni. Nyerészkedni nem tudna rajta még akkor sem, ha tényleg ő ütné be az árat. Szerinted az ott dolgozó eladóknak ilyen hatásköre van? Te hol élsz, miket gondolsz?


Azt sem gondolom, hogy az üzletnek megérné ilyen gyakorlatot folytatni, mivel hosszú távon a vevőket üldözné el, és trafikból azért van egy pár, szóval nem engedhetik meg maguknak. Ebből fakadóan azt gondolom, hogy egy egyszerű emberi hiba volt.


Hogy miért nem foglalkozott a problémáddal, nem tudjuk. Mindenesetre az alapvető, hogy azok a vásárlók élveznek előnyt, akik nem problémáznak, és a problémásakkal akkor foglalkoznak, ha mást nem tartanak fel. Sajnos, ha 1 ember van az üzletben, ez másképp nem működik. De azt is meg merem kockáztatni, hogy az eladó egyszerűen nem is tudta volta kezelni ezt a helyzetet, mivel mint már utaltam rá, neki nincs olyan hatásköre, ezért próbált inkább hárítani.


Megértem a felháborodást, de nem az egyszerű dolgozón kell elverni a dühödet, ez csak téged minősít. Mint ahogy az is, hogy duzzogva eljöttél, aztán itt írsz, de úgy, mintha azt láttad volna egy trafikban, hogy nagy tételben nyomtatják a 20 ezreseket, közben meg ez egy mindennapos történet.

2015. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Dolgoztam benzinkút kasszájában sok volt a felháborodott ember, kést előrántó felháborodott vásárló is akad.


Mielőtt ennyire előrerohannánk, kezdjük a történet elején. Benzinár 340Ft/l volt, előző nap este 10-kor tettük ki az árat, jött az éjszakai műszak irdatlan erejű szél és vihar, az ártáblánk felénk eső része nem sérült, de a másik oldalon leszakadt a NULLA!!!


A tábla felénk eső részén, a kútfejeknél, nyilván a gépben is 340-es ár szerepelt, DE a tábla túl felén nem. Feltehetően ez adta mintegy 6 sofőr kezébe a jogot, hogy szerintük "jogos" fizetés nélküli elhajtók legyenek (2-öt később elkaptunk). Ezen hölgyek és urak, meg sem kíséreltek fizetni, tehát mi továbbra sem tudtunk a 250m-re levő tábla sérüléséről.

Ezek után saját járgányokból emelt blokáddal védtük a kijáratot, ami felhergelte a jónépet. Mit képzelünk, miért nézzük őket tolvajoknak?


Az pedig csak olaj volt a tűzre, mikor "csaló" módon, a saját zsebünk reményében??? nem 34 hanem 340Ft-on került a számlára a benzinár. Az általános őrjöngés és panaszkönyvezés mellett a zsebkések is előkerültek, ennek a várárlói magatartásnak a BÉKE nevű baseball ütő vetett végett.


Kérdésed, hozzászólásaid alapján rád is rád férne egy kis BÉKE :)

2015. jún. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!