Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán az eladó megtarthatja...

Vaterán az eladó megtarthatja a jutalékot?

Figyelt kérdés

Vettem a vaterán egy szerszámüzletből terméket. Elutaltam az árát, utána közölték, hogy nincs is a termék raktáron, nem tudják szállítani.

Mondtam, semmi baj utalják vissza a pénzem. Vissza is adták, de 115Ft-l kevesebbet adtak vissza, annyi a jutalék összege.

Jogosan tettek így, mikor ők hibáztak?


2014. nov. 19. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, mivel az uzlet miattuk hiusult meg.


Ha nem akarjak visszaadni (nem a 115 forint a problema, hanem az elv), a vateranak szolj.

2014. nov. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szerintem nem volt jogos. Pontosan ugyan azt az árat kellett volna visszautalni, amit te is utaltál nekik. Így is buktad az utalás költségét, de nevetséges, hogy még ezt is lenyelik.
2014. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
alapból ott kezdődik, hogy ha semlegesre értékel, mivel nem történt meg az adásvétel, akkor nem vonja a rendszer a jutalékot.
2014. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én sem tartom jogosnak, semlegesre értékeltem őket, ők még nem értékelték az aukciót.

Utána e-mailben kifejtettem nekik a véleményemet és közöltem, hogy többször nem találkozunk. Ha nekik megér ennyit egy azonnal fizető vásárló elvesztése, tartsák meg és legyenek vele boldogok.

2014. nov. 19. 18:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt negatívra kellett volna értékelni, a semleges szerintem hülyeség volt részedről. Az értékelés leírásába pedig bele kellett volna írni, hogy a jutalékot rád, a vétlen vevőre terhelték. Ezenkívül van vevő akinek már maga a felesleges utalás is 100-200Ft-ba kerül.
2014. nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!