Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy oldhatnánk meg ezt az...

Hogy oldhatnánk meg ezt az elkeserítő helyzetet? Nem találok munkát, párom balesetet szenvedett?!

Figyelt kérdés
Én júiusban végeztem egy OKJ-s vizsgát, van egy érettségim és egy újságírói szakmám. Azóta keresek folyamatosan munkát, de nem vesznek fel... mert nincs tapasztalatom, gyakorlatom, hiába vagyok pályakezdő! Párom most, november 16-án balesetet szenvedett, biztosítása nem volt hogy pénzt kaptunk volna, és a 22.800Ft-os aktív korúak ellátását is ebben a hónapban megvonták tőle! Most, ha megnézzük, nulla forint a jövedelmünk egész hónapban, ha nővérem nem segítene minket, éhen halnánk. Hó végéig - három hét még! -, van ötezer forintom, és kifújt, vége sajnos. Ilyenkor mit tehet az ember, kihez fordulhat? A közmunka programra se vettek fel, mert BETELT a hely, de mint kiderült nem, csak a régieket vették vissza, nem vettek fel újakakat. Mit tegyek?! El vagyok keseredve! :(
2014. dec. 13. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Átmenetileg nem tudnál bebiszitterséget vállani? Abból is bejönne valami meg esetleg idöseknek a háztartásban segíteni kisebb összegekért? Abból ugyan nem jön be sok pénz, de több, mint a semmi.
2014. dec. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
A párod miért nem kap táppénzt?
2014. dec. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
add lejjebb az igényeidet a munkakeresésnél, ha megfelelően iparosodott régióban laksz, simán kapsz munkát operátorként!
2014. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
milyen biztosítása nem volt a párodnak, és miért vonták meg tőle az aktív ellátást?
2014. dec. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Életbiztosítása nem volt, táppénzre meg azért nem jogosult, mert utólag derült ki hogy ahol dolgozott, nem jelentették be! Az aktív korúak ellátásáról most nem értem mi is van. Kaptunk egy igazolást a nyugdíjasbérlethez amiben az írták május 31-ig jár a segély neki, erre kaptunk rá két napra határozatot hogy a 30 munkanapot, vagy önkéntes munkát igazolja le, mivel ezt nem tudta megtenni mert ugye sehol nem volt bejelentve... És most ezt nem értem: már most azonnal megvonják, vagy májusig még ettől függetlenül kapjuk?! :(
2014. dec. 14. 09:56
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

ő nem tudta, hogy nincs bejelentve, ezek szerint semmi papírja nincs róla...

tehát hivatalosan semmit sem dolgozott egy évig, az aktiv korút emiatt vonták meg tőle

valahogy nem lehet bizonyítani, hogy ő ott dolgozott? ez most nagyon fontos lenne nektek!

2014. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Eléggé zavaros a történeted.

Ha be lett volna jelentve (kivéve az alkalmi munka), akkor nem kapott volna aktív korúak ellátását.

Ha úgy tudta, hogy be van jelentve ("utólag derült ki hogy ahol dolgozott, nem jelentették be"), akkor bejelentette a munkaviszonyát az önkormányzatnak, hogy ne folyósítsák tovább a segélyt?

Egyáltalán: Mikortól kapja a segélyt és mikortól dolgozott?

Ha alkalmival dolgozott, akkor hiába volt bejelentve, nem jár neki táppénz.

Nyugdíjas bérlet miért jár neki? Kitől kaptatok igazolást a nyugdíjas bérlethez?

"kaptunk rá két napra határozatot hogy a 30 munkanapot, vagy önkéntes munkát igazolja le, mivel ezt nem tudta megtenni mert ugye sehol nem volt bejelentve..."

A 30 nap leigazolására nem határozatot kaptok, hanem értesítést/felszólítást.

Ha nem igazoljátok le a megadott határidőig, akkor kaptok határozatot a megszüntetésről.

A kettő között eltelik néhány hét.

Elég nagy az össze-visszaság és sok az ellentmondás a történetedben, próbáld meg időrendben, érthetően leírni, hogy valójában mi is volt.

2014. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1. 4 órás munkaviszonya volt, megkérdeztük bent a szociális osztályon, azt mondták, hogy ha három hónapos munkaviszony, akkor folyósítják továbbra is.


2. Debrecenben ha valaki aktív korúak ellátását, foglalkoztatást helyettesítőt vagy szociális segélyt kap, kérhet ki igazolást a szociális osztálytól, hogy a helyijáratos buszokon nyugdíjas bérlettel utazzon, de a papírt mindig magánál kell tartania igazolás végett.


3. Táppénzt pedig emiatt nem kap. S a harminc nap sincs meg hogy újra igényeljük. De nem értem, hogy ha az igazoláson amit kikértem, május 31-ig írták hogy kapjuk, akkor most a határozatnál ha beadtuk hogy nem teljesült ez a bizonyos dolog, akkor már most megvonják végleg, vagy csak májustól, és akkortól nem tudja újra igényelni?


4. Majdnem rendőrséget kellett hívnom egy idős - 65 éves -, bácsihoz, mert rám mászott, és meg akart... na szóval értitek. Ezek nem működnek.

2014. dec. 14. 16:08
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

1: Mikor volt 4 órás munkaviszonya?

A 3 hónapos munkaviszonynál felfüggesztik a folyósítást, nem megszüntetik és a munkaviszony végén újabb kérelem nélkül folyósítják tovább az aktív korúak ellátását. De a munkaviszony kezdetét és végét be kell jelenteni a folyósító szervhez és a munkaügyi hivatalhoz írásban. (kivéve az egyszerűsített foglalkoztatást)


"3. Táppénzt pedig emiatt nem kap"

Hogy kaphatna táppénzt, amikor foglalkoztatást helyettesítőt kapott. Munkaviszony mellett azt nem kaphatja.


Mikortól kapta a foglalkoztatást helyettesítőt?


Mikor dolgozott és milyen szerződést kapott?


Hogy kapta a fizetését? Mi volt a bérjegyzékén?


Mikor kérted ki az igazolást?


Mikor küldték a papírt, hogy igazold a 30 napot?


Mikor küldték a határozatot, hogy nem kapja tovább a segélyt?


"4. Majdnem rendőrséget kellett hívnom egy idős - 65 éves -, bácsihoz, mert rám mászott, és meg akart... na szóval értitek. Ezek nem működnek."


Ennek mi köze az egészhez????

2014. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Direkt pár napokra volt elvileg bejelentve. A lényeg, hogy most kaptuk a határozatot, egy hete hogy igazoljuk, bementünk, leadtuk a papírt, úgy hogy nem lett meg a harminc napja, és most várjuk a megszüntető határozatot. Innen befejezettnek tekintek mindent én is, majd megoldjuk valahogy.
2014. dec. 14. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!