Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átverés egy dohányboltban...

Átverés egy dohányboltban (pénzzel), hogy és kinek jelezzem?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a főnök utasította-e a kis fiatal eladólányt, vagy ő akar így egy kis plusz pénzhez jutni, de nem annyiért üti be a dolgot, amennyiért ki van írva.


Utánam bejött egy másik vásárló, de az eladó nem foglalkozott vele, amíg én válogattam. Köszönt neki, de illedelmesen előbb engem szolgált ki. Majd amikor szóvá tettem, h nem annyiért van kiírva a dolog, és odébb léptem leellenőrizni, hogy nem én láttam-e rosszul, hirtelen már nem foglalkozott velem, hanem elkezdett a másik vevővel foglalkozni. nem jött oda megnézni, mi hol hogy van kiírva, nem segített, ebből egyértelmű volt, hogy szándékos az átverés.

Próbáltam megkeresni a trafikot neten, de nem jutottam előrébb, csak a pontos címet sikerült kiderítenem, de üzemeltetőt nem.

Mivel az adott termékből 5 db-ot tettem a pultra, nem 100 ft-on akadok ki, mert 5x ütött be más árat (külön kellett beütni, mert ugyanaz a termékcsoport, de más ízesítésű), így nem lehetett az sem, hogy véletlenül elnézte.

Mikor odébb léptem, hogy újra megnézzem, természetesen azt láttam, amit előtte is, tehát nem én láttam rosszul.

Ilyen esetben nem is érdemes az üzemeltetőt felkutatni? Jelezzem a fogyasztóvédelemnek? Az hogy megy?

Igazából nem akarok ebből olyan ügyet, hogy rám nézve legyen folytatása, de annyiban hagyni sem akarom, mert ha engem megpróbáltak átverni, akkor mást is, és tuti nem mindenki veszi észre a párszáz ft-ot, főleg, ha több dolgot vagy több doboz cigit vesz egyszerre.

Szeretném, ha szankcionálnák, hogy a kereskedő ne verhesse át a vásárlót.

Be lehet jelenteni névtelenül, röviden leírva a történetet, aztán esetleg kimennek egy próbavásárlásra? Egyebet nem nagyon tudok tenni, mert bizonyítékom nincs, meg ezután sem fogok kamerával boltba járni.

Kell a bejelentéshez név-cím, vagy lehet névtelenül?


Egyébként miután megálltam a kiírt ár mellett, látványosan nem foglalkozott velem a lány, pedig én próbáltam vele újra kommunikálni, mondtam, hogy itt van, így van kiírva, de már nem nézett oda. Ezután kijöttem, mi mást tettem volna. De bosszant a dolog, tenni akarok vmit. Vagy szerintetek egy ilyen eset után most leáll, és nem próbálkozik többször ezzel a trükkel?



2015. jún. 10. 08:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%

1: blokkal alá tudod támasztani a problémádat?

2: miért nem a boltban reklamáltál?

3: a pénztárgépbe bevitt adatok közvetlen a NAV rendszerében futnak, ami ellehetetleníti az észrevétlenül történő csalásokat

4: attól, hogy X ár ki van írva a polcra, az még nem jelenti, hogy az a valós ára..a valós ár az, ami a cigaretta zárjegyén van feltüntetve


Itt meg visszatér az első 2 pont, miszerint ha nincs blokkod, ez a téma is felejtős, pénztártól való távozás után pedig reklamációt nem fogadnak el.

2015. jún. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%

Tehát ha jól értem, más ár volt kiírva, mint amit beütött, nem szóltál, csak bután néztél ki a fejedből, majd hazamentél, jól felhúztad magad és most jelenteni akarod, hogy átvertek. Világi bal**sz vagy, barátom. A bejelentést felejtsd el, legközelebb próbálj meg személyesen kommunikálni, helyben, mielőtt elhagynád a boltot. Itt hiába írsz róla regényt.

Egyébként nem lehet, hogy rossz ár volt kiírva és azt ütötte be, ami a zárjegyen van feltüntetve?

2015. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
39%

#2: minden bizonnyal ez a helyzet, ugyanis ami ki van írva, nem mérvadó. Valószínű az eladó nem vette észre, hogy változott az ár, vagy még nem volt ideje átírni.


Természetesen ez a vásárló megtévesztése, viszont ez az eset nagyban a te hibád, mert ha már a boltban szólsz, akkor azt mondja, hogy: elnézést, még nem volt időm átírni.


Ha pedig nem erről van szó, hanem tényleg a zárjegytől eltérő árat ütött be, akkor teljes mértékben te vagy a hibás, mert ennek nem az a módja, hogy gyakorin panaszkodunk, és majd visszakapod a pénzedet.

