Ilyen munkahely ellen lehet tenni valamit?
Diákmunka.
Napi 8óra + fél óra ebédszünet.
Kaját, innivalót nem vihetsz be magaddal, ugyanakkor nem is mehetsz ki egyátalán a szüneten kívül. A szünetnek valamikor 2 körül kellene lennie, de nem nagyon szoktak kiengedni, esetleg 3 fele. Majd este, mikor 18:30ig tartana a műszak, akkor sem nagyon óhajtanak elengedni, mert hogy "sok a munka" meg nem érnek rá a kilépős lapodat megcsinálni.
Tudom, hogy a legtöbb munkahely ilyen..
De normális az, hogy eszek itthon fél 9kor reggelit, és iszok valamit, aztán 3ig se nem ehetek, se nem ihatok úgy, hogy közben abból áll a munka, hogy 90%rohangálás, 10%állás, és nem lehet leülni a szüneten kívül.
Nem lenne kicsit többre szüksége egy fiatal szervezetnek?
Ez úgy szoktak hogy húsz perc kaja ès 2*5 peec szünet, bár nem adott időben, hanem amikor èppen nincs hajtás.
Olyan viszont nincs, hogy sok a meló ès nem mehetsz ki, műszak után. Egyèni szocproblèmájuk, oldják meg. Ne hagyd kihasználni magad, csak mert diákmeló.
A munkavállaló részére, ha a a munkaideje a 6 órát meghaladja, 20 perc, ha a 9 órát meghaladja, további 25 perc munkaközi szünetet (ebédidő, pihenőidő) kell biztosítani.
Ezt az időt a két fél megállapodása alapján, vagy kollektív szerződés előírásaként maximum 60 percre lehet emelni, többre nem.
Ezt a szünetet úgy kell kiadni, hogy a dolgozó a munkáját megszakíthassa, és munkavégzési helyét elhagyhassa. Erre az időre számára semmilyen munkavégzés nem rendelhető el!
Ennek a szünetnek az a célja, hogy pihenj, regenerálódj, étkezz, éppen ezért nem lehet közvetlenül a munka kezdése, valamit közvetlenül a munka végeztével kiadni.
A szünet több részletben akkor adható ki, ha a munkáltató a törvényes mértéknél hosszabb szünetet biztosít.
Az nem gond, hogy nem vihetsz be enni- és innivalót. De az már probléma, hogy nem engednek ki a munkaterületről azért, hogy a munkaközi szünetedet kedved szerint töltsd el!
A szünetet legalább 3, legfeljebb 6 óra munkavégzést követően kell kiadni.
Tehát ha 9-kor kezdesz, akkor legkorábban délben, de legkésőbb délután 3-kor ki kell adniuk.
Az a barom jogalkotó pedig nem foglalta törvénybe, hogy 6 órán keresztül mitől ne legyél rosszul.:(
Mit tehetsz?
Ha módod van, elmész a cégtől.
Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségnél panaszt teszel ez ügyben.
Felvállalod, hogy elbocsátanak, de akkor is szóvá teszed ezt a felettesednél.
Én néhányszor eljátszanám, hogy összeesek az éhségtől...
Tegnap pont az ellenkezője volt, mint előző nap. Amikor az ott dolgozó nőci ment szünetre, nekem is akkor kellett - délben. Úgy, hogy 10kor kezdődik a munkaidő. Azt mondták, hogy úgy egyek-igyak, hogy 18:30ig nincs több szünet.
Mi van akkor ha én történetesen cukorbeteg vagyok? :P
Mivel a dolgozó és a munkáltató között "kötelező" jelleggel kell, hogy folyjon a párbeszéd, ezért köteles vagy minden olyan körülményről tájékoztatni, ami befolyásolja a munkádat. Ez igaz visszafele is! Tehát mind családi, mind egészségi körülményeidről is, természetesen olyan mélységben, amely még vonatkozik rá.
Ha tájékoztatod róla, akkor ő nem tehet úgy, mintha nem is hallotta volna meg. A lehetőségeihez képest alkalmazkodnia kell a körülményekhez.
Ha a munka jellege olyan, hogy nem lehet (például magas vérnyomásos ácsmester), akkor "rendes" felmondással megszüntetheti a munkaviszonyt úgy, hogy üzemorvosi alkalmassági vizsgálatra küld előtte.
De olyan eljárás nem életszerűtlen, (akár szalagmunkánál is), hogy bizonyos időközönként az ilyen dolgozónak többször biztosít szüneteket.
Csak nem a nyíregyházi Jász-Plasztik???:D
Ha igen, akkor húzz el onnan amilyen messzire csak tudsz, büdös gané hely, de gondolom már rájöttél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!