Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házvásárláskor az ajánlattétel...

Házvásárláskor az ajánlattételt is írásban kéri az ingatlanközvetitő hogy benyújtsuk az eladó felé. Ez általános, bevett dolog? Eddig más esetben szóban is elegendő volt.

Figyelt kérdés

2014. nov. 23. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Dokumentálnak mindent, egyfelől "minőségbiztosítás", másfelől meg a jutalék alapját adja.


Ha csak címet kérsz ki, azt is alá kell írnod, hogy volt címkiadás és kiközvetítés és annak az eredményeiről is be kell számolnod az ingatlanirodában.


Az más kérdés, hogy mi van akkor, ha az Eladóval személyes találkozó alkalmával szóban megállapodtok arról, hogy megveszed, de nem az ingatlanirodán keresztül , de az ingatlanosnak azt mondjátok be, hogy nem akarod megvenni (bár az első háznál még nekem is úgy volt, hogy az Eladónak ilyen úton is fizetnie kellett a jutalékot, hiába hogy nem rajtuk keresztül kötöttük meg az üzletet). Idén voltunk ugyan bent egy vidéki cím miatt, amit apróhirdetében nem a tulaj árult, hanem az iroda. De nem zárult adásvétellel és meg kell hagyni eléggé téves információkat kaptunk az ingatlanközvetítőtől (pl. hogy nem kötelező az energetikai tanúsítvány 80nm-es házra), mind a ház felújított állapotát illetően,amiről mint utóbb kiderült, ők vidékre nem járnak ki, csak kiközvetítenek, így az Eladó bármit bemondhat ennyi erővel, aki meg nem is jelent meg az egyeztetett időpontban.


Ezért véleményem szerint kicsit aggályos hogy még adott esetben ezért fizessen is az Eladó jutalékot - a jellemzően bármilyen kompetenciával is rendelkezhető vállalkozó ügynöknek - , a Vevő meg később jöjjön rá, hogy érvénytelen -lehet- a szerződése, ha az ingatlanügynökre hallgat?!

2014. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az utóbbi pár év gyakorlata kezd ez lenni, az ingatlanosok így védik le magukat, ún "vételi szándék"-nak hívják.


Mi is így vettünk ingatlant pár hete.

2014. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az írásos Vételi Ajánlat és annak írásban történő elfogadása azért (is) hasznos, mert ez védi a vevőt és az eladót is az utólagos variálástól. Ugyanez a szerepe a letétnek is ajánlattételkor. Pl le kell írni a fizetési ütemezést és azt is, lesz-e benne hitel, ha igen, mennyi és mi a végső fizetési határidő? Manapság pl az sem ritka, hogy pont az eladó számára elfogadhatatlan fizetési ütemezés miatt csúszik le valaki egy jobb ingatlanról és olyan is sűrűn előfordul, hogy az alacsonyabb árat kínáló, de KP-s vevő nyert a hitelessel szemben. Persze ez nem vonatkozik azokra az ingatlanokra, amelyekre alig akad vevő, de Bp-en a jobb ingatlanokra már licit is van.
2014. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!