Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az normális, hogy egy munkahel...

Az normális, hogy egy munkahely, ahol dolgozni készülök, elkérte a bankkártyám fénymásolatát is?

Figyelt kérdés
És kétszer is elkérték, másodjára mondván, hogy valami hiba történt az első fénymásoláskor. És a főnök pont most megy el két hét szabadságra. Pár haver belém ültette a bogarat, hogy ez gyanús. Szerintetek?
2015. márc. 28. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Magyar munkahely?

Semmi közük hozzá, én biztosan nem adtam volna oda.

2015. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyanús bizony, ugyanis a kártyaszámmal és a cvv2 kóddal lehet vásárlást indítani!


Ad2, utaláshoz nem a kártya kell, hanem a számlaszám!


Én a helyedben azonnal tiltanám a kártyát! Legközelebb pedig nem adnám ki!



Vajon miért mondja el a bank, hogyha elhagyod a kártyádat, akkor azonnal tiltasd le? Pont azért, mert a mágnescsíkból minden adatod kiolvasható egy megfelelő készülékkel, illetve ki sem kell olvasni, mert a kártyán lévő adatokkal simán lehet vásárlást intézni!

2015. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem magyar. Holland. De amúgy készülök bemenni a bankba megkérdezni. Az a poén, hogy másodjára nem is a főnök, hanem a menedzser kérte.
2015. márc. 28. 10:05
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ha a kártyát letiltatom, attól a számlaszám még ugyanaz marad?
2015. márc. 28. 10:05
 5/12 A kérdező kommentje:
Ennek a kártyának a hátuljára amúgy nincs kód írva. Mágnescsík van, aláírásom nincs ott, mert lusta voltam ráírni.
2015. márc. 28. 10:08
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Azért kérdeztem, hogy magyar volt-e, mert külföldön azért vannak számunkra szokatlan dolgok, gyakorlatok.

Lehet, hogy ez csak az azonosítás része volt, vagy ott tudnak kártyaszámra is italni, nem tudom, de ílyformán nem csinálnék belőle problémát.

2015. márc. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért megkérdezem még ma a banknál. Jobb félni, mint megijedni.
2015. márc. 28. 10:34
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindazonáltal a főnöknek semmi oka nincs azt feltételezni, hogy sok pénz van a számlámon. Épp ellenkezőleg.
2015. márc. 28. 10:37
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

tök8! Akkor sincs semmi köze hozzá! Főleg ha adsz neki egy számlaszámot amire utalhat!


Az meg a dogozó felelőssége, hogy jó számlaszámot ad e meg!

2015. márc. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy itteni magyar (kint élő honfitársaknak segítő) könyvelőt, ő azt mondja ez normális, mert biztosnak kell lenniük abban, hogy tényleg nekem utalnak.
2015. márc. 28. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!