Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 1:29 a nyerési esély a...

Ha 1:29 a nyerési esély a Skandináv lottón (4 találat), akkor hogyan töltsem ki azt a 29 szelvényt?

Figyelt kérdés
Ne legyenek benne egyforma számok?
2015. márc. 1. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen mindegy, mivel véletlenszerű számsorozatot keresel. Akárhogyan is töltöd ki, pont ugyan annyi lesz a nyerési esélyed.
2015. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Te ugye nem vagy jó matekból?


1:29 a nyerési esélye a 4 találatnak. A 4 találat átlagosan 1500Ft-ot fizet.


29 szelvény ára: 29 * 225 = 6525 Ft


Ebből 1 db nyer. Tehát elköltesz 6525 Ft-ot, és nyersz ~1500 Ft-ot. A veszteséged kb. 4000Ft :D Megéri? :DDDDDDDD

2015. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

# 1

Ha 29x ugyanazt a számot jelölöm be, akkor nem lesz kisebb a nyerési esély? Hogyan lesz a 29 szelvényből egy db 4 találatos?

2015. márc. 1. 10:17
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

#3


Sehogy!


A, ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor már az összes matematikus milliomos lenne


B, ja, nem lenne az, mert 4000Ft-ot bukna, ahogy a 2es válaszoló levezette neked!

2015. márc. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

A kérdés nagyon jó, erre én is kíváncsi lennék, szerintem inkább a tudományok kategóriában lenne a helye.


Az előző válaszolók nem értik a dolgot vagy nem gondták át eléggé. Ha valaki 29 szelvénnyel szeretne játszani, akkor mindenképpen kifizetődőbb ezt az elképzelést követni, mint véletlenszerűen játszani.

2015. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
11%

# 3


Gondoltam annyi eszed magadtól is van, hogy nem ugyan azt a számsort adod fel 29x. Bár már a kérdés olvasásakor tudhattam volna, hogy nincs, mivel ha lenne meg sem született volna a kérdés.


Ha pedig tök véletlenszerűen megadsz 29 - akár csak 1 számban is különböző - kombinációt akkor pontosan ugyan annyi lesz a nyerési esélyed, mintha bármilyen agyafúrt logikát követnél.

2015. márc. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

# 5/6 Időpont tegnap 11:48


Hiába kifizetődőbb, ha egyszer az is még mindig veszteséges.

Nem véletlenül nevezik a lottót a hülyék adójának...

2015. márc. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
#5 csatlakozom... Szerintem te érted egyedül a kérdést, vagy csak benned van egyedül elég alázat elismerni, hogy nem tudod a választ. :) Én is kíváncsi lennék a megoldásra... Belinkelem ezt a kérdést a tudomány kategóriában..
2015. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 2xSü ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy.


Vegyünk egy szemléletesebb példát. Annak az esélye, hogy fejet dobsz egy érmével: 1:2. Ez nem azt jelenti, hogy ha kétszer dobod fel az érmét, akkor *biztos* legalább az egyik fej lesz. Az esélyek nem szimplán összeadódnak. Annak az esélye, hogy két dobásból legalább az egyik fej lesz nem 1/2 + 1/2 = 1, hanem 1 - (1-1/2) * (1-1/2), azaz 75% lesz.


Most ha 1:29 az esélye egy négyesnek, akkor az azt jelenti, hogy hosszútávon – mondjuk ha évtizedekig játszol – a négyest nyerő szelvényeid az összes feladott szelvény 1/29-e lesz. Akár ugyanazt a számnégyest játszod meg mind a 29 szelvényen, akár mást, akár így, akár úgy taktikázol. Ha 29 szelvénnyel játszol sorsolásonként, de mind a 29-re ugyanazt a számsort játszod meg, akkor is így lesz ez, átlagosan minden 29. sorsolásnál – tehát 29*29=841 szelvény feladása után – lesz négyesed, viszont akkor mind a 29 szelvényed – tehát a 841 feladott szelvény 1/29-én – négyest fog nyerni. Ha különböző számokat játszol meg a szelvényeiden, akkor nagyjából sorsolásonként egyszer fogsz nyerni, de így is a 841 feladott szelvényed 1/29-e fog nyerni. A szisztéma csak ezen fog változtatni, hogy ritkán nyerj, de akkor átlagosan több szelvénnyel, vagy gyakran nyerj, de akkor kevesebb szelvénnyel. Összességében a hasznod ugyanannyi lesz.


Tehát teljesen mindegy, milyen szisztéma szerint játszol, a nyerési esélyed a négyesre mindig 1/29 marad.

2015. márc. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 2xSü ***** válasza:
100%

* Tehát teljesen mindegy, milyen szisztéma szerint játszol, a nyerési esélyed a négyesre mindig 1/29 marad szelvényenként.


Még egy megjegyzés. Annak az esélye, hogy 29 szelvény között legalább egy – pontosan – négyes legyen, az 1 - (1-1/29)^29 = 1 - (28/29)^29 = 63,856%. A nyeremények meg úgy vannak megállapítva, hogy 29 szelvénnyel játszani többe kerüljön, mint amennyit nyersz.


Egy szelvény ugye 225 Ft, ha jól tudom, tehát 29 szelvénnyel 6525 Ft-tól szabadulsz meg, viszont ennek a töredékét nyered meg, ha nyersz (1-2 ezer forintot). Tehát ha még lenne is olyan szisztéma, ami 29 szelvényen garantálna egy darab négyest sorsolásonként, akkor sem érné meg alkalmazni.

2015. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!