Adás-vételi szerződés. Mit tegyek?
Te nagyon buta vagy. Soha nem ért semmit az ilyen letiltás elleni szerződés.
Arra nem vetted a fáradtságot hogy átgondold az egészet.
Szerinted akinek nincs pénze fizetni az előfizetést, annak majd lesz pénze neked kifizetni a telefon árát?
Jelentsd fel a rendőrségen de ők is lefogják az egészet tojni.
Az első is rohadt ostoba, mert ennek semmi köze a rendőrséghez.
Polgárjogi szerződést kötöttél az eladóval, polgári peres úton lehet a követelésedet behajtani rajta. Ami - ha csak nem egy több százezer forintos csúcsmobilról van szó - nem fogja megérni.
Küldhetsz neki fizetési meghagyást (helyi jegyzőnél talán 5,000 ft), hátha attól megijed és fizet. De ha nem és 15 napon belül ellentmondással él akkor csak a per marad.
Egy dologban van az elsőnek igaza - egy ilyen szerződés kb. arra jó, hogy kitöröld vele ha elfogyott a budipapír. Senki nem pereskedik évekig egy pár tízezer forintos készülékért.
A pertárgy értékének 6%-a (de min. 2,000 ft) plusz az egyéb felmerülő költségek.
Alaphangon szvsz ennek sokszorosára számíts, mert rengeteg egyéb költséged lenne. Pl. jogi képviselő díja, sokszori beutazás a bíróságra, stb..
100e ft alatti értékű telefonnál szinte biztos nem éri meg foglalkozni vele és ott is csak akkor, ha hozzáértő átnézte azt a szerződést és biztosan jogszerű - vagyis nyerhető vele a per.
A vesztes a perköltséget fizeti (utólag természetesen). Az ügyvéd mondani fog egy fix összeget, hogy mennyiért vállalja. A bíróság a per végén megállapít valamennyi ügyvédi költséget, amit szintén a vesztes fizet ki, a különbözetet te állod.
Valamint hiányozni fogsz a munkahelyedről, utazgatsz a tárgyalás(ok)ra...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!