Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakhatási támogatással kapcsol...

Lakhatási támogatással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Kinek mi a tapasztalata a lakhatási támogatással kapcsolatban?


Illetve lenne még egy kérdésem. Mehetek Budapestre dolgozni, ami 200+ km-re van a lakhelyemtől, kapok 6 hónapos szerződést, a fizetés kevesebb mint a minimálbér 300%-a, tehát teljesülnek a feltételek.

Meglehet-e azt oldani,hogy egy ismerősömhöz megyek lakni, és azt írod a lakhatási támogatáshoz szükséges papírra,hogy tőle bérlek szobát?

Mert gondolom, így neki adózni kellene a kiadott szoba után, bejelenteni,hogy kiadta albérletbe. Ez megoldható? És ha igen, hogyan történik?


2015. ápr. 20. 18:13
 1/1 anonim válasza:

Szerintem megoldható, csak be kell jelentenie a lakását, illetve számlát kell adnia minden hónapban a neked kiadott szoba összegéről.


Én egy minigarzonban élek, november óta kapom a támogatást, minden hónapban küldenem kell az illetékes munkügyi központnak a számlát amit a bérbeadó állít ki, egy bérjegyzéket amit a munkáltató ad, egy számlakivonatot az előző hónapról, és egy elszámoló lapot hogy az adott hónapra mennyi támogatást igényelek. És ezt minden hónapban :D Elég macerás, de megéri... én 7 hónapja kapom, még 2 hónapom van hátra.

2015. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!