Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy oldhatnánk meg ezt az...

Hogy oldhatnánk meg ezt az elkeserítő helyzetet? Nem találok munkát, párom balesetet szenvedett?!

Figyelt kérdés
Én júiusban végeztem egy OKJ-s vizsgát, van egy érettségim és egy újságírói szakmám. Azóta keresek folyamatosan munkát, de nem vesznek fel... mert nincs tapasztalatom, gyakorlatom, hiába vagyok pályakezdő! Párom most, november 16-án balesetet szenvedett, biztosítása nem volt hogy pénzt kaptunk volna, és a 22.800Ft-os aktív korúak ellátását is ebben a hónapban megvonták tőle! Most, ha megnézzük, nulla forint a jövedelmünk egész hónapban, ha nővérem nem segítene minket, éhen halnánk. Hó végéig - három hét még! -, van ötezer forintom, és kifújt, vége sajnos. Ilyenkor mit tehet az ember, kihez fordulhat? A közmunka programra se vettek fel, mert BETELT a hely, de mint kiderült nem, csak a régieket vették vissza, nem vettek fel újakakat. Mit tegyek?! El vagyok keseredve! :(
2014. dec. 13. 15:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg a párod alkalmival volt felvéve néhány napra, ("Direkt pár napokra volt elvileg bejelentve") a többi nap meg feketén dolgozott.


A kérdésekre nem válaszolsz, össze-vissza írsz.

Nem lehet kihámozni, hogy mikor mi történt ami lényeges lenne a szempontotokból.

Így senki nem fog tudni segíteni neked.

2014. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
2013 októberében páromnak összegyűlt a 365 nap a munkaügyi központnál együttműködés címszó alatt. Megigényeltük még akkor a szociális segélyt, de ő november közepén egy közfoglalkoztatás keretein belül indított tanfolyamon vett részt, április végéig. Addig szünetelt a szociálisa, májustól újraindították, ami most májusig - 2015 -, járnia kellene. Én december 4-én kértem ki egy igazolást, hogy a nyugdíjasbérletet megigényelhessük a helyijáratos buszokra. Ebben az igazolásban május 1. szerepel lejárati dátumként a segélyre. December 8-án kaptunk egy levelet hogy felülvizsgálják a szociális segélyt. Beadtuk rá következő napon a papírt azzal a nyomtatvánnyal, hogy nem gyűlt össze a harminc nap, ami az újraindításhoz szükséges. Akkor mondták hogy elbírálják, és küldik ki a határozatot 21 napon belül. Nos, most arra lennék kíváncsi ezért hogy már most megszüntetik, vagy még áprilisig kapjuk, és csak akkor szüntetik meg?!
2014. dec. 14. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!