2015. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
30%

"Majd amikor szóvá tettem, h nem annyiért van kiírva a dolog, és odébb léptem leellenőrizni, hogy nem én láttam-e rosszul, hirtelen már nem foglalkozott velem, hanem elkezdett a másik vevővel foglalkozni. nem jött oda megnézni, mi hol hogy van kiírva, nem segített, ebből egyértelmű volt, hogy szándékos az átverés. "


Nem nagyon olvastátok el a történetet úgy látom.

2015. jún. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

#4: Valószínűnek tartom, hogy nem szólt, csak morgott az orra alatt.

Ha hallhatóan szólt is, ilyenkor nem az a megoldás, hogy tudomásul veszem, hogy nem foglalkoznak velem és elkullogok. Egyébként akkor kellett volna szólnia, amikor észrevette, hogy mást üt be a pénztáros, nem akkor, amikor már rég másik vásárlóval foglalkozik.

2015. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%

#4: rokonom dohánybolti eladó, ismerem már annyira az ilyen vevőket, hogy nem kell mindent elhinni, amit mondanak. Az a "szóltam neki" egy halk megjegyzést volt, amit még gondolatnak is erős hívni, másrészt az eladó nem azzal fog foglalkozni, hogy a vevőnek éppen miért fáj a feje. Ha baja van megvárja, amíg lerendezi a következő vevőt, ha nincs baja (mint jelen esetben), akkor szépen, csendben távozik.


Egy idő után úgy is fel fog tűnni az eladónak, hogy még mindig nem távozott az üzletből, és rákérdez, hogy mi a probléma.

2015. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

NAgyon tévedtek, rendesen szóltam, épp ezért nem került sor a fizetésre. Nem csak mormogtam, mert amíg még velem foglalkozott, és beütötte az árat, már szóltam, hogy ez így nem oké, akkor léptem vissza megnézni az árat.

Szó sincs zárjegyről, épp ezért írtam, h "termék".

A cigin rajta van az ár, ott nincs vita.

Miután szóltam, és nem fizettem, utána már nem foglalkozott velem, nyilvánvalóan azért, emrt tudta, hogy sáros. Mire jó alaposan leellenőriztem, hogy más néven nincs-e kiírva, már fizetett a következő vevő. Még akkor is szóltam, hogy "itt nem annyi van", de tüntetőleg oda sem nézett, mint írtam, ebből volt egyértelmű, hogy ez nem véletlen.

Ezután meg nem "elkullogtam", hanem kijöttem vásárlás nélkül.

Én úgy érzem, hogy jót akartam, mert észrevettem, hogyan akarják megkárosítani az embereket, és ezt szeretném jelezni az illetékesnek. Bár a kérdésemre nem kaptam választ, el sem olvastátok, értelmezni a nagy többség nem volt képes, de azért a beszólogatás meg támadás megy.

2015. jún. 10. 10:06
 8/27 A kérdező kommentje:

1: blokkal alá tudod támasztani a problémádat?

2: miért nem a boltban reklamáltál?


1. miután láttam, mit üt be, nem fizettem ki, mert 5x-ösen károsított volna meg. nem vagyok hülye.

2. nem egyszer leírtam, hogy reklamáltam, de ezután már levegőnek nézett.


ha beírok a panaszkönyvbe, azt sem tudom bizonyítani, mert utólag kitehet egy másik árcímkét, vagy mondhatja, hogy ő a kiírt árat ütötte be, egyikről sincs a birtokomban videofelvétel, egy ilyenre meg ők sem fogják megnézni a felvételt (már ha van), hisz ez nem egy gyilkosság. csak jó eséllyel nap mint nap minden második gyanútlan vásárlót megpróbálnak átejteni, aki nem 1 doboz cigit kér, mert az tudja, mennyit kell fizetnie. de amikor több dolgot pakolsz ki a pultra, mind más árban, akkor nem feltétlenül adod össze fejben, hogy mennyi lesz a vége. elég, ha minden második ilyet le tud húzni párszáz ft-tal. az már szép kis summa.

2015. jún. 10. 10:11
 9/27 A kérdező kommentje:

"Tehát ha jól értem, más ár volt kiírva, mint amit beütött, nem szóltál, csak bután néztél ki a fejedből"


Javaslom a történet újbóli elolvasását és értelmezését. Már általános iskola alsó tagozatban feladat.

2015. jún. 10. 10:12
 10/27 A kérdező kommentje:

"próbálj meg személyesen kommunikálni, helyben, mielőtt elhagynád a boltot"


Ugyanazt tudom írni, mint előzőleg, részletesen leírtam a kommunikációra tett kísérletem, ami nem az én hibámból, de kudarcba fulladt.


El tudom képzelni, hogy miután kijöttem, vagy levette azt a kiírást, vagy kitett egy másikat is, mert láthatta, hogy nem vagyok hülye, és tudok olvasni, ő pedig nagyon is jól tudta, hogy amit elolvastam a falon, meg amit olvastam a gép kijelzőjén, nem egyezik.

2015. jún. 10. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!